Nardil nasıl olmaz Türkiye'de

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Nardil nasıl olmaz Türkiye'de

Mesaj gönderen Che Guevara »

Sosyal fobi için en etkili ilaç olan nardil türkiye'de neden bulunmuyor ? getirtcekler mi acaba? benzodiazepinleri saymassak türkiyedeki ilaçlarla zor işimiz , forumlarda gördüğüm kadarıyla en çok yararı görülen paxil olmuş burda ki onun %15 iyileştirme şansı olduğu söyleniyor nardil inse %70. sadece fiziksel semptomlardan kurtulanları görüyorum bide burda ilaç dediğin tamamen iyileştirir öyle yarım yapmaz işini. hadi nardil yok bari kardeşi Parnate olsun , ne *** bi ülke bu afedersiniz 1000 tane ilaç var piyasada ama en yararlıları yok.
FİRST

Mesaj gönderen FİRST »

che nardil yok ama yumurta var:).

ispanya'dan alırız olmazsa:))
Hayat bir tiyatro dediler..
banada bir rol verdiler...
meğer en zoru benimkiymiş..
önce SEV sonra UNUT dediler...
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
umutsuz1981

Mesaj gönderen umutsuz1981 »

bu ilaç bu kadar etkili mi acaba ya. yurtdışından getirtebilir miyiz. ya da daha çok araştırma yapsak belki türkiyede buluruz :shock:
freeoceansoul

nardil

Mesaj gönderen freeoceansoul »

ben nardil kullandım getirirttirdim yurtdışından uzun bi süre bi işe yaramadı..roche un Aurorix ile etken maddesi aynı kasmayın uzaklarda aramaya çalışmayın..nardil kullanırsanız çok büyük diyetler yapmanız gerkeiyor uzak durun bu ilaçtan...hatta tüm ilaçlardan
xact

Re: Nardil nasıl olmaz Türkiye'de

Mesaj gönderen xact »

Nardil ile aurorix'in aynı etken maddeye sahip olduğunu sanmıyorum. Çalışma sistemleri uzaktan da olsa birbirine benzeyen farklı ilaçlar. Bence Nardil'in Türkiye'de olmamasının sebebi, insanların kolayca eczaneden reçetesiz ilaç alabilmesindendir. Nardili kullanıp da diyetinize dikkat etmez, kafanıza göre ekstradan ilaçlar eklerseniz ölebilirsiniz bile! O yüzden böyle bir uygulamaya gitmiş olabilirler belki de.
cern87

Mesaj gönderen cern87 »

Nardil gerçektende sfyi yüzde 90 oranlarında geçiriyormu bundan emin olmalıyız. İngilizce sitelere baktığımda bu ilaçtan çok memnun olanlar var.
pesimisst

Mesaj gönderen pesimisst »

Nardil (efedrin) 2. kuşak MAOİ lerden tiramin diyeti gerektirmesi (peynir, lahana turşusu ve mayalı gıdalarda bulunur) ayrıca monoamin oksidaz enzimi dışında birkaç enzimi daha inhibe etmesi nedeniyle kullanımı zordur. Bunun yerine 3. kuşak geri dönüşümlü ve sadece MAO-A üzerinde etkili moklobemid (aurorix) veya sadece MAO-B üzerinde etkili selegilin düsünülebilir. Aurorix daha çok sf de selegilin ise parkinsonda etkilidir.
cahil adam

Re: nardil

Mesaj gönderen cahil adam »

freeoceansoul yazdı: 25 Haz 2006, 10:39 ben nardil kullandım getirirttirdim yurtdışından uzun bi süre bi işe yaramadı..roche un Aurorix ile etken maddesi aynı kasmayın uzaklarda aramaya çalışmayın..nardil kullanırsanız çok büyük diyetler yapmanız gerkeiyor uzak durun bu ilaçtan...hatta tüm ilaçlardan
Nardil'in etken maddesi Fenelzin Aurorix'in ise Moklobemid. Lütfen edit bilgi verelim. Ayrıca Nardil başarı oranı çok yüksek bir ilaçtır fakat en son çare olarak kullanılır. Çünkü bu ilacı kullandığınızda ciddi bir diyet yapmanız gerekmekle birlikte kesinlikle alkol kullanmamalısınız.
Uzunmakarna

Mesaj gönderen Uzunmakarna »

Merhabalar atipik depresyon hastasıyım Türkiye'de mevcut olan bütün antidepresanları kullandım aralarından bir tek aurorix ise yaradı en son Cerrahpaşada bir doçent Türkiye'de olmayan MAOI Ler etkililermiş.ama İstanbulda birton eczacıya sordum hiçbir firma üretmiyormuş aranızdan bulabilen kullanan varmı varsa nereden bulabilirim