lütfen arkadaşlar cvp verin...

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
untrustable

lütfen arkadaşlar cvp verin...

Mesaj gönderen untrustable »

ben bu foruma yeni katıldım ve ilaçlar hakkında kesin bir sonuç istiyorum.başta bu tür sorular sorulduysa ksura bakmayın. cvp verenler arasında bu konu hakkında kesin bilgisi olan ve sonuçları tam kestirmiş kişileri bekliyorum....3 sorum var
1- eğer bu adı geçen ilaçlardan almak istesek , SF ye en uygun gelecek olanı sizce hangisidir?
2- reçetesiz alabilirmiyim ve alırsam günde ort. kaç tane içmeliyim
3- fiyat konsunda bilgi verirmisiniz. :) cvpları hemen bekliyorum. teşekkürler....
BEN DELI
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

doktora git önce:)
kratocvill

Mesaj gönderen kratocvill »

untrustable,
bence çok yanlış bir yaklaşım içindesin.doktorun tavsiyesi olmadan antidepresan kullanmak intihar gibi bişeydir.öyle kullanacağına hiç kullanma derim.diğer bir sayfada ilaçların yararsız olduğundan bahsetmişsin.burda da milletten ilaç ismi istiyorsun.nasıl bir çelişkidir bu.bence sakin olup mantıklı düşün biraz.ben sosyal fobili olduğumu ilk öğrendiğim zamanlar kafam çok karışmıştı ve devamlı çelişkili düşüncelerim oluyordu.sanırım sen de böyle bir durumdasın.hastalığı yenmek için çabala ama sakin ve sabırlı olmak en önemlisi.
Kullanıcı avatarı
kadir_187

Sakın elini bile sürme

Mesaj gönderen kadir_187 »

Aslında bende doktora gitmedim.Ama sürekli ilaç isimleri alıyorum.Doktora gitmeden ilaç kullanmayı düşündüm.Fakat yanlış olduğunu şöyle iza edeyim:Bir gün ablamın kullandığı bir ilaç vardı.depresyon ilacıydı.Yan etkilerini okumama rağmen daha ilk hapı içmemden yaklaşık 3 saat sonra 1'er saat aralıklarla 5 defa istifrar ettim kısacası kustum.Ve uyandığımda 15 saat geçmişti.2 gün kendime gelemedim.Aman haa sakın sizde denemeyin.En iyisi doktora gitmek.Sonrada eczaneye...
şirinş

Mesaj gönderen şirinş »

gerçekten doktor kontrolü çok önemli. aslında doktor kontrolü altında bile çok yanetkileri var. bayanlar için daha bi tehlikeli. kızkardeşimin başına kötü şeyler geldi çünkü. onun için dikkatli olmak gerekiyo. doktora gidersen senin için en uygun olanı verir zaten.
umutsuz1981

Mesaj gönderen umutsuz1981 »

yalnız şu da bir gerçek. ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmak da güzel bişey. Doktoro gittiğinizde bu ilaçları tek tek sorun. Ben öyle yapıyorum. Bu sefer gittiğimde ilaçların adını tek tek yazacam bi kağıda 8)
Lonely heart

Kratocvill'e!

Mesaj gönderen Lonely heart »

Merhaba,

İlaçlarla ilgili son derece olumlu yaklaşımınız için sizi kutlamak istiyorum.Demek ki bu konuda yalnız değilmişim.DOKTOR GÖZETİMİNDE BİLİNÇLİ uygulanan ilaç tedavisine inanan ve bunu destekleyen,özendiren yazıların daha çok yazıldığı bir forum görme umudu ve dileğiyle...

Emrah