Heycanlanınca Titremeye Başlıyorum

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
mavikaplan

Heycanlanınca Titremeye Başlıyorum

Mesaj gönderen mavikaplan »

Merhaba arkadaşlar, bende sosyal fobi rahatsızlığı var. Kızlarla yada toplum içinde konuşurken sesim,çenem titremeye başlıyor, boğazım düğümleniyor. Buna engelde olamıyorum, bunun üstesinden gelebileceğim bir ilaç tavsiyeniz var mı? En azından ilaçı kullandığım zaman bu titremeleri 3 saat geçtirebilsin. Belki bu titremeler ve boğazımda düğümlenmeler olmasa insanlarla çok rahat bir şekilde konuşacağım. Ama ya çok heycanlanırda sesim titrerse yada boğazım düğümlenirse diye korkudan insanlarla konuşmaktan kaçıyorum.
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Re: Heycanlanınca Titremeye Başlıyorum

Mesaj gönderen neclaaa »

elbette heyecanı birkaç saatlik geçirecek ilaçlar mevcut. ama bunu doktor tavsiyesi ile alman gerekir... ben de kullandım. ama şimdi görüyorum ki kullanmadan da bazı şeyleri başarıyorumuşum çok şükür :)
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
xact

Re: Heycanlanınca Titremeye Başlıyorum

Mesaj gönderen xact »

Doktor pimozid etken maddeli antipsikotik verdi. 2 mg kullan demişti, ben kendimi tutamadım ve bir süre 4 mg kullandım. Robot gibi oldum heyecanı falan müthiş kesiyor. İş görüşmelerimde "Ne kadar da sakin, herşeyi halletmiş bir yapınız var. Buraya gelenler genelde heyecanlı, kıpır kıpır olurlar" dedi. Yani normal insanlardan bile sakin ve robot gibi olunabiliyor ilaçlar sayesinde. Ama tekrar düştüm 2 mg'a ve robotluğum biraz da olsa azaldı.