İlaç Bırakmak Yardım??

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
tirpan

İlaç Bırakmak Yardım??

Mesaj gönderen tirpan »

Arkadaşlar 7 aydır paxil kullanıyorum. Tedirginliklerim, heyacanım %80 oranında azaldı diyebilirim. Sadece kendimi çok duyarsız hissediyorum hiçbirşey umrumda değil. ciddi konular bile ilgimi çekmiyor o kadar. Rahat ve geniş bir adam olduğumu söylemeye başladı çevremdekiler. Ben bu yönümü sevmedim değil ama ilacımı bırakmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Geçenlerde 10mg a düşürdüm ilk 3 gün normaldi fakat 4. gün baş dönmeleri başaldı 5. gün mide bulantısı 6. gün iğrenç bir gündü 7. gün 20mg çıktım tekrar. Şimdi yine sıradan bir insan gibiyim herşey gayet normal.. Sizce nasıl bırakmalıyım?? Lütfen yardım edin.
var

Re: İlaç Bırakmak Yardım??

Mesaj gönderen var »

Paxil'i bırakması zordur, zaten buna değinmişsin. Yazan doktoruna danışmalısın, beraber karar vermeli, gösterdiği şekilde bırakmalısın.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

dozu düşürmüşsün ama yoksunluk sendromu sürmüş doktoruna sorarsan iyi olur çünkü sendromu giderecek bazı ilaçlar var sana yazar doktor.
Kullanıcı avatarı
dreams

Mesaj gönderen dreams »

henüz daha erken 7 ay ne ki
en az iki sene kullanmalısın kardeş [smilie=buba.gif]
İnsan neden aldanıyor herşeye ?
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

paroq bırakması çok zor bir ilaç etken maddesidir. bendeniz günde 3 tane alıyodum, 3ten 1 buçuğa düşüdüm, ama nasıl düşürdüm gel bana sor..Başlamasıda zor, bırakması dahada zor..
..............Resim.................~~Resim
mudokon

Mesaj gönderen mudokon »

mahsungül cidden 3 tane 20 gr paxil mi alıyosun?! yuh. bünyen nasıl dayanıyor? bana 1 bile çok geliyor.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

mudokon yazdı:mahsungül cidden 3 tane 20 gr paxil mi alıyosun?! yuh. bünyen nasıl dayanıyor? bana 1 bile çok geliyor.
bi süre 3 tane kullandım. şimdi 1,5 taneye düşürdüm.. raporumda günde 3 tane yazar. bense Ahmet hocanın onayını alıp 1,5 taneye düşürdüm.. şimdi tekrardan yarım arttırıp 2 'ye çıkmayı düşünüyorum, bu aralar iyi değilim, hayatımın fobik bir deversindeyim..
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

[smilie=comando.gif] Ohooo siz antipsikotik deneseniz yataktan kalkamazsınız herhalde.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

mahsunkul yazdı:
mudokon yazdı:mahsungül cidden 3 tane 20 gr paxil mi alıyosun?! yuh. bünyen nasıl dayanıyor? bana 1 bile çok geliyor.
bi süre 3 tane kullandım. şimdi 1,5 taneye düşürdüm.. raporumda günde 3 tane yazar. bense Ahmet hocanın onayını alıp 1,5 taneye düşürdüm.. şimdi tekrardan yarım arttırıp 2 'ye çıkmayı düşünüyorum, bu aralar iyi değilim, hayatımın fobik bir deversindeyim..
Foruma uzun süre uğramıyordum, @mahsunkul ilaca başlamışsın. Moralim bozuldu şimdi :(

İlaç bırakmadan önce doktora danışın. Ben 1,5-2 sene kulandım raporlu olarak ve sonra kendi kararımla bıraktım ilacı kullanmayı. Kendimi iyi hissediyordum çünkü. Sonra ceremesini çektim tabi. Yani demem o ki doktora danışıp yavaş yavaş dozu azaltarak bırakın, sudan çıkmış balığa dönmeyin benim gibi.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
var

Mesaj gönderen var »

Bence bu durum için 'sudan çıkmış balık' deyimi yetersiz kalır. 'Pişmiş tavuk' tanımı daha uygun gibi geliyor.

Doktor kontrolü dışında ilaç kullananlara ve bırakacaklara da buradan bir mesaj vereyim: allah ne verdiyse, kafanıza göre günde üç-beş kullanın. Doktor da neymiş be! O da insan değil mi! En iyi ilacı kullanan bilir doktor kullandı mı ki? Canınız sıkıldımı bırakır, dünya kaç bucakmış görürüsünüz.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

var yazdı:Bence bu durum için 'sudan çıkmış balık' deyimi yetersiz kalır. 'Pişmiş tavuk' tanımı daha uygun gibi geliyor.

Doktor kontrolü dışında ilaç kullananlara ve bırakacaklara da buradan bir mesaj vereyim: allah ne verdiyse, kafanıza göre günde üç-beş kullanın. Doktor da neymiş be! O da insan değil mi! En iyi ilacı kullanan bilir doktor kullandı mı ki? Canınız sıkıldımı bırakır, dünya kaç bucakmış görürüsünüz.
onuda denedim, sudan çıkmış balık ve pişmiş tavuktan öte yolunmuş kaza döndüm:S

aksilik o sıralar kosovadayım, akrabalar halimdeki garipliğin farkına vardılar, beni doğru doktora...sonrası uzun, trajikomik, kendi açımdansa rezil-i rüsvan bir hikaye [smilie=dash2.gif]
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

domates yazdı:
mahsunkul yazdı:
Foruma uzun süre uğramıyordum, @mahsunkul ilaca başlamışsın. Moralim bozuldu şimdi :(

İlaç bırakmadan önce doktora danışın. Ben 1,5-2 sene kulandım raporlu olarak ve sonra kendi kararımla bıraktım ilacı kullanmayı. Kendimi iyi hissediyordum çünkü. Sonra ceremesini çektim tabi. Yani demem o ki doktora danışıp yavaş yavaş dozu azaltarak bırakın, sudan çıkmış balığa dönmeyin benim gibi.
Teşekkürederim, aslında başladım demiyeyim sadece dozaja bi değişiklik yaptım.:)
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

Ya bende bir ara bu ilacı kullandım beni manyak etkiliyor olumlu yönde şu Jim Carynin mask filmi vardı ya bilenler bilir aynen öyle bir karakter oluyorum :) beyin kapasitesi konuşma kapasitesi falan 4 -5 katına çıkıyor dünya yansa dönüp bakmıyorum resmen uçuyorum [smilie=dance3.gif]

Tabi arada bir halisünasyon falan gördürünce bu kadar rahatlık SF liye zararlı diyip korkudan bırakmıştım :)

Ama bugün yaşadığım haksız bir olay karşısında elim kolum bağlı kalınca yeniden başlayacağım.
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

ilaç bırakmak çok zor hatta imkansızzzzzz
eroll

Mesaj gönderen eroll »

Yazı baya eski ama okuyan arkadaşlara faydam olsun. Arkadaşlar İlaç bırakmanın iki yolu vardır Dünyada bu böyle başka fantaziye gerek yok.

1-) Doz azaltarak. Yani, düzenli aralıklarla dozu azaltmak. Örneğin: ilk hafta yarım doz sonra çeyrek sonra da bırakmak gibi.
2-) Günleri seyrelterek.

Yani 7 gün iç.
6 gün iç bi gün içme
5 gün iç 2 gün içme ....gibi...

Yani amaç şu olacak tereyağından kıl çeker gibi... Vucudunuza o ilacı bıraktığınızı çaktırmayacaksınız...Ok?
Kilitli