Xenator

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Eralp

Xenator

Mesaj gönderen Eralp »

paxil'in yerine alabilecek ama paxilden daha pahalı ve tablet sayısı daha az bir ilaç. ( Bu gün ilk defa kullandım doktor ravsiyesi olmadan...) paxil ve diğer ilaçlarda olduğu gibi sadece Sosyal fobi için üretilmiş ilaç değil. Panik bozukluk,yaygın anksiyete bozukluğu,posttravmatik stres bozukluğu, ve sosyal fobi tedavilerindekullanılıyor.
Prospektüsünde sosyal fobi için :
Mutad başlangıç dozu:Önerilen başlangıç dozu 20mg/gün'dür. Bu dozun üstüne çıkıldığında ek bir yarar sağlanmadığı bildirilmiştir.

idame tedavisi: Sosyal anksiyete bozukluğu da kronik bir durumdur ve bu nedenle cevap veren hastalarda tedaviye devam edilmesi düşünülmelidir. Parokstin etkili en düşük dozda uygulanmalı ve hastalar tedavinin devam edilmesi düşünülmelidir. paroksetin etkili en düşük dozda uygulanmalı ve hastalar tedavinin devamının gerekliliği açısından düzenli aralıklarla değerlendirilmelidir. yazıyor...

yan etkileri paxil ile aynı 20 mg. x 30 tablet ile satılıyor. Reçete ile satılıyor...

Bugün iki tane birden içtim. ilk kullanımda pek bir şey beklemiyorum tabii ama paxilden çok sıkıntı yapıyor... ve ağız kuruluğu... umarım sizlere iyi gelir tabii ki ilk önce doktor tavsiyesi ile başlayın. ben bedelsiz numune edindim ve sizler için kendimi riske attım :P

bir umut ki hayat hiç sorma...
Dünyada gerçi olmadı bir şeyde kârım Ukbâda belki olsa gerek itibârım ( H.Nihal ATSIZ )
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

bedelsiz nasıl elde ettin kim verdi? bu ilaç konusunda seni kim bilgilendirdi? çünkü yanılmıyorsam bu ilaç paxilin ta kendisi.
Kullanıcı avatarı
Eralp

Mesaj gönderen Eralp »

eczacı arkadaştan aldım yeni çıktığı için numune vermişler. 2 senedir paxil kullanıyorum. Xetanor yeniymiş dediğine göre...
Dünyada gerçi olmadı bir şeyde kârım Ukbâda belki olsa gerek itibârım ( H.Nihal ATSIZ )
Kullanıcı avatarı
morfeus888

Xetanor

Mesaj gönderen morfeus888 »

Xetanor paxille ve seroxatla aynı ilaç etken maddeleri paroksetin hangisi ucuzsa onu kullanın derim.

http://www.fako.com.tr/actavis/showprod ... Code=28013

Morfeus
venüss_q

Re: Xenator

Mesaj gönderen venüss_q »

2 hafta önce psikiyatriste gittim ve bu ilacı verdi bana . ama henüz bi etkisini hissedemedim. başka kullanlar varsa ilaç hakkında bişeyler söyleyebilirler mi acaba ???
venüss_q

xetanorR

Mesaj gönderen venüss_q »

daha önce açılmış konu ama çok ilerki sayfalarda. cvp alabilmek için yeniden açıyorum. 2 hafta önce psikiyatriste gittim ve bana xetanor verdi. hiç bi etkisini hissedemedim.biraz daha zaman geçmesini beklemelimiyim yoksa daha etkili bi ilaç mı bulayım? kullanlar varsa bişeler yazabilirler mi ilaç hakkında ??
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Re: xetanorR

Mesaj gönderen mavi ay »

ilaçla çözemezsin hiç zaman kaybetme boş yere..
eski nick : triyandafilis
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

venüss_q yazdı:daha önce açılmış konu ama çok ilerki sayfalarda. cvp alabilmek için yeniden açıyorum. 2 hafta önce psikiyatriste gittim ve bana xetanor verdi. hiç bi etkisini hissedemedim.biraz daha zaman geçmesini beklemelimiyim yoksa daha etkili bi ilaç mı bulayım? kullanlar varsa bişeler yazabilirler mi ilaç hakkında ??
Henüz erken etki göstermesi için. Bu ilaçlarda ilk kutu genelde yan etkilerle geçer, ikinci kutuda başlar rahatlama. Sabret, ilaç bitince doktor zaten soracaktır iyi gelip gelmediğini. Gerekli değişikliği yapar.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
var

Mesaj gönderen var »

venüss_q yazdı:daha önce açılmış konu ama çok ilerki sayfalarda. cvp alabilmek için yeniden açıyorum. 2 hafta önce psikiyatriste gittim ve bana xetanor verdi. hiç bi etkisini hissedemedim.biraz daha zaman geçmesini beklemelimiyim yoksa daha etkili bi ilaç mı bulayım? kullanlar varsa bişeler yazabilirler mi ilaç hakkında ??
Yeni başlığa gerek yok. Bu başlığı diğerine birleştirdim.
tonyukuk

Re: Xenator

Mesaj gönderen tonyukuk »

Bu başlığı açan ve şimdi yazmayan arkadaşlar niye böyle yapıyorlar anlamış değilim. Yönetime de soralım bu eski üyeler neden buharlaştı Yazmak içimden gelmiyor gibi mi ? Yoksa daha farklı sebeplerden mi ? Burası geçmişimi çağrıştırıyor vs
Limit

Re:

Mesaj gönderen Limit »

Eralp yazdı:eczacı arkadaştan aldım yeni çıktığı için numune vermişler. 2 senedir paxil kullanıyorum. Xetanor yeniymiş dediğine göre...
Eralp merak ettiğim birşey var.
2 senedir paxil kullanan biri olarak gözle görülür elle tutulur bir faydasını gördünmü acaba?
Bende sf için paxil kullanmayı düşünüyorum. Tavsiye edermisin bu ilacı?
Kilitli