Neurofeedback Uygulaması ve Sınav Başarısına Etkisi

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
boritta

Neurofeedback Uygulaması ve Sınav Başarısına Etkisi

Mesaj gönderen boritta »

Sınavda daha yüksek başarı için neurofeedback uygulaması hakkında Nöroterapist Dr. Bora Küçükyazıcı'nın bir makalesini buldum:

Sınavlarda Daha Yüksek Başarı İçin Neurofeedback Uygulaması

Bazı öğrenciler sınavlarda çok daha rahat ve odaklanmış olurlar. Dikkati odaklama becerisi ve sürdürülebilen dikkat, yeri geldiğinde 1 soru ile belki de binlerce öğrenciye fark yaratmayı sağlamaktadır. Özellikle sınavdaki heyecanı kontrol etmek ve doğru yönlendirmek, diğer öğrencilere göre bir adım öne çıkmayı sağlayan önemli bir faktördür.

Öğrencinin geleceğini belirleyecek olan sınavlardaki dikkatini odaklama becerisi ve odaklanmış dikkatin sürdürülebilme yeteneği, gelecek kariyer basamaklarını belirlemektedir.

Bir çok öğrencinin zeka IQ seviyeleri birbirine yakın ölçülerdedir. Hele yüzbinlerce öğrencinin katıldığı seçme ve yerleştirme sınavlarında, aynı IQ değerine sahip, yani benzer zeka düzeyinde bir çok öğrenci vardır. Esas farkı yaratan ve sınavda diğer öğrencilerin birkaç adım önüne geçilmesi konusunda avantaj sağlayan nedir? Başarılı bir eğitim süreci ya da çok ders çalışma? Bir çok öğrenci benzer düzeyde eğitim sistemlerinden ve benzer ders çalışma tempolarına sahipler.

Öğrenciyi katıldığı sınavda diğer öğrencilere göre avantajlı olmasını sağlayan, dikkatini odaklama,odaklanmış dikkati sınav sonuna kadar sürdürebilme ve sınav heyecanını kontrol edebilme yeteneğidir.

Kaynak ve Makale Devamı: http://cocukvegenc.com/icerikdetay-155/ ... amasi.html
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: Neurofeedback Uygulaması ve Sınav Başarısına Etkisi

Mesaj gönderen mahsunkul »

Neurofeedback 'i gorunce, nickte boritta kulaga yabanci geliyor, yanlisikla ucuruyodum:)
..............Resim.................~~Resim