İlaç Hakkında ..

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
unalmeral

İlaç Hakkında ..

Mesaj gönderen unalmeral »

Arkadaşlar 19 Yaşındayım..
2 ay önce Sosyal fobi için psikiyatriste gittim. Doktor bana 10 MG Paxera verdi.. 2 kutu kullandıktan sonra kontrole gitmemi söyledi. Geçen hafta 2 ay doldu ve kontrole gittim fakat doktor bana tekrar 10 mg verdi.. Doz arttırma gereği neden duymadı anlamıyorum üstelik paxera 10 mg ın 56 tabletlisini verdi.. Sürekli 10 mg kullanarak bu tedavide başarılı olunabilirmi ? 2 ay oldu biraz rahatlama var fakat beklediğim gibi değil yinede.. Üniversiteye gidiyorum ve okul açılmadan olabildiğince rahatlamak istiyorum.. Ne yapmam gerekiyor sizce ?
var

Re: İlaç Hakkında ..

Mesaj gönderen var »

İlaçlar mucizevi değildirler. Sadece mücadelende sana yardım ederler. Senin görevin, bu rahatlayamı değerlendirerek, iyileşmeye çabalaman. Tekrar ediyorum, hiç bir ilaç seni iyileştirmez. İyileşmene yardım eder.

Not: Konu "İlaçlar" kısmına taşındı. Lütfen konularımızı doğru kategorilere açalım.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

[smilie=crazy.gif] Buraya yazdığım mesajı sürekli silip duruyor
var

Mesaj gönderen var »

tonyukuk yazdı:[smilie=crazy.gif] Buraya yazdığım mesajı sürekli silip duruyor
İlaç tavsiye etmek, ilaç kullanıcılarının işi değildir. Bu yüzden forum kurallarına aykırıdır. Mesajların kaybolduğunda forum kurallarını incelemeni öneririm. Böylece zaman kazanmış olursun.
tonyukuk

Mesajını sildiğin kişiye PM'den haber vermemek de nezaket kurallarına aykırıdır;sen de bunları biraz araştır. Bu mesaj silme olayı senin kişisel tatmin yöntemin olduğu için yadırgamıyorum.
tonyukuk

(Küfür yazmak yasak olduğu için editlendi)
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Mesaj gönderen fanatiksfli »

tabiki sadece ilaç içip iyileşmek imkansız uygulama yapmadan olmaz.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Aynı ilacı ben de kullanmıştım, doktor dozunu artırmıştı. Dozu doktorun artıracaktır gerekirse.

İlaçların geçici çözüm olduğunu aklından çıkarma. İlaç desteği alırken de normalde yapamadığın şeyleri yapmalısın, İlacın esprisi budur. Naçizane tavsiyemdir.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
tonyukuk

fanatiksfli yazdı:tabiki sadece ilaç içip iyileşmek imkansız uygulama yapmadan olmaz.
[smilie=spiteful.gif] Mantıklı yorumlar yapıyorsun.
xact

Mesaj gönderen xact »

unalmeral yazdı:Arkadaşlar 19 Yaşındayım..
2 ay önce Sosyal fobi için psikiyatriste gittim. Doktor bana 10 MG Paxera verdi.. 2 kutu kullandıktan sonra kontrole gitmemi söyledi. Geçen hafta 2 ay doldu ve kontrole gittim fakat doktor bana tekrar 10 mg verdi.. Doz arttırma gereği neden duymadı anlamıyorum üstelik paxera 10 mg ın 56 tabletlisini verdi.. Sürekli 10 mg kullanarak bu tedavide başarılı olunabilirmi ? 2 ay oldu biraz rahatlama var fakat beklediğim gibi değil yinede.. Üniversiteye gidiyorum ve okul açılmadan olabildiğince rahatlamak istiyorum.. Ne yapmam gerekiyor sizce ?
Paroksetin etken maddeli ilaçların terapötik doz aralığı 20-30 mg yazıyor Prof. Psikiyatrist Irvin D. Yalom'un Anksiyete Terapisi kitabında. Ben 6-7 ay 20mg daha sonra terapötik dozun da üzerinde uzun bir süre 40mg kullandım. Ama okb var işte bende. Okb'de yüksek doz ilaçlar işe yarıyormuş sadece o yüzden böyle kullandım...
xact

Mesaj gönderen xact »

var yazdı:İlaçlar mucizevi değildirler. Sadece mücadelende sana yardım ederler. Senin görevin, bu rahatlayamı değerlendirerek, iyileşmeye çabalaman. Tekrar ediyorum, hiç bir ilaç seni iyileştirmez. İyileşmene yardım eder.

Not: Konu "İlaçlar" kısmına taşındı. Lütfen konularımızı doğru kategorilere açalım.
İlaçlar hem iyileştirirler hem yardım ederler. İlk başlarda bende olduğu gibi tamamen beyindeki nörotransmitterlerin dengesizliğinden kaynaklanıyorsa sorun, ilaç çok büyük faydalar sağlayabiliyor. Benim öyle olmuştu. Emek vermek de çok önemli ama ilaçlar hakkında önyargılı ve yanlış bilgiler vermeyelim derim.