İlaçları Bırakmayı Düşünüyorum

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
xact

İlaçları Bırakmayı Düşünüyorum

Mesaj gönderen xact »

İlaçlarımı bir süreliğine deneme amaçlı da olsa bırakmayı düşünüyorum. Çok çok daha kötüye gidersem tekrar başlayabilirim ancak aşırı derecede fark olmazsa kullanmayacağım ilaçlarımı. Ders de çalışamıyorum zaten ilaçlardan, özellikle de antipsikotikten dolayı. Doktora kalsa ömür boyu ilaç kullandıracak belki de yok bipolar, yok yaygın anksiyete bozukluğu diye.

Ailemde zamanında ciddi halüsinasyonlar gören iki kişi var bildiğim ve hiçbiri ilaç kullanmamış ve sapasağlamlar hepsi şimdi. Bu belki benim için de geçerli olmayabilir ama bir süreliğine deneme amaçlı bırakacağım işte...

Şans dileyin.
Eski
Global moderatör

Re: İlaçları Bırakmayı Düşünüyorum

Mesaj gönderen Eski »

Destekliyorum.

Bu sürede balık yağı kapsülü ve sarı kantaron, melisa, papatya gibi çaylar öneriyorum.
xact

Mesaj gönderen xact »

xact yazdı:Ailemde zamanında ciddi halüsinasyonlar gören iki kişi var bildiğim ve hiçbiri ilaç kullanmamış ve sapasağlamlar hepsi şimdi. Bu belki benim için de geçerli olmayabilir ama bir süreliğine deneme amaçlı bırakacağım işte...
Halüsinasyonlar derken bir dönem yaşamışlar sadece. Ailem derken de akrabalarım da dahil buna. Bir kişi psikotik depresyon yaşamış, duvarların içinden sesler geldiğini duymuş, gece ayak sesleri, nefes sesleri duymuş. Diğeri tuhaf renkli ve giyimli adamlar görüyormuş. Hepsi iyileşti. Ama tekrar düşününce de, bırakmasam daha mı iyi olur demeden edemiyorum.
Eski yazdı:Destekliyorum.

Bu sürede balık yağı kapsülü ve sarı kantaron, melisa, papatya gibi çaylar öneriyorum.
Sarı kantaron serotonini artıyormuş galiba. Siz kullanıyor musunuz?
xact

Mesaj gönderen xact »

İlaçları bırakmama kararı aldım. Çünkü yeni ilaçlarım çok çok iyi gelmeye başladı. Belki ileride doktorun kararıyla bırakırım veya azaltırım.
deniz85

Mesaj gönderen deniz85 »

Sarı kantaron serotonini artıyormuş galiba. Siz kullanıyor musunuz?
Sarı kantoron derini güneş ışınlarına karşı hasaslaştırıyor...buda daha iyi hissetmeni sağladığı düşünülüyor. Serotonin ile direk bağlantısı hakkında emin olduğum bir bilgim yok onun için o konuda yorum yapamıyorum. Bende işe yaramadı ama herkesin bünyesi farklı. Denemekta fayda vardır elbette...
Eski
Global moderatör

Mesaj gönderen Eski »

Çayını içiyorum arada.

Güneşin her türlü iyi hissettirdiği doğru.

Atalarımız ne demiş

Güneş girmeyen eve doktor girer.
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

xact yazdı:İlaçlarımı bir süreliğine deneme amaçlı da olsa bırakmayı düşünüyorum. Çok çok daha kötüye gidersem tekrar başlayabilirim ancak aşırı derecede fark olmazsa kullanmayacağım ilaçlarımı. Ders de çalışamıyorum zaten ilaçlardan, özellikle de antipsikotikten dolayı. Doktora kalsa ömür boyu ilaç kullandıracak belki de yok bipolar, yok yaygın anksiyete bozukluğu diye.

Ailemde zamanında ciddi halüsinasyonlar gören iki kişi var bildiğim ve hiçbiri ilaç kullanmamış ve sapasağlamlar hepsi şimdi. Bu belki benim için de geçerli olmayabilir ama bir süreliğine deneme amaçlı bırakacağım işte...

Şans dileyin.
Aradan 2 gecti. Gelismelerden haberdar eder misiniz ?
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

ilaç bırakmayı düşünüyorum veya ilaca başlamayı düşünüyorum gibi bir şey nasıl olabiliyor? buna bir bilen karar vermeli.. bol şans