paxil

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
miyawex

paxil

Mesaj gönderen miyawex »

arkadaşlar merhaba ,citoles ve lustralı denedim ikiside saç dökülmesi yaptı.Paxil kullanmayı düşünüyorum saç dökülmesi yapıyor mu acaba bu problemle karşılaşan var mı hiç paxil de, prospektusunde yazmıyor yanetki olarak saç dökülmesi ama yine de korkuyorum
prensesinuykusu

Re: paxil

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

doktor yazmadan mı kullanıyorsun ki ilaçları?
miyawex

Mesaj gönderen miyawex »

ikisinide doktor tavsiyesiyle kullanmıştım ama artık kendim kulanıcam
yeniçocuk

Mesaj gönderen yeniçocuk »

miyawex yazdı:ikisinide doktor tavsiyesiyle kullanmıştım ama artık kendim kulanıcam
Ben de bu kafadayım.. İlk olarak doktor tavsiyesi ile kullanıp sonra kontrolü kendim alıyorum...

Başlarda lustral kullandım şimdi paxile başlamayı düşünüyorum....

Ben de hiç yan etki yapmamıştı ama lustral etkisi azaldı... sıfırdan paxilden başlayacağım
yeniçocuk

Mesaj gönderen yeniçocuk »

paxil'İ denedim ve daha bismillah ilk gün mide bulantısı yaptı
en sevmediğim ve dayanamadığım şeydir mide bulantısı o yüzden paxil ya da paxerayı artık bir daha denemem

önceden kullandığım lustral hiç yan etki yapmamıştı o yüzden ona başlayacağım tekrardan
xact

Mesaj gönderen xact »

Paxil iyi bir ilaçtır ancak bırakması zordur. Doktorlar ilk tercih olarak yazmazlar genelde. Bırakmasının zor olmasının sebebi ilacın yarıömrünün diğerlerine göre daha kısa olmasıymış.
bakankör

Mesaj gönderen bakankör »

Paxili bırakmak zor değil kırmızı reçete gibi lanse edildiğine bakmayın aspirin gibi satılıyor başta çok ağır yan etki görülür 1–2 aya normalleşir hayat.
Paxile başladıktan 1 yıl sonra geriye bakarsanız faydası ap açık ortada olur.
1 ay da fayda etmez.
xact

Mesaj gönderen xact »

bakankör yazdı:Paxili bırakmak zor değil kırmızı reçete gibi lanse edildiğine bakmayın aspirin gibi satılıyor başta çok ağır yan etki görülür 1–2 aya normalleşir hayat.
Paxile başladıktan 1 yıl sonra geriye bakarsanız faydası ap açık ortada olur.
1 ay da fayda etmez.
Benim hayatımı değiştirmiş ve sosyal fobimi yarıya indirmiş olan ilaç da paxildir. Ancak bırakması gerçekten zordur. Bağımlılık yaptığından değil, ilacın geriçekilme sendromundan dolayı oluyor bu durum. Ancak doktor kontrolünde bırakılırsa çeşitli ilaçlar ekliyor doktor ve bırakması çok daha kolay oluyor. Kendim azaltarak bırakmaya çalıştığımda gerçekten çok zorlanmıştım ama doktorun kontrolünde onun verdiği diğer ilaçlarla birlikte azaltarak bırakmak benim için çok daha kolay oldu.