Dideral ve Lustral Kullananlar Lütfen Okusun...

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
eceekin

Dideral ve Lustral Kullananlar Lütfen Okusun...

Mesaj gönderen eceekin »

Ya sonunda doktora gittim. Önce bi psikiyatriye gittim olmadı, sonra bi psikologa gidicem. Neyse, Lustral ve Dideral yazdı. Ama kullanıp kullanmamakta çok karsızım. Eğer kullanan varsa, olumlu ve olumsuz yanlarını yazabilir mi? Cevapları bekliyorum. Yorumlarına göre kullanıp kullanmıyıcağıma karar vereceğim.

Doktor bana Lustral ve Diderali birlikte verdi. Ama ben sadece, mesela sunum yapmam gerektiğinde Dideral alsam, Lustral kullanmasam, işe yarar mı?
Bilgisi olanlar lütfen cevap yazsın bekliyorum..

Düzenleme: @var
var

Re: SADECE DİDERAL KULLANIMI OKUYUN LÜTFEN...

Mesaj gönderen var »

Asıl tedavi için düşünülmüş olan ilaç Lustral. Bunu özellikle aksatmadan kullanman gerekir. Üstelik bunu doktorun yazmış, bizim bildiklerimiz ise sadece kendi kendimizden edindiğimiz tecrübelerden ibaret. İlaçların etkileri, hastaların durumlarına göre değişebiliyor. Bana iyi gelen, sana iyi gelmeyebilir, hatta bir başkasına daha kötü gelebilir. Bu yüzden bilgisi olduğunu sanan lütfen cevap yazmasın. Burada eceekin'in sağlığı söz konusu. Hatta arkadaş tavsiyesini, uzamn tavsiyesinin üzerinde tutan herkesin.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

ece o ilaçları kullanmıcaksan bana yolla son kullanma tarihi geçmeden. bi de sen bonibon kullan sana cok iyi gelcektir.
BEN BENİM
eceekin

Mesaj gönderen eceekin »

ya neden dalgha geçiyon 'yaa' ben sadece ilaç kullannların önerilerini merak ediyorum ben doktorun dediği gibi içicem tabikide ama yinede bilgim olsun diye kullannlarında tavsiyesini almsk istedim çünkü ilç kullanmaya orkuyorum bana 1 ay dedi dah başlamdım ama 6 aya flan uzatırmı sizce öykle yapıyomu öyle bişy okumuştumda
var

Mesaj gönderen var »

Bir ayda ilacın (Lustral) etkisini anca hissetmeye başlıyorken, bıraktıracağını düşünmüyorum. İlaçla ilgili korkularından bahsettiysen, belki korkmayasın diye böyle demiştir. Fakat belki de durumun sandığın kadar ağır değildir. Eğer öyleyse, belki psikolog bile yetebilirdi.
Ancak benim anlamadığım nokta şu:
Neden kalp ritmini etkileyecek, yanlış kullanımda kalp rahatsızlıklarına neden olabilecek Dideral'den korkmuyor da asıl tedaviye yönelik ilaç olan Lustral'dan korkuyorsun?
var

Mesaj gönderen var »

Aynı konu iki defa açılmış ikisini birleştirdim.
Kullanıcı avatarı
caferali

Re: Dideral ve Lustral Kullananlar Lütfen Okusun...

Mesaj gönderen caferali »

dideralin işi ayrıdır, lustralın işi ayrı. sadece dideral alsan o kendi işini yapar, dideralin işe yaraması için lustrala ihtiyacı yok. ama lustralın kendi işini yapabilmesi için onu da kullanman lazım.
Düzenleme: @var
bende de diyodum nokta var, virgül var, büyük harf küçük harf var,paragraf var... ne iş yoksa ilaçların etkisi mi diye düşünmeye başladıydım bunu görene kadar :p
de te fabula narratur
eceekin

Re: Dideral ve Lustral Kullananlar Lütfen Okusun...

Mesaj gönderen eceekin »

ya dideralden neden korkmuyorum açıklıyım lustral antidepresanyan o yüzden korkuyom ondan bide düzenli kullanmak geekliymiş ama dideral düzenli kullanmaya felan gerek yokmuş galiba ihtiyaç duyduğunda alıyomuşsunya o yüzden dideral daha hafif gibi geldi lustral bide 1 ay deyince nebiliyim bi rahatsız oldum uzun süre 1 ay sen lustral kullandın mı kullandıysan üzerinde sana nasıl bi etki yaptı ya ben kullanırım galibada emin olmak istiyorum ondan sorup duruyorum yanlış anlamayın son bvişey daha lustralde korkucak bişy yok diyon yani öyle mi
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

var yazdı:Asıl tedavi için düşünülmüş olan ilaç Lustral. Bunu özellikle aksatmadan kullanman gerekir. Üstelik bunu doktorun yazmış, bizim bildiklerimiz ise sadece kendi kendimizden edindiğimiz tecrübelerden ibaret. İlaçların etkileri, hastaların durumlarına göre değişebiliyor. Bana iyi gelen, sana iyi gelmeyebilir, hatta bir başkasına daha kötü gelebilir. Bu yüzden bilgisi olduğunu sanan lütfen cevap yazmasın. Burada eceekin'in sağlığı söz konusu. Hatta arkadaş tavsiyesini, uzamn tavsiyesinin üzerinde tutan herkesin.
moderatör arkadaşım çok güzel özetlemiş.. bana su içmek düşüyor..

yorumuma gelince : Lustral uzun süreli tedavide kullanılır, en az 6 ay düzenli olarak kullanılmalı.
dideral ise anlık tepkimelerde, nokta vuruşlarında (sunum, munum) kullanılır, sürekli kullanılmaz.
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
trevor_reznik

Mesaj gönderen trevor_reznik »

evet bence de aynen öyle oldu. zaten öyle olması da lazımdı. öyle olduysa eğer zaten tamamdır yani. ben zaten severim onu.. ama öyle oldu çok iyi oldu..
...
Kilitli