Kim hangi ilacı kullanıyor ?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
bakankör

Kim hangi ilacı kullanıyor ?

Mesaj gönderen bakankör »

Farkettim de herkes farklı bir ilacın faydasından bahseder olmuş forum ecza dolabına dönmüş.
Anlatın sf halkı nedir kimyasal gelişmeler ?
tiryaki

Re: Kim hangi ilacı kullanıyor ?

Mesaj gönderen tiryaki »

su an kullanmiyorum yarin tekrar doktora gidecegim bakalim bu sefer hangisini konuk edecegim. daha once kullanipta etkisini goremedigim ilaclar efexor xr ve paxera.
bakankör

Mesaj gönderen bakankör »

tiryaki yazdı:su an kullanmiyorum yarin tekrar doktora gidecegim bakalim bu sefer hangisini konuk edecegim. daha once kullanipta etkisini goremedigim ilaclar efexor xr ve paxera.
Kaç ay kullandın bunları ?
Kullanıcı avatarı
pineapple

Mesaj gönderen pineapple »

Ben citoles kullaniyorum. fena degil gibiydi 3 aydir ama simdi biraz doz artisina ihtiyac duyuyorum sanki. 1o mglik olanindan 1 bucuk iciyodum gunde. simdi 20 mg iyi olur mu acaba diye dusunuyorum
Laugh and all the world laughs with you, weep and you weep alone.
xact

Mesaj gönderen xact »

Cymbalta 60mg sabah akşam içiyorum yani toplam 120mg yapıyor. Risperdal 1mg yatarken içiyorum. İlaçlar okb'me iyi geldi gerçekten ama sosyal fobi konusunda hele ki son zamanlarda çok çok az bir iyileşme var. Doktorum (profesör) da nedense sf'mi hiç sallamıyor gibi, gittiğimde hep takıntılarımı soruyor sosyal fobim yok sanıyor belki ona karşı rahat konuşunca ama bilmiyor ki ben, beni yargılamayacağına, küçümsemeyeceğine inandığım kişilere karşı rahat olabiliyorum sadece. Bir de ilaçların bitince gel dedi doktorum. İlaçlarım bir ay sonra bitecek ama şeytan diyor ki git hemen sor doktora bunun hesabını. Söyle ve değiştirsin ilaçlarını. Yarın iş görüşmem var bir de. Şimdiden gerilmeye başladım. Hadi iş görüşmesini hallettim diyelim, çalışma ortamı nasıl olacak? İnsanlar, iletişim vs. Rivotril falan mı yazdırsam acaba erkenden gidip de?
Kullanıcı avatarı
pineapple

Mesaj gönderen pineapple »

xact yazdı:Cymbalta 60mg sabah akşam içiyorum yani toplam 120mg yapıyor. Risperdal 1mg yatarken içiyorum. İlaçlar okb'me iyi geldi gerçekten ama sosyal fobi konusunda hele ki son zamanlarda çok çok az bir iyileşme var. Doktorum (profesör) da nedense sf'mi hiç sallamıyor gibi, gittiğimde hep takıntılarımı soruyor sosyal fobim yok sanıyor belki ona karşı rahat konuşunca ama bilmiyor ki ben, beni yargılamayacağına, küçümsemeyeceğine inandığım kişilere karşı rahat olabiliyorum sadece. Bir de ilaçların bitince gel dedi doktorum. İlaçlarım bir ay sonra bitecek ama şeytan diyor ki git hemen sor doktora bunun hesabını. Söyle ve değiştirsin ilaçlarını. Yarın iş görüşmem var bir de. Şimdiden gerilmeye başladım. Hadi iş görüşmesini hallettim diyelim, çalışma ortamı nasıl olacak? İnsanlar, iletişim vs. Rivotril falan mı yazdırsam acaba erkenden gidip de?

su an is gorusmesiyle ilgili panik yaptigin icin yeni ilac dusunuyosun. okb´ye iyi gelmesi cok iyi, sosyal fobiyi sallamamasi belki kendini mutlu ve iyi hissettiginde gerileycektir diye tahmin ediyodur. okb cok daha korkunc bir sey heralde bi de ilaclardan fayda alinmasi daha nadir oluyor okb´de. sosyal fobi icin terapi cok onemli.. mutlaka terapiye de baslamalisin bir sekilde ama o da para demek :((
Laugh and all the world laughs with you, weep and you weep alone.
tiryaki

Mesaj gönderen tiryaki »

bakankör yazdı:
tiryaki yazdı:su an kullanmiyorum yarin tekrar doktora gidecegim bakalim bu sefer hangisini konuk edecegim. daha once kullanipta etkisini goremedigim ilaclar efexor xr ve paxera.
paxera 40 mg 6 ay kullandim genel anlamda iyi hissettirdi memnundum fakat sosyal ortamlardaki kaygimi azaltmadi o yuzden biraktim. efexor ise 3 hafta kadar kullandim ve uyutmadigi icin birakmak zorunda kaldim
xact

Mesaj gönderen xact »

tiryaki yazdı:
bakankör yazdı:
paxera 40 mg 6 ay kullandim genel anlamda iyi hissettirdi memnundum fakat sosyal ortamlardaki kaygimi azaltmadi o yuzden biraktim. efexor ise 3 hafta kadar kullandim ve uyutmadigi icin birakmak zorunda kaldim
Keşke uyku getirici bir ilaçla birlikte kullansaydın efexor'u. Yanetkileri geçiyor veya iyice azalıyor bir süre sonra. Tabii doktorun değiştirmeni istediyse ona bir şey diyemem.

Şimdi hangi ilacı kullanıyorsun veya ilaç kullanıyormusun?
tiryaki

Mesaj gönderen tiryaki »

dayanamaz halde geldim mecburen biraktim. ativan sayesinde zar zor uyuyabiliyordum ama o da uyku sayilirsa. bugun tekrar gittim cipralex muadili sevpram 10 mg ve xanax 0.50 mg yazdi. xanaxi diger ilac etkisini gosterinceye kadar (1ay) kullanacagim. eger sevpram ise yaramazsa yeniden ilac degisikligi olacak
xact

Mesaj gönderen xact »

tiryaki yazdı:dayanamaz halde geldim mecburen biraktim. ativan sayesinde zar zor uyuyabiliyordum ama o da uyku sayilirsa. bugun tekrar gittim cipralex muadili sevpram 10 mg ve xanax 0.50 mg yazdi. xanaxi diger ilac etkisini gosterinceye kadar (1ay) kullanacagim. eger sevpram ise yaramazsa yeniden ilac degisikligi olacak
Umarım işe yarar. İlaçlardan fayda görmeniz ve en kısa sürede iyileşmeniz dileklerimle. Geçmiş olsun.
ferrari

Mesaj gönderen ferrari »

bir haftadır paxera, 3 gündür rivotril kullanıyorum. Üniversitede haftada 1 gün ders anlatıyorum bu yüzden sıkıntılıydım. Rivotril çok iyi geldi daha önce xanax da kullanmıştım ama rivotril ona göre çok daha az sarsıcı, rahatlatıcı ve etkili
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

30 mg paxera + 50 mg seroquel öncesinde 30 mg paxera + 1 mg rixper idi
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

Yıllardır ilaç kullanmıyorum [smilie=cool.gif]