İlaç çılgınlığı!!!!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
manzara

Re: İlaç çılgınlığı!!!!!

Mesaj gönderen manzara »

bosverin ilacı..
gidin yeni dogan kaz yavrularını izleyin, doganın icinde..yesilimsi renkleri, salına salına yuruyusleri insana serotin salgılatır..ilaclara bin ceker..
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

yaa yazdı:bosverin ilacı..
gidin yeni dogan kaz yavrularını izleyin, doganın icinde..yesilimsi renkleri, salına salına yuruyusleri insana serotin salgılatır..ilaclara bin ceker..
kazlar, tavuklar..cocuklugumu ozledim ya:)
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
yılmazkaya

Mesaj gönderen yılmazkaya »

bençe herşey insanın kendisinde bitiyo insan mutlu olursa ilaca gerek kalmaz çok ciddi durumlarda ilaç gerekli bence..benm görüşüm
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

bence de kesinlikle katılıyorum
BEN BENİM
birkedigördümsanki

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

ilaç çok önemli.!
Kullanıcı avatarı
master sf

Mesaj gönderen master sf »

return to life
dediklerine yüzde yüz katılıyorum. Tek derdimiz serotinin mi salgılamak.
Hormon salgılamadığım için mi hastayım yoksa hasta olduğum için mi hormon salgılamıyorum?
eeeee
ilacı aldık hormon dengesini kurduk. Tamam mı şimdi düzeldimmi? Peki beni bu duruma sokan düşünce yapısını
ne yapacağız? Onu düzeltmezsek tekrarlamıyacakmı? Onu terapiyle düzelteceğiz değilmi? Peki ben zaten
bu korkuların mantık dışı olduğunu bilmiyormuyum. Bu korkuların üstüne gidince aslında korktuğum kadar
bir durumun var olmadığını bilmiyormuyum. Kaçınmamı nasıl önleyeceksin vesaire vesaire...

Sonuçta herşey yine bize kalacak arkadaşlar bunu demek istiyorum. Yola kimle çıkarsanız çıkın bu tedavi
sürecinde iş yine bizde bitecek.

İlaçlara karşı değilim ama onlar mucize değil ilaçları sihirli değneğiymiş gibi gösteren doktorlardan korkun
saribela

Mesaj gönderen saribela »

yaa öyle de insan çaresiz kalıyo,hastaneler doğru düzgün ilgilenmiyo,sıra alma derdi var yer bulamıyosun özellerde cok pahallı.ilaçların içeriğini araştırıp kendimiz alsak ynede zararlımı diyosunuz şimdi ? kararsz kaldm en iyisi doktora gdiyim ama içeri grip ben sfliyimmi dicem bide içerde birileri warsa hiç diyemem =)))
geçmişiyitikadam

Mesaj gönderen geçmişiyitikadam »

osmanlı zamanında psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde ilaç dışında ekstra doğal tedavi şekilleri kullanıldığını biliyoruz.su sesi,müzik vs gibi.düşünsenize ne kadar doğal tedavi şekli varsa hepsi terkedilmiş sadece psikiyatris ilacı yazıp gönderiyor.valla özeniyorum şu psikiyartrislere.ilaç yaz gönder .oh ne ala.varmı böyle rahat meslek.ilaçda ucuzladı.eczanelerdende reçetesiz leblebi alır gibi ilaçda alınabiliyor.şimdi gelde ilaç çılgınlığının önüne geç.
hatta ilaçlar blendırda çekilip balla macun yapıp yutulsa daha faydalı olur mu diye esprisini bile yapmıştım,fakat kimse gülmemişti. [smilie=aikido.gif]
Kullanıcı avatarı
aarif

Mesaj gönderen aarif »

Evet güzel bir konu. İlaç kullanmak pek doğru değil. Ben zaman zaman denedim bir takım ilaçları ama bir faydasını görmedim. Yani arkadaşlar derdim gidecek diye kafamıza göre ilaç kullanıp gün boyu mal gibi dolaşmak mı iyi, yoksa doktorun yazdığı ilacı alıp, tedavi olacağımıza inanıp o ilacı kullanmak mı iyi. Doktorun yazdığı ilacı kullanmanın psikolojisi bambaşka bence. ama ben de dahil olmak üzere bir çok insan hataya düşebiliyor. Aylarca prozac gibi ilaçlar kullananların eline ne geçiyor bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

ilaçlara söz hakkı doğdu. şimdi ilaç deyipte geçmeyelim, kimi zaman öyle bi imdada yetişiyor ki, o ilacı bulan adama dua ediyosun. şahsen ilaçlarım olmasa buraya yorum yapmakta bi hayli zorlanırdım, çalışamazdım, hatta buluşmalara dahi katılamazdım..

bu arada arkadaşlar, ilaç isimlerini yorumlarımızda kullanmama konusuna dikkat edelim lütfen..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
ReLaKs
İletişim:

Mesaj gönderen ReLaKs »

mahsunkul yazdı:ilaçlara söz hakkı doğdu. şimdi ilaç deyipte geçmeyelim, kimi zaman öyle bi imdada yetişiyor ki, o ilacı bulan adama dua ediyosun. şahsen ilaçlarım olmasa buraya yorum yapmakta bi hayli zorlanırdım, çalışamazdım, hatta buluşmalara dahi katılamazdım..

bu arada arkadaşlar, ilaç isimlerini yorumlarımızda kullanmama konusuna dikkat edelim lütfen..
Hak veriyorum. Fakat çok kolay kullanılabileceğimiz bi yan. Başka mesajlarımdada yazmıştım,

Hİç alkol almayan birisi 2 birada rahatlığa kavuşur(Çakır keyf diyorum buna-Sarhoşluk başka birşey.) SF deki sıkıntı yaratan ayrıntıları düşünemezsiniz.
Fakat bu onu iyileştirmez. İlaçta bunun gibi oldu neredeyse.

