ARASTIRMALARIMIN SONUCU

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
anatolian

ARASTIRMALARIMIN SONUCU

Mesaj gönderen anatolian »

evet dostlar. simdi sizlere arastırmlarımın sonucunu acıklıyorum

1. sf li bir kişi sf li olmayana göre 5 kat daha fazla parkinson olma olasılığına sahip. bu nedemek şimdi derseniz öncelikle parkinsonun ne olduğundan bahsedeyim. beyinde dopamin denilen maddenin işlevinin bozulması ya yetersiz salgılanması yada dopamine cevabın düşmesi ile ilgili olarak meydena gelen hastalık. hemen şimdi bir parkinson ilacı kullanayımda düzelirim demeyin çünkü etkinliği yok. yani anlayacağınız dopaminle ilgili bir sorun var ortada.
2. normalde sf oluş nedeniniz başka bir rahatsızlıksa medela uzun süren depresyon , bipolar bozukluk, obsesif-kompulsif bozuluk gibi (bu hastalıklar kişinin içe dönmesie neden olabilir buda bir sf tablosu oluşturabilir. ) paxil gibi antidepresanlar hemen etki ediyor. ama hemen umutlanmayın olayın bir de diğer tarafı var sf yüzünden depresyonda iseniz bu sefer de paxil gibi ileçlar sadece depresyonu çözüyor sf hala iyot gibi ortada.
3. beyinde dopamin seratonin gibi maddelerin falasının atılması için bir parçalanması gerekli. insan vucudu ne mukemmel bir yapı yarbbi ya parçalanmasa tansiyon krizinden ölebiliriz. işte bu enzim monoamin oksidaz enzimidir. yani kısa adı ile MAO. MAO-A ve MAO-B olmak üzere iki tiptedir. şimdi ben bu enzimi belli oranda etkisizleştirirsem ne mi olur. beyinde sf ye neden olduğu düşünülen kesinlik yok dopamin miktarımız artar. işte bu ilaçlara MAO enzim inhibitörleri denir. ama malesef türkiyede satılan MAO-A enzim inhibitorü sf de etkin olabileceği düşünülsede etkin değil. çünkü sadece MAO-A yı etkisizleştiriyor. ama dünyada satılan bir ilaç daha var buda nardil. malesef türkiyede satılmıyor. adıda nardil. komple maonun tüm aktivitesini azaltıyor. işte şimdi ben mao-a ve b ne hangi maddeleri parçalıyor onu araştıracam. bu arada sf üzerinde en etkin ilaçta bu iki enzimide inhibe eden nardil dir. aman dikkat çok tehlikeli bir ilaç bu ilacı kullanmak için özel bir diyet yapmalısınız. mesela peynir yememeniz gerekir. doktorunuza sorun ve yan etkilerini ilaç etkileşimlerini iyice değerlendirdikte sonra bu ilacı kullanın. yurt dışından getirtebilirsiniz. eğer bu ilaçla başka bir antidepresan kullanırsanız beyin kanaması geçirebilirsini.
3. sanırım sf li kişilerde . hormonları ile ilgii bir olay var mama tam olarrak daha çozemedim.
hadi ben çalışmaya devam edecem ve bir gün bunun ilacını bulacam allahın izni ile
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

inş. bulursun..
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

kolay gelsin..
Aryık yalnız değilim :)