anafranil

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
vhisky

anafranil

Mesaj gönderen vhisky »

ilginize teşekkür ediyorum öncelikle umarım size bir faydam olur.anafranil (trisiklik denilen cinsten doğru) ağır bir antidepresan değil normal diğerleri gibi.soran bi arkadaş vardı reçetesiz alınamaz.bu reçete işi çok kolay zaten.hangi psikiyatra gidersen git hep ilaç yazıyo buna çok istekliler zaten.derdin ne diye soran yok kişisel ilgi yok reçete yazıp yolluyorlar.neyse bu ilaç benim bakışaçımı değiştirdi dediğim gibi.yaptığı:ARTIK SOSYAL FOBİMİ ÖNEMSİZ HALE GETİRMESİ.söylediğim gibi bu hastalık yüzünden ölmem gerektiğini düşünüyordum o düşüncem değişti.zayıf,kendini ifade edemeyen,korkak biri olarak da yaşamaya hakkım olduğunu düşünmemi sağladı.artık ağır bi depresyon halindeydim ondan çıkardığı için mi yoksa zaten dönüm noktasındaydım da ilaç sadece biraz iteledi mi bilmiyorum.sonuçta yaşıyorum o ilaç sayesinde.benim sfim 6 sene önce çıktı ortaya.ünv.de bi hoca sınıf içinde soru sordu ben de cevap veremedim aynı anda sinirlerim de boşaltı kendimi kontrol edemedim.yüzümde kasılmalar titremeler oldu bunu herkes gördü çevremdeki üç kuruşluk insanlar benimle alay etti yada ben öyle algıladım.başka birinin başına böyle bişey gelse onu rezil olmuş olarak görmem bir anlık bir olay,bi hastalığı var derim onu zayıf biri olarak nitelendirmem ama kendime haksızlık ederek bu benim suçummuş gibi çok hırpaladım.bunu bir nevi cezalandırma olarak görüyorum.böyle bir olay yaşadım ve kendimi cezalandırıyorum.2 sene evden dışarı çıkmadım.hep kendimi aşağıladım zayıfsın aşağılıksın diye.tedavi edilmedikçe kendimden gittikçe uzaklaştım kendimden nefret ettim allahtan ceza ileri gidip intahara dönüşmedi hep kıyısından döndüm.şimdi gitmem gerek sonra devam ederim.görüşürüz arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
gkce

Mesaj gönderen gkce »

sorumu cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim.psikiyatristler konusunda çok haklısınız,sadece ilaç yazıp gönderiyorlar.Tabii ki hepsi öyle değildir,ama çoğu öyle... Bide sanki birdenbire,mucizevi bir şekilde iyileşebilecekmişsiniz,hayat toz pembe olacakmış gibi davranıyorlar.ama hiç alakası yok,sabır çok önemli.Nasıl bu hastalık aniden ortaya çıkmadıysa(istisnalar hariç)aniden de yok olmaz.
demek sosyal fobi böyle birdenbire de ortaya çıkabiliyormuş.belki de o ana kadar birçok şey içinizde sinsice,gizliden gizliye birikmiştir, okulda yaşadığınız o olay da patlama noktası olmuştur,kimbilir? neyse önemli olan sonuç.iyi ki intihar etmemişsiniz ve hayattasınız.
iyileşme sürecinizi fırsat buldukça,zamanınız oldukça bizlerle paylaşırsınız dimi?
İste, inan, sahip ol
feritilker

Mesaj gönderen feritilker »

ANAFRANİL DİYORUM BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM
Kilitli