cipralex

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
tabut

Mesaj gönderen tabut »

arkdaşlar
paxil ve cipralex kulanan biri bana ikisinden birini tavsiye edebilir mi?(paxil kullandım aşırı uyku yapmasından şikayetçiydim)
sporky

Mesaj gönderen sporky »

Cipralex bende 20 günlük süre zarfında olumlu bir etki yaratmadı. Durumu doktoruma açtığımda bundan sonra yarım yarım alıp bırakarak efexor xr'ye geçmemi söyle.. internette bu ilaç ve özellikle de bırakma konusunda çok da iyi şeyler yazmıyor başlayıp başlamama hususunda endişeliyim :s
eren_lakers

Mesaj gönderen eren_lakers »

ben cipralexin eşdeğeri olan citoles kullanıyorum.ilk kullandığında uyku bozukluğu falan yaptı ama sonra yan etkileri azaldı.günde 10 mg kullanıyorum.etkisi yaklaşık olarak bir ay sonra göreceğimi doktorum söyledi.sosyal fobi yenmek için sadece ilaçlara umut bağlamak yanlış öncelikle sizi rahatsız eden durumların bir listesini çıkarın ve bu durumlara 100 üzerinden puan verin.en az puan verdiğiniz durumun üzerine gidin 10 gün boyunca hergün daha sonra puan durumuna göre ikinci en az korku vren durumun üzerine gidin.bu şekilde sona kadar gidin. en altta ki basamağı astığınız zaman diğer durumlarda ki korkularınız da azalacaktır.
Kullanıcı avatarı
sosyalotesifobik

Mesaj gönderen sosyalotesifobik »

bünyeden bünyeye değişiyor... bende %1 bile bir işe yaramadı...
6 şar 7şer ay boyunca kullandım ilaçları yazıyım..

stablon
aurorix
paxil
cipralex
deprenil
xanax
sertralin
paroxetin
venlafaksin
laroxil

ve adını hatırlamadığım bir kaç ilaç daha... 7 sene boyunca kullandım hepsini sırayla.. sosyal fobim dahada arttı diyebilirim... bunların yanında terapiye gittim, doktorlara gittim, hastanelere gittim... SF'den kurtuluş yok..
cesaretli olmaya kalkıştım herşeyi denedim.. mümkünatı yok kurtulmanın..
üzgünüm.. ama başka insanlar farklı olabilir tabi..
Kullanıcı avatarı
girebu

Mesaj gönderen girebu »

:oops: :oops: ARKADAŞIM BU LANET HAPI BEN 1 YIL KULLANDIM. YAN ETKİLERİNDEN EN ÖNEMLİSİ KUSURA BAKMAYIN ARTIK AGANIGI NAGANİGİYİ UNUTMANIZ GEREKİYOR. KUSURA BAKMAYIN BAŞKA ŞEKİLDE İFADE EDEMEDİM :oops: :oops: :oops:
Av tamamlandı .ceylanlar döndü zayiatsız. vuslat kadısının hükmü büyük saate kaldı. kızıl saçlı çocuk oturmuş mumya dibeğinde yüzyıllarını bekliyor iken bir kavs-i kuzeh gibi sıçradı semender insanlığın gözbebeğine
Kullanıcı avatarı
kıvılcım

Re: cipralex

Mesaj gönderen kıvılcım »

walla bende 2 aydır kullanıyorum ve memnunum.bende mvp var kalp kapakçığım sarkıkmış önemli bişey deil ama çarpıntı yapıor ve çarpıntı oldukça ben panik yapıodum.panik atak başlamıştı.ilacı kullanmaya başladığımdan beri daha rahatım.sf mede ii geldi kiloda almadım,uyku yapmıor ama aşırı esniorum bende.
BİZE İNANDIRILAN BU GERÇEK DIŞI DÜNYADA,HİÇBİR TESTE TABİ TUTULMADIĞIMIZ İÇİN NELERİ KURTARABİLECEĞİMİZ KONUSUNDA HİÇBİR FİKRİMİZ YOK...
sarımsak

Mesaj gönderen sarımsak »

Bir sitede bu ilacı 5,5 yaşında bir kız çocuğuna verdiklerini okumuştum. Allahım ne büyük bir trajedi ya. Bu kadar erken yaşta ilaçlara bağımlı olmak. tedavi görmek zorunda kalmak.
Kullanıcı avatarı
sirena86

Mesaj gönderen sirena86 »

ben her ikisini de kullandım belli dönemlerde.. paxil bende çok daha etkili oldu cipralexe göre ..
ikisinin yan etkileri arasında da uçurum yoktu sanırım .. genelde tüm antidepresanlar gibi uyku yaptı her ikisi de .. ama dedigim gibi paxille buna değicek bi ilerleme kaydederken , cipralexten bi verim alamadım..
bide sebebinin kesin o olduğunu söyleyememkle birlikte , paxilin cildimde sivilcelenmeye yol açtığını düşünüyorum..
Kullanıcı avatarı
sirena86

Re:

Mesaj gönderen sirena86 »

[quote="sosyalotesifobik"]bünyeden bünyeye değişiyor... bende %1 bile bir işe yaramadı...
6 şar 7şer ay boyunca kullandım ilaçları yazıyım..

stablon
aurorix
paxil
cipralex
deprenil
xanax
sertralin
paroxetin
venlafaksinz
laroxil

ve adını hatırlamadığım bir kaç ilaç daha... 7 sene boyunca kullandım hepsini sırayla.. sosyal fobim dahada arttı diyebilirim... bunların yanında terapiye gittim, doktorlara gittim, hastanelere gittim... SF'den kurtuluş yok..
cesaretli olmaya kalkıştım herşeyi denedim.. mümkünatı yok kurtulmanın..
üzgünüm.. ama başka insanlar farklı olabilir tabi..[/qauote]

çok karamsar bir mesaj.. ama mutlaka bi çıkış yolu var emin ol ... aynı şeyleri defalarca denesende kısır döngünü kıracağını , bunu hepimizin eninde sonunda başaracağını biliyorum.. ilaçlar bi yana , seni anlayan , senin gib hisseden bi forum dolusu arkadaşanın olması da sana iyi gelecektir .. eminim hepimizin en çok buna ihtiyacı var..
Kullanıcı avatarı
babel

Mesaj gönderen babel »

başladım bakalım bu cipralexe
ne gülüyorsun anlattığım senin hikayen
islaim

Mesaj gönderen islaim »

peki penel olarak cipralex sosyal fobi tedavisinde iyidir diyebilirmiyiz?
denizci1429

Mesaj gönderen denizci1429 »

ben günde 1 adet 20mg lık içiyorum 1ay oldu pek bir faydasını görmedim yalnız çay içmek ilacın etkisini azaltıyor yazılmış bende günde 4 5 bardak çay içerim bundan dolayımı oldu acaba doktorum hiç bir şey demedi bana konuda yardımcı olursanız sevinirim
Kilitli