Mide Bulantısı

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
ßilqe88

Mide Bulantısı

Mesaj gönderen ßilqe88 »

Bazı antidepresanlar bırakınca mide bulantısına neden oluyor. Bunlardan bildiğiniz ya da sizde mide bulantısı yapan varsa yazabilir misiniz? Ya da anafranil buna dahil mi? Bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler...

Not: Sadece akşamları midem bulanıyor, ilaçla bi ilgisi olabileceğini düşündüm.
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

mide bulantısını bilmem ama anafranil intihar etmek için bire birdir...2 saat içinde ağrısız sızısız götürür...
Kullanıcı avatarı
yasminn

Mesaj gönderen yasminn »

prozac mıde bulantısı ve bunla beraber ıstahsızlık yaptı bende
Kullanıcı avatarı
kronikarock

Mesaj gönderen kronikarock »

depreks bırakınca mide bulantısı yaptı çok fena.3. gecede uyutmayınca acilde bulantı için serum ve iğne yaptılar geçti.
....yalnızlıkpaylaşılmazçünküpaylaşılamayacakkadardeğerlidir....
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

paxil .. aniden bırakınca feci şekilde yoksunluk belirtisi gösterir bünyede.. bulantı, baş ağrısı, sersemlik, baş dönmesi .. gibi.

bunun dışında birkaç ilaç daha vardı kullandığım ama isimleri aklıma gelmiyor şu an..gelince yazarım.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

OverTheRainbow yazdı:paxil .. aniden bırakınca feci şekilde yoksunluk belirtisi gösterir bünyede.. bulantı, baş ağrısı, sersemlik, baş dönmesi .. gibi.

bunun dışında birkaç ilaç daha vardı kullandığım ama isimleri aklıma gelmiyor şu an..gelince yazarım.
ben paxili hafta içi kullanırım hafta sonları bırakırım. hiçbir yoksunluk belirtisi görmedim.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
çatlakyumurta

Mesaj gönderen çatlakyumurta »

paxili uzun süre kullandım dr konrtolünde yavaş yavaş doz azaltarak bıraktım ama çok bulantım oldu bi 10 gün çok kötü geçti
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

sanırım ilaçtan değil midemin bulanması, çünkü uzun zaman oldu bırakalı, hala bazen bulanıyor. hafif ama rahatsız edici. düzenli kullanmayınca da böyle etkileri olabiliyor gerçi ilaçların. ara verdikten sonra paxera'ya başladım, anafranil'i bıraktım bu sefer. zaten unutmadığım zamanlar içiyordum. bu nedenle oldu galiba. antidepresanlar mideyi hassaslaştırıyor, sigaranın da böyle bir etki yaptığını duymuştum, gerçi çok içmiyorum.. azcık uykusuz kalınca da öğleden sonra hiç olmayan baş ağrıları yaşamaya başladım, uyumayınca geçmiyor. hayırlısı bakalım, ne çıkıcak altından... :)
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

çatlakyumurta yazdı:paxili uzun süre kullandım dr konrtolünde yavaş yavaş doz azaltarak bıraktım ama çok bulantım oldu bi 10 gün çok kötü geçti
evet azaltarak bırakmak gerekiyor, birden bırakınca mide bulantısı yapabiliyor zaten. ben birden bırakmıştım anafranili, hemen ardından kendi kendime laroxyl'e başladım, gündüzleri çok sarhoş edince onu da bıraktım...
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

caferali yazdı:
OverTheRainbow yazdı:paxil .. aniden bırakınca feci şekilde yoksunluk belirtisi gösterir bünyede.. bulantı, baş ağrısı, sersemlik, baş dönmesi .. gibi.

ben paxili hafta içi kullanırım hafta sonları bırakırım. hiçbir yoksunluk belirtisi görmedim.
ne şanslısın o zaman.
pateteslikete

Re: Mide Bulantısı

Mesaj gönderen pateteslikete »

Prozac ve fulzac bende mide bulantısı yapmıştı..
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Re: Mide Bulantısı

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

bende çocukluğumdan beri mide bulantısı var geçmek bilmiyor bide araç tutuyor deli oluyorum...aldığım sf ilaçları bende bulantı yapmadı...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...