ilacın zararları

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Sensizlik

ilacın zararları

Mesaj gönderen Sensizlik »

İlaçlar geçici rahatlık verebilirler, bunun yanında en son yöntem olmalı. Beyninizde milyonlarca hücre olduğunu düşünürseniz, ilaçların faydadan çok zarar verdiğini göreceksiniz. Hücreler tahrip olacak, unutkanlık başlayacak bunun yanında kendinizi tükenmiş hissedersiniz. Yan etkilerini saymıyorum. ilac kullanıp da hayatım değişti diyen biriyle karşılaşmak isterdim, hayatında gerçekten değişiklik olmuş mu. Olumsuz önyargılardan kurtulup korkularla yüzleşince sf yi aşarsınız. İlaç kullanmıyorum, şu an iyiyim yine de katetmem gereken çok yol var bunu yapacağıma inancım tam. Eylül ayından beri yurtta kalıyorum, sınıf 70 kişi arkadaş ortamına takılıyorum, insanlarla aynı ortamda bulunmak güzel aslında. Sunum zamanları ilk kalkanlardan biri benim, bunlar bir anda olmadı. Her insan doğuştan değerlidir, neden senden farkı olmayanlardan çekinesin ? Yine değersizlik duygusu yıkılabilir. Tek çözüm sizsiniz, bişeyler yapmazsan ömür boyu bu halde yaşarsınız. İlaç günü kurtarır, kalıcı çözümler bulmaya çalışın yani kendinizi keşfedin
var

Re: ilacın zararları

Mesaj gönderen var »

İlaçlar geçici rahatlık verebilirler, bunun yanında en son yöntem olmalı. Beyninizde milyonlarca hücre olduğunu düşünürseniz, ilaçların faydadan çok zarar verdiğini göreceksiniz. Hücreler tahrip olacak, unutkanlık başlayacak bunun yanında kendinizi tükenmiş hissedersiniz.
  • Beynimde milyonlarca hücre olduğunu düşündüğümde, ilacın zarar verdiğini göremedim.
    İlaçların etkilerini, çalışma mekanizmalarını anlayabilmek için sadece prospektüsünü okumak yeterli değildir. Çünkü prospektüsünde yazılanları, okul hayatında biyoloji ve kimya dersi almış bir herhangi bir kimsenin anlaması beklenmez. Prospektüste yer alan "Farmakolojik Özellikler" ve "Endikasyonlar" bölümleri, daha çok tıp veya farmakoloji alanında ihtisas yapmış uzmanlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Zira ilacın etki mekanizması, çoğu zaman tıp ve farmakoloji terminilojisini bilmeyen kullanıcının ilgi alanının dışındadır.
  • İlaç kullanan insanların, hücrelerinin tahrip olacağını hangi verilere dayanarak söylüyorsun. Bunu kanıtlayabilir misin?
  • Yanetkisi unutkanlık olan ilaçlar vadır, ama her ilacın yanetkisi unutkanlık değildir.
  • Her zaman yazıyorum, tekrar yazacağım; ilaçlar iksir değildir. Bu yüzden muzice beklenmemelidir. Verdiğin tavsiyeleri (ki bunları çoğumuz zaten çok iyi bildiğimizhalde yapamıyoruz) rahatça uygulayabilmemiz için ilaçlar bize destek olur.
Sonuç: İlaçlar, zevk için kullanılmaz. Hastanın durumuna göre, ilacın zararı ve faydası tartılır. Fayda ağır basıyorsa kullanılır. Kimse bonibondan aldığı lezzet için, ilaç kullanmaya başlamıyor.
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

Başka çaremiz olmadığı için ilaç kullanıyoruz. [smilie=to_take_umbrage.gif]

Bu hastalık öyle sürekli toplum içine çıkmakla geçecek bir şey değil ki. Bazılarınınki geçiyor; bence onlarınki fazla ilerlemeden fark ettikleri için geçiyor ya da gerçekten sosyal fobili değiller. [smilie=unsure.gif]
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

Sosyal fobiyi bırak depresyonuma bile yaramadı ilaç. Zararı var mı bilmiyorum, ben hiçbir etkisini göremedim.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
slmbardakci

Mesaj gönderen slmbardakci »

var yazdı:
İlaçlar geçici rahatlık verebilirler, bunun yanında en son yöntem olmalı. Beyninizde milyonlarca hücre olduğunu düşünürseniz, ilaçların faydadan çok zarar verdiğini göreceksiniz. Hücreler tahrip olacak, unutkanlık başlayacak bunun yanında kendinizi tükenmiş hissedersiniz.
  • Beynimde milyonlarca hücre olduğunu düşündüğümde, ilacın zarar verdiğini göremedim.
    İlaçların etkilerini, çalışma mekanizmalarını anlayabilmek için sadece prospektüsünü okumak yeterli değildir. Çünkü prospektüsünde yazılanları, okul hayatında biyoloji ve kimya dersi almış bir herhangi bir kimsenin anlaması beklenmez. Prospektüste yer alan "Farmakolojik Özellikler" ve "Endikasyonlar" bölümleri, daha çok tıp veya farmakoloji alanında ihtisas yapmış uzmanlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Zira ilacın etki mekanizması, çoğu zaman tıp ve farmakoloji terminilojisini bilmeyen kullanıcının ilgi alanının dışındadır.
  • İlaç kullanan insanların, hücrelerinin tahrip olacağını hangi verilere dayanarak söylüyorsun. Bunu kanıtlayabilir misin?
  • Yanetkisi unutkanlık olan ilaçlar vadır, ama her ilacın yanetkisi unutkanlık değildir.
  • Her zaman yazıyorum, tekrar yazacağım; ilaçlar iksir değildir. Bu yüzden muzice beklenmemelidir. Verdiğin tavsiyeleri (ki bunları çoğumuz zaten çok iyi bildiğimizhalde yapamıyoruz) rahatça uygulayabilmemiz için ilaçlar bize destek olur.
Sonuç: İlaçlar, zevk için kullanılmaz. Hastanın durumuna göre, ilacın zararı ve faydası tartılır. Fayda ağır basıyorsa kullanılır. Kimse bonibondan aldığı lezzet için, ilaç kullanmaya başlamıyor.
TAMAMEN KATILIYORUM

tahrip olmuş sinirleri ve zehirli salgıları sadecece psikolojik gücünle düzeltemezsin, psikolojik gücün yerinde olsaydı zaten sf olmazdın
ilaçsız mücadelede başarı şansı sıfır
olay size uyan doğru ilacı, dozajı, zamanlamayı bulmak
Kullanıcı avatarı
speak41

Mesaj gönderen speak41 »

şu "ilaçlar zararlı" söylemine anlam veremiyorum. Sosyal fobili olanlar bilir hayatından neler gittiklerini. Burada baş ağrısı için morfin kullanmak gibi ekstrem şeylerden bahsedilmiyor. Doktorların önerdiği çözümlerden bahsediliyor. Zaten doktorlar isteseler sosyal fobiyi küt diye kesecek ilaçlar önerebilirler (morfin, fentanyl vs..). Ama doktorlar sağduyulu bu konuda. Sağlıklı ölüp yaşamı kaçıracağıma ilaçlarla kısa yaşamımın tadını çıkarırım. Üstelik bu benim görüşüm değil top dünyası olaya bu şekilde yaklaşıyor.
enjoy the silence