lamictal...

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
derya1906

lamictal...

Mesaj gönderen derya1906 »

Bana bu ilaç hakkında bilgi verirmisiniz ben 3 haftadır alıyoum ama bende uykusuzluk ve yorgunluk yaptı bide göz yanması bilmiyorum ilaçtanmıdır göz yanması yardımcı olursanız sevinirim...
tonyukuk

Re: lamictal...

Mesaj gönderen tonyukuk »

İlaç başlıkları kilitleniyor
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Mesaj gönderen (u)mutlu »

Neden kilitleniyor bunu da anlamış değilim.
Ahmet Koyuncu'nun sitesi dahil (bkz) internette birçok sitede, hatta ilaçların kendi sitelerinde dahi;
prospektüs ve kullanım bilgileri vs. erişilebilir durumda. Yine ---sözlük.com gibi bir çok sitede de her türlü ilaç yorumuna ulaşılabilir durumda....

Bu yüzden ben böyle bir forumda ilaç yorumuna tepki gösterilmesine karşıyım. Sonuçta doktorlar da ilaçları deneme yanılmayla yakalamaya çalışıyorlar. Şurada aynı ve benzer dertlerden muzdarip bir kişi x ilacı kullandım diye yorum yapsa ve bunun ardından başka bir kişi de doktoruna "hocam bir arkadaşımda da aynı belirtiler var bunu kullanmış" dese fena mı olur..

İlaç ismi yazmak ile, Doktora danışmadan ilaç kullanma tehlikesi arasında zerre kadar bir bağ yok bence. İnternet derya deniz. Böyle bir niyete giren zaten kullanır, kullanıyor da. Dozu tutturamayan daha da beter oluyor sonra...

Bence, "Lütfen Dr. tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayın, tehlikesi var" deyip, dileyen ilaç yorumu yapabilmeli... [smilie=aikido.gif]
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Mesaj gönderen fanatiksfli »

Mesela adamın birinde karacigerle ilgili sorun var ve o ilacı kullanınca böbrek yetmezligi yapıyo ama prospektüste bilimsel yazıyor adam tavsiyeyle aldıgı o ilacın prospektüsünü okuyup bilimsel yazılardan zararı oldugunu anlayamıyo ve içiyor sonuçta zarar görüyor... deneme yanılma diye bişey olmaz yaşa , kiloya, psikiyatrik rahatsızlıga göre doktorlar en uygun ilacı seçer ve ilaç dozunu kişiye göre ayarlar. mesela bazı ilaçlar çocuklarda ve yaşlılarda kullanılmaz bunun gibi....
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

derya1906 yazdı:Bana bu ilaç hakkında bilgi verirmisiniz ben 3 haftadır alıyoum ama bende uykusuzluk ve yorgunluk yaptı bide göz yanması bilmiyorum ilaçtanmıdır göz yanması yardımcı olursanız sevinirim...

Bana bu ilacı nöroloji uzmanı baş ağrılarım için vermişti, sfli olduğumu ya da kullandığım diğer ilacı bilmiyordu snırım, bana epilepsi tedavisinde kullanılan bir ilaç olduğunu söylemişti, galiba prospektüsünde de yazıyor bu, baş ağrılarımda ciddi işe yaramıştı, yan etkisi olmadı, bende hiç yan etkki yapmadı kullandığım ilaçlar, bu konuda şanslıyım galiba.
Kilitli