İlaç çılgınlığı!!!!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

tek başına ilaç elbette ki yeterli değil,ama şu bir gerçek ki ilaç + bireysel çaba çok güzel sonuçlar veriyor,bu gerçek yadsınamaz.
intheshadows

Mesaj gönderen intheshadows »

arkadaslar doktora gözükmeden ilaç kullanmayın. benim erkek arkadasım da sosyal fobi var ve ilşkimizi kötü etkiliyo o yüzden arastrıyorum ama ben intern dr oldugum halde ona kafama göre ilaç vermicem, suaralar sadece doktora gtmesine ikna etmeye calışıyorum.ama gitmek istemıyo bizim de sorunumuz orda. o yüzden belki son care olarak iyice arastrıp kendim verebilirim. ama son care sadece.
Erhana

Mesaj gönderen Erhana »

Arkadaşlar benim bu ilaç ve doktor tedavisi hakkında bazı görüşlerim ve sorularım var. Şimdi ben doktor tedavisinin bana pek birşey verebileceğini düşünmüyorum; çünkü sorunumun ne olduğunu gayet iyi bliyorum ve bunun çözüm yollarını da biliyorum; yani yaşım 26, şimdi doktorun bana az çok ne diyebileceğini biliyorum ama uygulamada bu öneriler yarar sağlamıyor. Ayrıca 1 yıl içinde bu illeten çok azda olsa kendi kendime kurtulmayı biraz başardım, kendim için en iyi yolun doktor tavsiyesiyle ilaç tedavisi olduğunu düşünüyorum acaba ilaç tedavisi başarılı olur mu bu illetten kurtulmama? Ah birde doktara gidebilsem, bu illetin her planımı engellemesinden bıktım artık. Belki sorumun cevapları sitede fazlasıyla vardır ama bu saatte onca mesajı okumaya cesaret edemedim kusura bakmayın.
Kullanıcı avatarı
sosyalotesifobik

Mesaj gönderen sosyalotesifobik »

lonelyheart arkadasım guzel yazı tesekkur ederim.. ancak insanların durumlarını kimse anlayamaz... doktorlar ve yazdıkları ilaclar bazen hicbir ise yaramıyor.. insan caresiz kalıyor ve kurtulmak icin herseyi yapmaya baslıyor..sf nin asıl kotu noktası bu zaten... artık insan umursamıyor, herseyi denemeye kalkıyor... ben yıllarca doktora gittim, akıl hastanelerinde muayene oldum, her cesit ilacı doktorlar tarafından yazılan, kullandım, psikologlardan dısarı cıkmadım(zar zor gitsemde).. hicbir ise yaramadı... dahada beter oldu bendeki sf yasım ilerledikce.. su anda 21 neredeyse 22 yasındayım ve bu illet beni icten ice kemirmeye devam ediyor... bir kisi 5-10 tane dideral aldığını yazmıs.. onun nekadar caresiz kaldığını tahmin edebiliyorum. insan bazen okadar sinirleniyorki kendine ne yaptığını kendide bilmiyor.. artık bende yeni bir ilac duyduğum zaman hemen alıyorum.. cunku care yok.. hicbir sey ise yaramıyor..
aslında sosyal fobinin beyindeki kimya eksikliği ile alakası olsada, benim dusunceme gore, bu insanın kendisi.. sf li olanın yapısı bu. değismiyor..
ağır sf lilerin isi cok zor. cooook zor.... ben3 4 tane ilac alsamda, aylar boyunca kullansamda, kapının zili bir caldığı zaman kalbim goğus kafesimden fırlıyor.. dediğimi anlatabiliyormuyum? o yuzden, insanların bilgisizlik değilde, caresizlik yuzunden bu isi yaptığını unutmayın derim.
Kullanıcı avatarı
kabusum

Mesaj gönderen kabusum »

doktorunı yım ılac olsunda kullanırım ben fıttırdım
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

haklısın emrah
olunutkazan

Mesaj gönderen olunutkazan »

ilaç olsun çamurdan olsun yeterki kafayı bulayım :D
olunutkazan

Mesaj gönderen olunutkazan »

sosyalotesifobik

nerelerde artık pek yazmıyor nedense..
paint it black

Re: İlaç çılgınlığı!!!!!

Mesaj gönderen paint it black »

ilaçlardan dişlerim kırılmaya başladı.
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

ilaç kulananların keşlerden farkı yok (bence) açıklama felan yok!!!
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

sıkıfobik yazdı:ilaç kulananların keşlerden farkı yok (bence) açıklama felan yok!!!
bildiğim kadarıyla sen hiç ilaç kullanmamıştın. kullanmadığın halde nereden biliyorsun ilaçların sadece uyuşturduğunu?
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

sıkıfobik yazdı:ilaç kulananların keşlerden farkı yok (bence) açıklama felan yok!!!
psikolojik teklinlere hayır, ilaca hayır, neye evet o zaman, farklı bi tedavi yöntemimi var. ilaçlara karşı olmak güzel belki ama bir gün muhtaç olur içmek zorunda kalırsın...bu kaçınılmaz..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
manzara

Re:

Mesaj gönderen manzara »

sosyalotesifobik yazdı:bir kisi 5-10 tane dideral aldığını yazmıs.. onun nekadar caresiz kaldığını tahmin edebiliyorum. insan bazen okadar sinirleniyorki kendine ne yaptığını kendide bilmiyor..
kesin ben yazmışımdır:)
diderali aldıgım ilk gun, sunum degildi ama 5 tane aldım..
ilk sunumda 10 tane aldım
ikinci sunumda 10 tane aldım
ucuncu sunumda 10 tane aldım
kalbim agrımaya baslamıstı
azalttım mecburen
geçenlerde 3-4 tane almama rağmen yere yığıldım, ölümden döndüm..
şuan itibariyle bir sunum olursa 2-3 tane alırım..
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

tabi yarım saat gibi aralıklarla, bir kerede değil..
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: Re:

Mesaj gönderen mahsunkul »

yaa yazdı:
sosyalotesifobik yazdı:bir kisi 5-10 tane dideral aldığını yazmıs.. onun nekadar caresiz kaldığını tahmin edebiliyorum. insan bazen okadar sinirleniyorki kendine ne yaptığını kendide bilmiyor..
kesin ben yazmışımdır:)
diderali aldıgım ilk gun, sunum degildi ama 5 tane aldım..
ilk sunumda 10 tane aldım
ikinci sunumda 10 tane aldım
ucuncu sunumda 10 tane aldım
kalbim agrımaya baslamıstı
azalttım mecburen
geçenlerde 3-4 tane almama rağmen yere yığıldım, ölümden döndüm..
şuan itibariyle bir sunum olursa 2-3 tane alırım..
ne ettin sen yegen yaw [smilie=wacko2.gif]

dideral bi kalp ilacıdır, yarım tane ile 3-5 tane arasında bize gereken etki bakımından hiç bi fark yoktur. Fazlası kalp durması ile sonuçlanabilen çok ciddi yan etkilere yol açabilir.
Elimde imkan olsa bu ilacı yeşil receteye alırdım.
..............Resim.................~~Resim