İlaç Bırakmak

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
PaSSiVe AgGReSSiVe

Re: İlaç Bırakmak

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

ilaç bırakmak çok zor ya ben ölüyordum nerdeyse.ama kontrolsüz birdenbire kesince oldu bu.azaltınca da çok sıkıntı çektim.dayanamadım ve yine tam alıyorum şimdi.nasıl olacak nasıl sona erecej bu iş hiç düşünmek bile istemiyorum.....
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

PaSSiVe AgGReSSiVe yazdı:ilaç bırakmak çok zor ya ben ölüyordum nerdeyse.ama kontrolsüz birdenbire kesince oldu bu.azaltınca da çok sıkıntı çektim.dayanamadım ve yine tam alıyorum şimdi.nasıl olacak nasıl sona erecej bu iş hiç düşünmek bile istemiyorum.....
ben de ilacı bırakırken aynı şeyleri yaşadım. bir gün yarım ertesi gün tam sonra çeyrek...iş baya karıştı... bir hafta kadar sıkıntı çektim ama kurtuldum şükür. oh yaşasın ilaçsız hayat [smilie=dance3.gif]
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Ben ne ilaca başlarken, ne de burakırken bir yan etki görmedim(bir etki dışında). Bir anda buraktım.
ilaçtan kurtulduğuma çok seviniyorum.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
geçmişiyitikadam

Mesaj gönderen geçmişiyitikadam »

Lit yazdı:Doktor ilaçları bırakmamı söyledi. Uzun zamandır kullanmaktaydım, beynime, karaciğerime vs. çok zarar vereceğini söyledi. İleride dönüşü olmazmış. [smilie=unsure.gif]

İlaçları bırakırken ne gibi etkilerle karşılaşıyorsunuz? İlaçları bırakırken ne yapmak lazım, önerileri olan var mı?
136 kilo olmuştum,kilo almaya devam ediyordum,iç organlarım özellikle uyurken yatarken uzanırken baskı altında olduğu için vücudumda yeni ağrılar başlamıştı.karaciğer enzimlerimde tavan yapınca,doktoruma gittim.bana kan testi yaptırdı. yönelttiği soru hayli ilginçti:''uyuşturucu falan gibi şeyler kullanıyor musun?''.hayır dedim.çay kahveden başka hiç kötü alışkanlığım olmadığını söylesemde sorusu garibime gittiği için eczacıyla görüşüp test sonuçlarım hakkında detaylı bilgi almak istedim.eczacı nın cevabı şok ediciydi:'' içtiğin ilaçların içinde uyuşturucu maddeler var ondandır başka neden olabilir ki''.düşünün artık psikiyatris bile verdiği ilaçların içeriğinden habersiz sizi hemşiresinin yanında zan altında bırakabiliyor .uyuşturucu müptelasımısn sen diye. :( sağında hemsire bana anlat bakalım diyor,anlat derdini söyle.benimde garibime gitti dedimki bakın doktor hanım yanımızda hemşire varken size içimi dökmem ne kadar doğru?hem rahatsız oluyorum hemşireden..bişey olmaaaaz bura türkiye dedi .nasıl olmaz dedim.normalde yanlız kalmamız gerekir.solunda psikolok diğer yanında hemşire düşünün artık bi psikiyatrisin yakınları eksikti.neyse bu konular anlat anlat bitmez.
feraye

canım dr. sf için verdiğin ilacı kendin yut

Mesaj gönderen feraye »

dotorlar sf için yazdıkları ilaçları kendileri yutmalılar. ilaç fayda veriyorsa buyursun kendi yutsun önce bi bakalım.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Re: canım dr. sf için verdiğin ilacı kendin yut

Mesaj gönderen ecsam »

Kendisi hasta değil ki, niye yutsun. Onlar da ilaç bilimiyle uğraşıyor. İlaç yazmak zorundalar.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
var

Mesaj gönderen var »

İlaç bilimi doktorların işi değildir. Önce bunu bilmek lazım.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

şunu demek istedim;
ilaçları yazmak onların işi
xact

Mesaj gönderen xact »

ağaç85 yazdı:Doktor ilaçları bırakmamı söyledi. Uzun zamandır kullanmaktaydım, beynime, karaciğerime vs. çok zarar vereceğini söyledi. İleride dönüşü olmazmış. [smilie=unsure.gif]

İlaçları bırakırken ne gibi etkilerle karşılaşıyorsunuz? İlaçları bırakırken ne yapmak lazım, önerileri olan var mı?
Alt tarafa da zarar veriyor yani yarım yamalak kalkıyor ama bekar olduğum için pek takmıyorum. Evli olsaydım vay halime derdim. Ama bırakınca veya başka ilaçlar ekleyince düzeliyormuş. Ne garip değil mi, bir ilacın yanetkisini başka bir ilaç çözüyor. Bu iyi birşey mi bilemiyorum...