İlaç çılgınlığı!!!!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
loverman

Mesaj gönderen loverman »

benden size kısa bi öneri__________ilaçlara heves için kesinlikle başlamayın yoksa sizi daha kötü yapar şakası yok
Kullanıcı avatarı
alihayat

Mesaj gönderen alihayat »

Şu anda sf ile ilgili bir ilaç almıyorum ama mani için doktor bana depakin isimli bir ilaç verdi o biraz iyi geldi ama yinede ben bunu ilaçla düzeleceğine inanmıyorum terapi yada meditasyon türü bir uygulamanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.
ert21

Mesaj gönderen ert21 »

ben geleceğin hukukçusu olacam son senem insanlarla iç içe ben ne yapayım peki?????
freezee

Mesaj gönderen freezee »

1 sene boyunca ilaç kullandım, en büyük etkiyi ilk gün gördüm :) Sanki ilaç ilk günden hemen etki etmişti. Anti-depresan kullananlar bilir, bu tarz ilaçların istenilen etkiye ulaşması için vücutta birikimli bir şekilde artması gerekiyor. Yani en az 15 gün gibi bir süre gerekiyor. Neyse zaman geçtikçe ilacın etkisi artacak diye düşündüm. Öyle olmadı. Hiç bir zaman ilk gün gördüğüm etkiyi görmedim :) Anladım ki ilaç falan bahane.

Uzun süre yogayı denedim, yoga gerçekten faydalı, ama etkisi çok kısa sürüyor, 1-2 saat zaman harcıyorsun ve yarım saat, 1 saat gibi bir süre kendini iyi hissediyorsun, sonra yoganın etkisi geçince başa dönüyorsun. Ayrıca şöyle bir yan etkisi var yoganın. Nasıl yapacağını bilmememek ve bunu kendi başına keşfetmeye çalışmak tamamen farklı problemlere yol açabiliyor. Doğal bir çözüm yolu değil gibi geliyor bana.

Sonuçta şunu öğrendim. Sosyal-fobiniz için enerji sarfedecekseniz, bunu dışarı çıkıp gezerek, dolaşarak, insanlarla diyalog kurarak yapacaksınız. Önemli olan beyninizin sosyal-fobiyi unutması veya onunla yüzleşmesi. Çoğumuz bir mucize bekliyor bu hastalıktan kurtulmak için, mucize kendi içimizde, öyle kısa bir yolda yok bu hastalıktan kurtulmak için. Olsaydı hepimiz bilirdik :)
SF sanal, dünya gerçek!
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

Bence s.f. sadece ilaçla çözülmez, ilaç kullanmanın yanında sosyal ortamlarada girilmeli.
Kullanıcı avatarı
rezonans

Mesaj gönderen rezonans »

diyene bak :D

sen daha yazın dışarı çıkmıyosun,bide sosyal ortamdan bahsediyon.yiyosa gel buluşmalara.hadi,hadi,al sana sosyal ortam :D
mrptkd

Mesaj gönderen mrptkd »

benden size kısa bi öneri__________ilaçlara heves için kesinlikle başlamayın yoksa sizi daha kötü yapar şakası yok
katılıyorum.. yeni üye olarak ilaçlara fazla eğilim var gibi göründüğünü söylemeliyim! ayrıca bana öyle geliyo ki doktorlar bazen sırf anlaşmalı oldukları için herkese aynı ilacı dayayabiliyor!!

sf den değil ama başka bi sebeple -saç dökülmesini ruh haliyle ilişkilendiren bi tedaviydi- yaklaşık 2 sene antidepresan kullandım ve HİÇ faydasını görmediğim gibi dengemi bozdu diyebilirim! ayrıca bu tür ilaçlar aşırı pahalı arkadaşlar bütçeyi de zorluyo yani...

gerçekten gerekli olduğuna inanmadan kullanmayın derim.. sonra bırakması da kolay olmuyo..

ayrıca freeze'e, aynı şeyleri ben de düşünmüştüm ilk gün adımlarım yavaşladı kalp atışlarım ve hareketlerim... ondan sonra da belirgin bi etki görmedim... saç dökülmesinde de hiç bi yararı olmadı, ama sonra dert etmeyi bırakınca elime gelen tutamlar da bitti .)
Kullanıcı avatarı
dekstralak

Mesaj gönderen dekstralak »

İlacı doktor vermiş olsa bile iyice düşünüp öyle kullanmak lazım.
Faydası olmuyor değil ama yan etkilerini de düşünüp ona göre hareket etmek lazım.
Ben kullandığım ilaçtan dolayı 8 kilo aldım. Psikolojim gene yerlerde. Acaip iştah yaptı bana. Yemesem sinirlerim geriliyor, yesem sinirlerim gene geriliyordu.

