Moklobemid ( RIMA ) hakkında arkadaşlar.

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
ats07

Moklobemid ( RIMA ) hakkında arkadaşlar.

Mesaj gönderen ats07 »

Arkadaşlar aranızda Aur...x adlı Moklobemid ilacı kullananlar oldu mu? Durum neydi? Nasıl gelişti?

Kendimden örnek verecek olursam kısaca ben 3 yıldır sfli olduğumun farkına vardım. Daha önceleri ssri grubu Pro... ilacını 1-2 ay kullandım fakat çok düzensiz kullandım ve uykumu artırdığı için bıraktım. Şimdilerde düzenli bir şekilde 3 aydır 300mg sabah 300mg akşam olmak üzere Auro..x isimli moklobemid ilacı kullanmaktayım. Benim kendim hakkında olumsuz düşünüleceği takıntılarımı azalttı. %20 oranında pozitif düşünmeye başladım diyebilirim. Fakat sosyal ortamlara girmek için herhangi bi cesaret verme vesaire etkilerini göremedim. Enerjik etkisi yok yani. Burdada paylaşmak istedim. Çünkü başka kullananlar var mı veya etkilerini merak ediyorum. Yardımlarınız için şimdiden müteşekkirim. Saygılar.
revenger332

Re: Moklobemid ( RIMA ) hakkında arkadaşlar.

Mesaj gönderen revenger332 »

Dostum sana şunu söyleyeyim, sf tedavisinde kullanılan ilaçların birçoğunun beyinde yarattığı biyokimyasal etki kabaca serotonin ve dopamin gibi nörotransmitter madde miktarının düzenlenmesidir. Bu semptomların ortadan kalkmasını sağlar. Pozitif düşünme vs gibi etkiler bu şekilde ortaya çıkıyor. Ancak cesaret vermesini beklememeli bunu kendin yaratmalısın. İlaç seni sosyalleşmeye itmez, sosyal fobi etkilerini ortadan kaldırır, sosyalleşmek ve bunu sürdürmek sana düşer. Eğer yaşın gençse kurtulman kolay olur ama kişilik oturmuş bir yaşta isen ilacı bırakmak için uzun zaman gerekir. Ama eninde sonunda kontrol altına alınır başka psikolojik sorunlar yoksa.
unnamedhouse.blogspot.com
arzusom

Mesaj gönderen arzusom »

bahsettiğin bu ilaç sosyal fobi tedavisinde sanıldığı kadar etkili değildir ama depresyonda çok etkilidir.
kafan rahat olur. sosyalleşmezsin ama yalnızlık kolay olur.
ats07

Mesaj gönderen ats07 »

Dogrusunu soylemek gerekirse ssri grubu ilacin etkisini gormustum 1 2 ay kullandim ama duzensizdi ama cesaretimi artirma etkileri vardi. Arzusom un dedigi gibi bu ilac yalnizken daha rahat olmami sagliyor o kadar . Abi sen cok genellemissin olayi hani hepsi ayni tarz ilaclar olsa etkisi de ayni olurdu. Bi bildikleri bar ki ssri fluo.. moklo.. maoi diye ayirmislar kanaatindeyim. Hepimize bol cesaretli, mutlu, huzurlu gunlerr
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

hiç bi işe yaramıyor... (kendi tecrübelerim sonucu edindiğim sahsi görüşümdür)
..............Resim.................~~Resim
Kilitli