İlaca gelince Arayıp buladabilirim isterseniz. 2 sene önce bu forumda şu sözleri okudum 'İlacı kullandım SÜPerim, Sınıfta en gözde ben oldum, artık sf yok, ilaç iyi ki varsın' amanda aman amanda aman... neredeyse doktorsuz aldığı ilacı alacaktım, çünkü SF'den kurtulmak bi insana dünyaları vermek demek!. Bu kadar savunmasız ve ayrıntı düşünemez bi durumdaydım ama almadım orası farklı bi durum.

Şimdi o mesajı yazan adamı geçenlerde yazısına bakıyorum, ilaca karşı olduğunu dile getiren, İlacı bırakınca eski haline döndüğünü söyleyen bi adam olmuş çıkmış.

İlaç kullanmayın demiyorum tabi, fakat kandırılmayında. Zaten SF yi yok edecek bi ilaç olsa bunu heryerde bağırırlardı. Sadece demin bahsettiğim alkol etkisini yaratacak ilaç veriyorlar. Olay bu.
Resim
Kızılderili Atasözü
"Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz."
deniz85

Mesaj gönderen deniz85 »

geçmişiyitikadam yazdı:osmanlı zamanında psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde ilaç dışında ekstra doğal tedavi şekilleri kullanıldığını biliyoruz.su sesi,müzik vs gibi.düşünsenize ne kadar doğal tedavi şekli varsa hepsi terkedilmiş sadece psikiyatris ilacı yazıp gönderiyor.valla özeniyorum şu psikiyartrislere.ilaç yaz gönder .oh ne ala.varmı böyle rahat meslek.ilaçda ucuzladı.eczanelerdende reçetesiz leblebi alır gibi ilaçda alınabiliyor.şimdi gelde ilaç çılgınlığının önüne geç.
hatta ilaçlar blendırda çekilip balla macun yapıp yutulsa daha faydalı olur mu diye esprisini bile yapmıştım,fakat kimse gülmemişti. [smilie=aikido.gif]

ilaca karsi olan psikiyatrislerde var. bunlardan birisi david servan-schreiber; kitabini okumustum. hastalarina alternatif metodlar uyguluyor. forumdada bahsedilmisti mesela omega 3 haplarinla iyilestirdigi hastalar varmis...
xact

Mesaj gönderen xact »

deniz85 yazdı:
geçmişiyitikadam yazdı:osmanlı zamanında psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde ilaç dışında ekstra doğal tedavi şekilleri kullanıldığını biliyoruz.su sesi,müzik vs gibi.düşünsenize ne kadar doğal tedavi şekli varsa hepsi terkedilmiş sadece psikiyatris ilacı yazıp gönderiyor.valla özeniyorum şu psikiyartrislere.ilaç yaz gönder .oh ne ala.varmı böyle rahat meslek.ilaçda ucuzladı.eczanelerdende reçetesiz leblebi alır gibi ilaçda alınabiliyor.şimdi gelde ilaç çılgınlığının önüne geç.

ilaca karsi olan psikiyatrislerde var. bunlardan birisi david servan-schreiber; kitabini okumustum. hastalarina alternatif metodlar uyguluyor. forumdada bahsedilmisti mesela omega 3 haplarinla iyilestirdigi hastalar varmis...
İlginç. Büyük bir çuvalda büyük olasılıkla çürük meyveler de çıkacaktır. Bu ilaca karşı (?) olan psikiyatrist de o çeşit çürük bir mevye olabilir. Ona bakarsanız hastaları illegal halüsinojen LSD ile tedavi ettiğini söyleyen psikiyatristler de var... Balık yağı haplarına gelirsek de eğer, onlar da başlı başına ticari bir oyun. Balık yemek çok daha faydalı. Buyrun bununla ilgili açılan bir konu.

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... 27&t=32311
xact

Mesaj gönderen xact »

mahsunkul yazdı:ilaçlara söz hakkı doğdu. şimdi ilaç deyipte geçmeyelim, kimi zaman öyle bi imdada yetişiyor ki, o ilacı bulan adama dua ediyosun. şahsen ilaçlarım olmasa buraya yorum yapmakta bi hayli zorlanırdım, çalışamazdım, hatta buluşmalara dahi katılamazdım..

İlaçlar kar-zarar hesabı yapılarak reçete edilirler. Bu hesap iyi yapılmışsa hastaya zarardan çok daha fazla fayda sağlayabilirler. Bana da çok faydalı geldi ilaçlar. Özellikle anksiyete kaynaklı kasılmalarımın tamamına yakınını kesti ve sosyal fobimi azalttı.
xact

Mesaj gönderen xact »

Balık yağı haplarının beynin gerilemesini önleyemediği ile ilgili araştırma.

http://www.gazetevatan.com/-balik-yagi- ... 076-dunya/

http://www.memurlar.net/haber/533472/