Paxil ve prozac, işe yaramadılar

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
brefendi

Paxil ve prozac, işe yaramadılar

Mesaj gönderen brefendi »

Bir yıl önce kendimi zorlayıp doktora gittim sf için, prozac verdi, yaklaşık 2,5 ay kullandım. Fakat hiç bir işe yaramadı -doktor dozunu artırmasına rağmen- en ufak bir fark hissedemedim sonra da ilacı bıraktım. Şimdi de bir ay önce başka bir doktora gittim. O da dideral ve paxil verdi. Bir aydır kullanıyorum ama aynı şekilde yine bir fark hissetmedim sosyal fobim ile ilgili. Yani arkadaşlar bunu yaşayan var mı neden hiç işe yaramıyorlar? Benim ilaçlardan beklentim sf'yi tamamen yenebilmek değildi, biraz olsun rahatlamak istiyordum çünkü artık çocukluktan/ergenlikten çıktığımdan olsa gerek sf hayatımı daha da zorlaştırmaya, bana engel olmaya başladı. İlaçlar da işe yaramayınca umutsuzluk daha da bastırdı. Var mı bir öneriniz düşünceniz bu konuda?
Kullanıcı avatarı
kemanci_erdem

Re: Paxil ve prozac, işe yaramadılar

Mesaj gönderen kemanci_erdem »

ilaclar benimde isime yaramamisti ruha etki etmioki ilac belki daha az sacmalamani saglio oda heyecanini azalttigi icin ama bende bi fark gormedim
güzel gören güzel düşünür
güzel düşünen hayatından lezzet alır.
brefendi

ya bende o heyecanı da azaltmadı en ufak bir değişiklik yok.
zahmizeban

Mesaj gönderen zahmizeban »

brefendi yazdı:Bir yıl önce kendimi zorlayıp doktora gittim sf için, prozac verdi, yaklaşık 2,5 ay kullandım. Fakat hiç bir işe yaramadı -doktor dozunu artırmasına rağmen- en ufak bir fark hissedemedim sonra da ilacı bıraktım. Şimdi de bir ay önce başka bir doktora gittim. O da dideral ve paxil verdi. Bir aydır kullanıyorum ama aynı şekilde yine bir fark hissetmedim sosyal fobim ile ilgili. Yani arkadaşlar bunu yaşayan var mı neden hiç işe yaramıyorlar? Benim ilaçlardan beklentim sf'yi tamamen yenebilmek değildi, biraz olsun rahatlamak istiyordum çünkü artık çocukluktan/ergenlikten çıktığımdan olsa gerek sf hayatımı daha da zorlaştırmaya, bana engel olmaya başladı. İlaçlar da işe yaramayınca umutsuzluk daha da bastırdı. Var mı bir öneriniz düşünceniz bu konuda?
Bence psikolojik ilaçlar zaten düzeltmez. Çünkü ilaçlar fizyolojik tepkilerini azaltabilecek fizyolojik şeylerdir.
SF yi yenmenin tek yolu sorunun köküne inip ya sorunu ortadan kaldırman , ya da o sorunla yaşamaya alışmandır. (ikisinin yolu da BAKIŞ AÇINI DEĞİŞTİRMENDEN geçer.) bunun için ben SF ya da başka psikolojik sorunlar yaşayan insanlara ASLA PSİKİYATR ÖNERMEM. Hatta PSİKOLOG dahi önermiyorum. İYİ BİR TERAPİST bulmalısınız.
Bana depresan verdiler intihar eğilimi yaptı , epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçlar verdiler mantıklı düşünmemi çökertti.
ve 3 sene proflar en iyi psikologlar hatta kitabı olan birine bile gittim.Tüm ümidimi kaybettiğimde son kez diyerek bir terapiste başladım. Ve 3 senede aşamadığımı 3 ayda ciddi anlamda aştık ve hala ara ara devam ediyorum. Ve şunu da eklemeliyim ; gideceğiniz insanı ünvanıyla değerlendirmeyin. Çünkü ben CERRAHPAŞA TIP MEZUNU ÇAPA TIP MEZUNU PSİKİYATR lardan göremediğimi İSTANBUL ÜNİ. PDR mezunu bir TERAPİSTten gördüm...
brefendi

