Invega

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
Kullanıcı avatarı
sercan266

Invega

Mesaj gönderen sercan266 »

Arkadaşlar aranız ınvega etken maddesi paliperidon ilacını kullanan var mı. doktor bana bunu neden yazmış olabilir? Acaba yanlış tanımı uygulanıyor diye düşünüyorum da nette araştırdım şizoffreni hap diyor.
Hayat 3.5 ile 4 arasındadır.Ya korkup üçbuçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.
tonyukuk

Re: Invega

Mesaj gönderen tonyukuk »

Bunları doktoruna neden sormadın ki ?
Kullanıcı avatarı
sercan266

Mesaj gönderen sercan266 »

ben kişilik testi yaptırdılar 600soru vardı yaptım bu tanıyı koymuş satin pek ilgelenmiyor her geldiğimde test yapıp kan tahlili yapıp gönderiyordu b12 vitamin eksikliği var deyip iğne veriyordu geçende bu ilacı vermiş...ben bu ilacıda 6aydır kullanıyom bırakmam lazım ama nasıl yan etkisi olmasından korkuyorum.çünkü ağır bi hap. en iyisi bu hapı bırakıp özel hastaneye gitmek.
Hayat 3.5 ile 4 arasındadır.Ya korkup üçbuçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın.
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Mesaj gönderen fanatiksfli »

sercan bende aynı testten yaptım masadan kalktıgımda kafamın ağırlaştıgını hissetmiştim :D ama bana kan tahlili yaptırmadı sende neden gerekli gördü acaba.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
hamzahaluk

Mesaj gönderen hamzahaluk »

600 soruluk test mi :) Yuhhh :D:D Üniversite hastanesine mi gittiniz?
var

Mesaj gönderen var »

sercan266 yazdı:ben kişilik testi yaptırdılar 600soru vardı yaptım bu tanıyı koymuş satin pek ilgelenmiyor her geldiğimde test yapıp kan tahlili yapıp gönderiyordu b12 vitamin eksikliği var deyip iğne veriyordu geçende bu ilacı vermiş...ben bu ilacıda 6aydır kullanıyom bırakmam lazım ama nasıl yan etkisi olmasından korkuyorum.çünkü ağır bi hap. en iyisi bu hapı bırakıp özel hastaneye gitmek.
Teşhis koymak için, kendi bilgisine güvenemeyip, testlerden sonuç uman doktora ikinci kez gitmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Sanırım o testi biliyorum. Bu forumun bir yerlerinde bir kardeşimiz paylaşmıştı. Testin sonuca bakmak için doktor olmaya gerek yok.

Bence tedaviden memnun değilsen, bunu doktoruna söylemelisin. Şayet aynı ilaçta diretirse, tedaviyi sonlandırmak istediğini söyler ilacının nasıl bırakacağını öğrenirsin. Fakat söz konusu ilacın kullanma talimatında 'İyileştiğinizi hissetseniz bile tedavinizi yarıda kesmeyiniz' dediğine göre, herhalde ilacı geliştirenlerin bir bildiği vardır. İstersen bunu bir başka doktora sor. Ne söylerse söylesin, bizim cahil tavsiyelerimizden daha hayırlı olacaktır.
Kilitli