KIZARMAK

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
alen34

KIZARMAK

Mesaj gönderen alen34 »

kızarmak en nefret ettiğim şey aklıma saçma sapan şeyler geliyo keşke zenci olsaydım diyorum hakkaten kızaran zenci varmıdır acaba artık kızarmaktan korkuyorum öncede olaylar karşısında olurdu ama artık her durumda oluyo bide yurtta kalıyorum 400 kişi yemek etüt korkulu rüyam oldu daim anksiyete huzursuzluk tedirginlik nereye kadar sürecek böyle yaşamım bilmiyorum arkadaşlar bunun çaresi ne ilaçlar geçiririmi bu durumu lanet olsun kendimden bile utanıyorum yalnız ken bile rahat diiilim...dert tasa keder hepsi biter ama bana yeter yaşam bana her cezadan beter...

*ALEN*
Kullanıcı avatarı
yakamozuslu

Mesaj gönderen yakamozuslu »

alen34 selam bu kızarma olayı bende de çok oluyordu ama artık pek olmuyor sen kendi kendine halletmelisin çünkü tedavisi yok aslında bir tedavisi varmış ama çok acı verdiğini okumuştum enseye bağlı bir ameliyatmış yani senin olaylara karşı gösterdiğin hassasiyeti bitiriyormuş yani heyecana bağlı kızarmayı ortadan kaldırıyor ben düşünmem böyle birşeyi zaten yurtdışında yapılıyormuş 8-10 milyar gibi bir masrafla neyse bilgin olsun diye anlattım sen normal yoldan üstüne git derim hoşçakal.
prizma

Mesaj gönderen prizma »

:oops: Ben de aynı sorunu yaşıyorum arkadaşım.Çare bulamadım ama belki seni rahatlatır, yalnız olmadığını bilmek.
alen34

ne yapmalı ozaman

Mesaj gönderen alen34 »

merhaba prizma yakomoz ben yurtta kalıyorum düşün 400 kişi yemekhane etüd artık otobüse binmek bile kabus oldu üniverstede okuyorum derslere girmedim bu dönem hiç bu yüzden ilk defa ailemin yanında rahat edemedim kurban bayramına gittiğimde akrabalarla bayramlaşamadım yani artık yakınlarımın güvendiğim insanların yanındada kızarıyorum hep biran önce gece olsada yatsam uyusam diye düşünüyorum 24saatin en az 15-16 saatinde yüzüm kızarıyor çapada muayene oluyorum sırada beklerken mahvoluyorum çok acı çekiyorum intahar edecek gücümde yok eve çıkmak istiyorum ama kimse yok 400kişi içnde rahat diilim ..amcam selçukta meram tıpta profesör ona söylmeyi düşündüm ama yapamadım ona söylesem belki ameliyat işinde bana yardımcı olur...üstüne çok gittim ama olmuyor bu alışkanlık meselesi değil onu öğrendim psikoterapi işe yararmı acaba?depresyon hapları mutlu edermi bilmiyorum ama ederse eğer o belki rahatlatır o sayede belki azalabilir çok yalnızım kimseyle paylaşamıyorum bu derdimi nasıl geçicek bu yüz kızarması allah kahretsin beni engelliyıor potansiyelimi kullanamıyorum en çok ona üzülüyorum..kızarmaktan korkuyorum artık herşeyden korkuyorum allahım canımı alda bu işkenceden kurtulayım ben anlattım baya bi içimi döktüm sizide dinlemek isterim paylaşalım çünkü ihtiyacım var görüşmek üzere.......
prizma

Mesaj gönderen prizma »

Sende benim gibi çok daraltmışsın dünyanı.Eve çıkmak bencede senin için en iyisi.Ne yap et o ortamdan kurtul derim.Eğlenceli arkadaşlar alırsan yanına,seni anlayabilecek,en azından evinde huzurlu olursun.Kendi evini şekillendirebilirsin.Ama o bahsettiğin yurt ortamında problemleri yenmek bayağı güç olcaktır gibime geliyor. en kısa zamanda profesyonel yardım al bence,Yazdıklarından gün geçtikçe karamsarlaştığını anlıyorum.
Mutlaka bir sırdaş bul kendine ,dilerim en kısa zamanda güzel haberlerin gelir. :D
alen34

kıralım tabularımız hadi!!!!!

