heyecanı kesmenin yolları nelerdir.

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
ressam_flozof
İletişim:

heyecanı kesmenin yolları nelerdir.

Mesaj gönderen ressam_flozof »

el titremesi ve heyecanı nasıl ortadan kaldırabiliriz psikiyatrislemi doğa,sporlamı,kendi aldığımız bitkisel ilaçlarlamı, yada bir nöraoloji uzmanı ilemi
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Re: heyecanı kesmenin yolları nelerdir.

Mesaj gönderen fanatiksfli »

Sf kaynaklı el titremesi varsa tabiki pskiyastri destegi almak gerek verdigi ilaçlar heyecanı bastırır genelde. Durduk yere elin titriyorsa nörolojiye gidersin, psikiyatriye giderken ilaca adapte olduktan sonra sporda yapabilirsin, hobiler edinirsin. Bitki çaylarıda rahatlatır ama yanlız başına heyecanı kesmez diye düşünüyorum çok denedim anason içip okulda karşı cinsle konuşmayı ama olmadı titreme ve heyecan vardı yine.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

ressam_flozof yazdı:el titremesi ve heyecanı nasıl ortadan kaldırabiliriz psikiyatrislemi doğa,sporlamı,kendi aldığımız bitkisel ilaçlarlamı, yada bir nöraoloji uzmanı ilemi
Bunlar psikosomatik denilen durumlardır; uzman yardımı lazım.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

hepsini birden yap bence, fakat sıralama olarak; ilk ikiye; spor ve tamamen doğal bitkisel ilaçları koy..özellikle spor derim

olayın şu yönü de var; sakin sessiz yaşayan, hayatında fazla hareket, heyecan olmayan insanların vücudu adrenaline alışık olmuyor ve adrenalin salgılandığında bunu kontrol edemiyor,eli ayağı titriyor kalbi aşırı çarpıyor vs...

fakat sopr yapan veya hareketli bir yaşamı olan insanların vücudu adrenaline alışık ve adrenalinle barışık oluyor(güzel kafiye)..yani bu tip insanlar heyecanlandığında vücutları, salgılanan adrenalinle başa çıkmayı biliyor ve bu el titremesi vs şeklinde dışarıya yansımıyor..olay adrenalini kontrol etmede..düzenli spor yapan insanın vücudunda düzenli olarak adrenalin salgılandığı için, vücut adrenalini daha iyi tanıyor ve onu kontrol etmeyi öğreniyor
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

[smilie=derisive.gif] Kaşif bey hala Samsun'da mısın ?
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

evet
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Mesaj gönderen (u)mutlu »

@kaşif

adrenalin konusundaki önerilerine katılıyorum. Teşekkürler.
Bu yüzden forumda bence bir spor geleneği başlatmak lazım. SF'nin düşmanlarından biri de spor bence...

(NOT: Ramazan sonrası düzenli yüzme'ye veya fitness'a niyetliyim)
mudokon

Mesaj gönderen mudokon »

el titremesinin nedeni asiri heyecanlanman ise derin nefes almanı tavsiye ederim. ama sakin bonibon gibi yutuyim deme.kalbi yavaslatan bir ilactir. gunde 1 tane ,maksimum sabah 1 askam 1 tane icebilirsin.
En son Anonymous tarafından 21 Ağu 2011, 23:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İlaç tavsiye etmek yasaktır. Lütfen yazı yazarken forum kurallarını unutmayalım
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

mudokon yazdı:el titremesinin nedeni asiri heyecanlanman ise derin nefes almanı tavsiye ederim. ama sakin bonibon gibi yutuyim deme.kalbi yavaslatan bir ilactir. gunde 1 tane ,maksimum sabah 1 askam 1 tane icebilirsin.
ilaç tavsiyesi yasak mudo.. hem günde 2 tanede çok çok fazla, nettin öyle..sabah kahvaltıdan sonra alınan çeyrek adet 1 gün için yeterli.. daha fazla miktarlar bizim işimize gelmeyen diğer etki ve yan etkileri arttıracaktır..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

kaşif yazdı:hepsini birden yap bence, fakat sıralama olarak; ilk ikiye; spor ve tamamen doğal bitkisel ilaçları koy..özellikle spor derim

olayın şu yönü de var; sakin sessiz yaşayan, hayatında fazla hareket, heyecan olmayan insanların vücudu adrenaline alışık olmuyor ve adrenalin salgılandığında bunu kontrol edemiyor,eli ayağı titriyor kalbi aşırı çarpıyor vs...

fakat sopr yapan veya hareketli bir yaşamı olan insanların vücudu adrenaline alışık ve adrenalinle barışık oluyor(güzel kafiye)..yani bu tip insanlar heyecanlandığında vücutları, salgılanan adrenalinle başa çıkmayı biliyor ve bu el titremesi vs şeklinde dışarıya yansımıyor..olay adrenalini kontrol etmede..düzenli spor yapan insanın vücudunda düzenli olarak adrenalin salgılandığı için, vücut adrenalini daha iyi tanıyor ve onu kontrol etmeyi öğreniyor
güzel bilgiler;)
tşekkürler..
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]