ilaçlar ve kafa

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
bonefletcher43

ilaçlar ve kafa

Mesaj gönderen bonefletcher43 »

merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.
orta dereceden biraz daha fazla seviyede sf hastalığım var. 10 üzerinden 7 diyelim. ilaç kullanmam gerekiyor, doktora başvurucam.
ama benim şöyle bir sorunum var. bu ilaçlar beni aptal yapıyor bütün ilaçlar böyle mi yoksa benim kullandığım ilaçlar mı öyleydi. tecrübelerinize ihtiyacım var, lütfen.
nasıl yardım isteyebilirim başka türlü bilmiyorum o yüzden özel mesaj da atabilirsiniz, forum kurallarında sıkıntı yaşamamak için.
yeniçocuk

Re: ilaçlar ve kafa

Mesaj gönderen yeniçocuk »

Kardeşim hoş geldin.

Kısa ve net cevaplayayım. Kendimden ve okuduğum diğer arkadaşlardan biliyorum. Doktora gidersen, konuşursan, geçici olarak rahatlarsın, ilaç alırsan geçici olarak rahatlarsın (aptallaşırsın), bu birkaç ay sürebilir, bu esnada adımlar atman gerekiyor, sorunun üzerine gitmen gerekiyor, bu geçici rahatlamaların bitince eskiye aynen geri dönebilirsin ya da eskisinden biraz daha iyi olabilirsin ama en önemlisi umudunu, inancını yitirmemek.

Süreç yavaş işleyebilir ama inancını korursan her adımda eskisinden biraz daha iyileşmiş olursun ya da hep aynı kalırsın ve sadece geçici rahatlamalar ile hayatını devam ettirirsin.

Hayırlısı ne ise o olsun hakkında.

Sağlıcakla kal kardeşim.
Kullanıcı avatarı
utangac

Mesaj gönderen utangac »

ilaçlar aptallaştırıdyor ama çonserta zihin açıyormuş bende onu araştırıyorum. belki şimdiye kadar kullandığım ilaçların yan etkilerini sıfırlar.
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=31569
xact

Mesaj gönderen xact »

utangac yazdı:ilaçlar aptallaştırıdyor ama çonserta zihin açıyormuş bende onu araştırıyorum. belki şimdiye kadar kullandığım ilaçların yan etkilerini sıfırlar.
Ritalin, concerta beni daha kötü yapmıştı. Uyuşturucu reçetesiyle veriyorlar zaten yani kırmızı reçete. İlaçların da aptallaştırdığı falan yok en azından normal tedavi dozlarında.