Mesaj gönderen alen34 »

teşekkür ederim prizma kardeşim yalnız değilim artık biliyorum :D eve çıkmak çok külfetli arkadaşlarım çok ama samimiyet pek yok yurtta 3senedir kalıyorum çokda rezil olduğum söylenemz 1 yıldır çok kızarmalar var ayrıca dedğin site www.terleme.com girdim oaraya gerçekten bu yüz kızarması ameliyatla geçiyosa ameliyat olurum amcam selçukta prof. tıp fak.de gerekirse onada söylerim artık ne yapim söylesem biliyorum ailem seferber olur amcam elinden gelen,i yapar ama cesaret edip söylemek mesele işte neyse güzel haberleri vericem burdn inşallah hep birlikte yenicez bu lanet şeyi hiçbirimiz haketmiyoruz bu sfyi umutlu olmak lazım sendende hayıorlı haberleri bekliyorum kıralım tabularımızı artık !!!!!!
Kullanıcı avatarı
egemen

a

Mesaj gönderen egemen »

qqq
monti

Mesaj gönderen monti »

yüzün sürekli kızarması rosacone (yanlış yazmış olabilirim adı)adı verilen bir cilt hastalığına bağlı olabiliyor. sadece kaygı neden olmayabilir. bunun için dahiliye uzmanı bir doktor bana cilt hastalıkları uzmanına görünmemi tavsiye etmişti. o zamanlar seroquel kullanıyordum ve doz yüksekti ilacı bırakınca kızarma sadece kaygılandığımda olmaya başladı.

demek istediğim yüz kızarması fiziksel bazı nedenlere bağlı olabilir.karaciğer probleminden de olabilir ve yüksek tansiyon!
Kullanıcı avatarı
egemen

sf linin en öbenli sorunu

Mesaj gönderen egemen »

alen sendeki tüm sosyal fobi belirtilerin hepsi bendede mevcut.
bende üni. aynı sorunları yaşıyorum. kader ne yapalım!!!

bana göre dünyadaki en berbat hastalık..

aids , kanser , körlük , felç v.b.. hastalıklar bu hastalığın yanında çıtır çerez kalıyor. bazen lanet olsun diyorum keşke doğmasaydım.
ama ne yapalım Allah can vermiş çekmekse çekeceğiz...!
alen34

Re: KIZARMAK

Mesaj gönderen alen34 »

bu hastalık yenilebilir olumsuz düşüncelerin beyindeki otomatikleşmesi bizi bu hale getiriyor ve hayal kurma ama hep hüsran şeklinde biten hayaller ....yapılacak ilk iş karar vermek sanırım ama gerçekten karar vermek.sonra radikal bi biçimde üstüne gitmekle olmaz yavaş yavaş gitmek gerekiyor.sonra insanları gözlemlemek niye ve nasıl bukadar rahat olabiliyorlar çünkü kimsenin ne düşündüğünü çok önemsemiyolar ,onaylanma gibi bir dertleri yok bizde öyle olmaya çalışmalıyız bakışlardan mana çıkarmamalıyız tam o düşünceler geldiğinde sigortanın atması gibi kapatmalıyız sistemi olumsuz düşüncelere....evet yenilebilir ama zor ve uzun bir süreç olcak herkese bu yolda Allah yardım etsin ...
redneck24red

Re: KIZARMAK

Mesaj gönderen redneck24red »

alen ne yap krdeş biliyrmsn? git eczaneden bi adet rosaliac xl al bir kremdir. fiyatı 54 tl. onu süünce kızarmuyosun. kızarmayı saglayan kan damarlarının önüne duvar gibi set kuruyor. hiç ßi şekil domatesleşmion