Bıraktım ilacı kafama göre. İlk günler bayaa zorlandım ama şimdi alıştım. İştahım da eski haline döndü. Kilo vermeye bile başladım. Eskisine göre çok daha mutluyum. Zaten özgüven sıfır. Bir de kilo alınca iyice insan içine çıkmak istemez hale geliyorum.
Yani ilaçlar mucizevi sonuçlar getirmiyor. Götürülerini de iyi hesaplamak lazım ;)
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

rezonans yazdı:diyene bak :D

sen daha yazın dışarı çıkmıyosun,bide sosyal ortamdan bahsediyon.yiyosa gel buluşmalara.hadi,hadi,al sana sosyal ortam :D
rezonans efendi ben yazın buluşmalara gelmiyorum ama bunun s.f. ile alakası yok, bunun sebebi aşırı sıcak havalardan nefret etmem, ben zaten daha önce bir kaç kez buluşmalara katıldım, rezonans arkadaşım beni merak ediyorsun ama merak etme havalar soğuyunca bende buluşmalara katılıcam.
Not: Bu rezonans yüzünden konunun dışına çıktım afedersiniz :)
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

dekstralak yazdı:İlacı doktor vermiş olsa bile iyice düşünüp öyle kullanmak lazım.
Faydası olmuyor değil ama yan etkilerini de düşünüp ona göre hareket etmek lazım.
Ben kullandığım ilaçtan dolayı 8 kilo aldım. Psikolojim gene yerlerde. Acaip iştah yaptı bana. Yemesem sinirlerim geriliyor, yesem sinirlerim gene geriliyordu.

Bıraktım ilacı kafama göre. İlk günler bayaa zorlandım ama şimdi alıştım. İştahım da eski haline döndü. Kilo vermeye bile başladım. Eskisine göre çok daha mutluyum. Zaten özgüven sıfır. Bir de kilo alınca iyice insan içine çıkmak istemez hale geliyorum.
Yani ilaçlar mucizevi sonuçlar getirmiyor. Götürülerini de iyi hesaplamak lazım ;)
İlaçın adı neydi, Dekstralak?
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

loverman yazdı:benden size kısa bi öneri__________ilaçlara heves için kesinlikle başlamayın yoksa sizi daha kötü yapar şakası yok
peki siz çok kullandınız galiba zararlarını gördünüz ki bize kullanmayın diyosunuz??
I'm a Cop!! I'm a Police
Lonely heart

Mesaj gönderen Lonely heart »

İlaçsız sosyal fobi yeniliyorsa ben de George Double U Bush olayım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Artı daha ne yazayım?

Emrah.
mustafakeman

Mesaj gönderen mustafakeman »

ben mesihimmmmm :lol:
mustafakeman

Mesaj gönderen mustafakeman »

tövbe estağfurullah :?
Vorobey

Mesaj gönderen Vorobey »

Arkadaşlar ilaç palavra ya ilaç tedavisine eskiden bende inanıyodum ama gerçekten hiç bi faydası yok sadece uyuşturucu gibi bağımlı yapıo insanı.İnsanlar kendilerini mekanik bi varlık olarak düşünüyo bi hata oldumu ilaç iç kurtul yok böyle bişey arkadaşlar eğer biraz gündemi takip ederseniz bazı sağduyulu bilimadamları ilaçların özellikle psikolojik ilaçların zararlı oldugunu ve bunun büyük ilaç firmalarının bi oyunu oldugunu söylüyolar.Siezede mantıklı gelmiyomu düşüncede gerçekleşen bi hastalığı ilaçla yenmeye çalışmak bunun alkol almaktan hiç bi farkı yok etkisi geçince tekrar eski haline dönüyosun.İlaç içmek birazda bizlerin kolayına geliyo hiç bişe yapmadan ilaç içiyim kurtuluyum.VE size şunu söyleyebilirim:Bİ İNSAN SF DEN İLAÇSIZ KURTULABİLİR.Yeterki istesin sadece istesin...