Bence psikolojik ilaçlar zaten düzeltmez. Çünkü ilaçlar fizyolojik tepkilerini azaltabilecek fizyolojik şeylerdir.
SF yi yenmenin tek yolu sorunun köküne inip ya sorunu ortadan kaldırman , ya da o sorunla yaşamaya alışmandır. (ikisinin yolu da BAKIŞ AÇINI DEĞİŞTİRMENDEN geçer.) bunun için ben SF ya da başka psikolojik sorunlar yaşayan insanlara ASLA PSİKİYATR ÖNERMEM. Hatta PSİKOLOG dahi önermiyorum. İYİ BİR TERAPİST bulmalısınız.
Bana depresan verdiler intihar eğilimi yaptı , epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçlar verdiler mantıklı düşünmemi çökertti.
ve 3 sene proflar en iyi psikologlar hatta kitabı olan birine bile gittim.Tüm ümidimi kaybettiğimde son kez diyerek bir terapiste başladım. Ve 3 senede aşamadığımı 3 ayda ciddi anlamda aştık ve hala ara ara devam ediyorum. Ve şunu da eklemeliyim ; gideceğiniz insanı ünvanıyla değerlendirmeyin. Çünkü ben CERRAHPAŞA TIP MEZUNU ÇAPA TIP MEZUNU PSİKİYATR lardan göremediğimi İSTANBUL ÜNİ. PDR mezunu bir TERAPİSTten gördüm...
[/quote]

Fazlasında gözüm yok, insanların olduğu bir ortamdayken biraz olsun rahat hissedebilsem yeterdi bana. Terapisti başka önerenler de oldu fakat ona da para gerekiyor. Öğrenci bütçesinin terapiste yetmesi zaten mümkün değil. O yüzden terapist seçeneğini en az bi 5-6 yıl sonra deneyebilirim :)
zahmizeban

O halde ilaç değil , içten içe dalgaya vurmaya dene :)
brefendi

zahmizeban yazdı:O halde ilaç değil , içten içe dalgaya vurmaya dene :)
Nasıl bir şeydir o :D
zahmizeban

brefendi yazdı:
zahmizeban yazdı:O halde ilaç değil , içten içe dalgaya vurmaya dene :)
Nasıl bir şeydir o :D
buradaki anlatım bozukluğunu bulunuz diye öyle yazdım [smilie=crazy.gif]

şaka bir yana gerçekten düşüncelerinle duygularını kontrol altına alabilirsin.
brefendi

kısa süreli olarak yapabiliyorum onu ancak
zahmizeban

Zihnini aktif tut. basta kısa kısa ama sık sık olur, sonra sure uzar. Ve en sonunda cok cok azalır..
user

Mesaj gönderen user »

Paxili ilk burda gördüm, yabanci sitelerede baktim, kullananlar cok memnun kaldigini yaziyordu cogunlukla. Bambaska biri yapiyormus seni, rahat kendine güvenen konuskan...yan etkileride var ilacin, ama ufak tefek gecici seyler yaziyordu..ve ben carsamba günü binbir hevesle doktora gidip paxil 20mg yazdirdim, o günde yemekten sonra bir tane attim, ve ertesi gün yan etkileri feci halde nüksetti, bas agrisi mide bulantisi cekilmez haldeydi nefes alamiyordum, ölecekmis hissi veriyordu ama öldürmüyorda..evdekiler grip oldugumu zannediyordu diyemezdim hap aldigimi..icimde nöbetler geciriyordum, ve 2. Gün gene bir tane daha attim, gözlerim bulanik görüyordu bugün, beynimde simsekler cakti resmen kulaklarim agridi ve feci mide bulantisi kusma hissi ve basimin arkasi hala zonkluyor...bugün atmadim ilaci halen daha attigimin tadi dilimden gecmedi...aman diyim zehir gibi ilac bana cok dokundu cesaertim yok bir daha kullanmaya...