prozac hakkında. arkadaslar bi yardımcı olursanız cok svnrm.

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
yasamak_guzeldir

prozac hakkında. arkadaslar bi yardımcı olursanız cok svnrm.

Mesaj gönderen yasamak_guzeldir »

3 gün oldu. İlk iki gün sakindim. Bugün de sakinim. İlaçin yan etkileşimi söylüyorum. Önceden kalp atim hızı yüksekti şimdi yavaş. Heyecanlansamda yavaş atıyor. Bir sey olmayınca cok sinirleniyorum. 3 günde 3 kilo felan vermişim. İcimde huzur var. Gülümyrm ama sürekli düşünüyorum. İştah kapandı. Açıksamda az yiyorum saatlerce aç bekliyorum. Bugün kahvaltı dan 5e kadar aç durdum. Sonra az bir sey yedim. Biraz böbrek ağrısı çektim. Kasildim. Sabaha kadar uyumadim dün. Bugün basim çatlıyor. Ne yapacağım sizce? Böyle giderse bugün yarın bırakacağım. Siz kac ay içtinz? Yan etkiler nelerdi? Ben sadece bu ay için içiyorum aslında. Vucut alıştığı için mi böyle oldu. Doktor a mesaj atayımmi? 10tl İlk ilaç ve sadece günde yarım ölçek neler yaptı bana. Tadi da .. gibi zaten. Nane alkol karışımı bir sey surup şeklinde.
BİR UMUTTUR YAŞAMAK
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Re: prozac hakkında. arkadaslar bi yardımcı olursanız cok sv

Mesaj gönderen (u)mutlu »

Şikayetlerin doz ayarından kaynaklanabilir. Belki aniden bu dozla başladın. Prospektüste ani başlama ve bırakmalarda pek etkisinin olmayacağı yazsa da, özellikle başlangıçta sorun olabilir. Bir de kalp ritmine pek etkisi olduğunu sanmıyorum. Prozac yanında betabloker vs. de alıyor musun?

Dr değilim, ",,,, düşmüş biri" olarak cevap yazayım dedim :)
Bol sağlık...
Kullanıcı avatarı
diafuryl

Mesaj gönderen diafuryl »

Bence şikayetlerinin sebebi psikolojik, o ilacın etkilerini/yan etkilerini göstermesi için çok daha uzun bir zaman lazım. Ben yaklaşık 7-8 ay kadar kullandım, faydasını 2. ay civarında gördüm. Benim için oldukça yararlı oldu, kullandığım zamanlarda inanılmaz rahattım. Ama sonra bırakmak istedim, ilaca bağlı kalarak mutlu olmak içime sinmedi, ve -doktor halen kullanmamı tavsiye ederken- bıraktım. Bıraktıktan bir müddet sonra yine eski kötü duruma döner gibi oldum, şu an daha rahatım ama ilacı kullanırkenki rahatlık çok daha fazlaydı. Kafama hiç bir şey takmıyordum, inanılmaz mutlu ve özgür hissediyordum. İlacı bıraktığıma pişman gibiyim, halen tekrar başlayıp başlamama konusunda tereddüt ediyorum. Ama yine aynı şeylerin olacağını tahmin ettiğim için başlamıycam.

Ayrıca hiç bir yan etkisi olmadı bende.
Barsak antiseptiği.
xact

Mesaj gönderen xact »

yasamak_guzeldir yazdı:3 gün oldu. İlk iki gün sakindim. Bugün de sakinim. İlaçin yan etkileşimi söylüyorum. Önceden kalp atim hızı yüksekti şimdi yavaş. Heyecanlansamda yavaş atıyor. Bir sey olmayınca cok sinirleniyorum. 3 günde 3 kilo felan vermişim. İcimde huzur var. Gülümyrm ama sürekli düşünüyorum. İştah kapandı. Açıksamda az yiyorum saatlerce aç bekliyorum. Bugün kahvaltı dan 5e kadar aç durdum. Sonra az bir sey yedim. Biraz böbrek ağrısı çektim. Kasildim. Sabaha kadar uyumadim dün. Bugün basim çatlıyor. Ne yapacağım sizce? Böyle giderse bugün yarın bırakacağım. Siz kac ay içtinz? Yan etkiler nelerdi? Ben sadece bu ay için içiyorum aslında. Vucut alıştığı için mi böyle oldu. Doktor a mesaj atayımmi? 10tl İlk ilaç ve sadece günde yarım ölçek neler yaptı bana. Tadi da .. gibi zaten. Nane alkol karışımı bir sey surup şeklinde.
İlk günlerde yanetki yapabilir biraz sonra geçer diye biliyorum.