>>>DIDERAL nasıl kullanılmalı? tavsiye eden?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
soslufobik

>>>DIDERAL nasıl kullanılmalı? tavsiye eden?

Mesaj gönderen soslufobik »

Arkadaşlar, dideral nasıl kullanılmalı ve de yan etkisi çok fazla mı?

receteyle mi satılıyor? kalp rahatsızlığım falan yok, passiflora içtiğim gibi onu da kullanabilir miyim? yoksa tehlikeli bir ilaç mı?

heyecanlanacağımı düşündüğüm bir ortama girmeden yarım saat önce mi içmem gerekio? devam etmeli miyim kullanmaya, yoksa böyle sadece böyle durumlarda birer tane içsem yeterli mi?

teşekkürler!!!!
Kullanıcı avatarı
gizli

Mesaj gönderen gizli »

Ben kullaniyorum yan etkisi acayip iyiii... inanilmaz rahat oluyosun. :) Reçetesiz kullanilabiliyor. Kirmizi küçük tabletler seklinde.. Ama yinede doktoruna sormalisin bence. Benim doktorum dediki önce bir tabletin yarisini dene, yeterli olmadigini düsünürsen 1 tablet al. Denedim ancak 1 tablet yeterli oldu. Hemen hergün aliyorum. Bunu da sordum kendisine, problem yaratmayacagini söyledi. Hatta televizyon programlarina katilacaksa eger kendisi bile yarim saat öncesinden aliyomus. Sonuç olarak hepimiz insaniz, hepimizin heyecanlanmasi normal demisti..

Sadece heyecani yogun yasayacag1n yerlere katilmadan yarim saat önce .. Ama ben bu heyecani hemen hergün yasamaya baslad1gim için hemen her gün 1 tablet aliyorum. Zaten 1 tanesi bütün bir gün için etkili oluyo.. Eger o günüm evde geçecekse almiyorum sadece
Kullanıcı avatarı
soslufobik

gizli çok saol cevabın için :)

bugün aldım ama henüz denemedim..nasıl içileceğini yazmamış prospektüste..düzenli kullanmayıp heyecanlanacağım olayın yarım saat öncesinde 1 tablet içsem oluyor heralde.. mesela düzenli diil de kafana göre olay öncesi kullanıp sonra 2 gün içmesen sonra tekrar alsan sonra da 10 gün sonra alsan fln etkisini hissederim heralde? bir de bu şekilde kullanınca zararı dokunmaz heralde?

bu arada doktorunun ismini de aldım..gidicem galba :)

herşey için çok saol,
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

soslufobik yazdı:gizli çok saol cevabın için :)

bugün aldım ama henüz denemedim..nasıl içileceğini yazmamış prospektüste..düzenli kullanmayıp heyecanlanacağım olayın yarım saat öncesinde 1 tablet içsem oluyor heralde.. mesela düzenli diil de kafana göre olay öncesi kullanıp sonra 2 gün içmesen sonra tekrar alsan sonra da 10 gün sonra alsan fln etkisini hissederim heralde? bir de bu şekilde kullanınca zararı dokunmaz heralde?

bu arada doktorunun ismini de aldım..gidicem galba :)

herşey için çok saol,
Sevgili soslufobik doktor kontrolünde olmadan ilac kullanmak dogru birsey degil sagligin ve psikolojinle oynuyorsun. Her ilac herkese iyi gelecek diye de bir sart yok. Doktor tavsiyesi olmadan kullandigin ilac seni daha kötü de etkileyebilir. Kendi sagligin acisindan lütfen bir doktora danis.
Kullanıcı avatarı
soslufobik

admin çok haklısın ama bu kullandığım sinir ilacı diil, çarpıntıyı engellemek ve de hipertansiyon hastalarının kullanması için yapılmış bi ilaç..aynı zamanda anxiety ye bağlı taşıkardılarda da etkili..daha önce doktor bana ismini söylemişti, önermişti ama unutmuştum ismini..gizlinin yardımıyla yeniden hatırladım..birasdan önemli 2 telefon görüşmesi yapıcam...kalbimin başlarda hızla çarpıcağını iliyorum ve de deneme mahiyetinde 1 tane aldım dideralden bakalım noolcak?

bunun harici doktor tavsiyesiz ilc kullanmaya kesinlikle karşıyım..aynı nasrettin hocanın ağrıyan gözü çektirin demesi gibi birşey olurdu bu..her hastanın ilacı farklı ve bunu doktor önermeli..

herkese sevgiler!!!
Kullanıcı avatarı
soslufobik

Arkadaşlar selam tekrar...

EVET bugün dideral i ilk kez kullandım..11.05 de içtim, 11.35 de ilk telefon görüşmemi yaptım.. o da ne??? kalbimin deli gibi carpması, sonra benim heyecanlanmam, sesimin titremesi ve derin bir nefes almam GEREKİRKEN aman Allahım!!! kalbim sabit kendi hızında hiçbir değişiklik olmadan çarpmaya devam ediyor..içimde çok hafif bir heyecan duydum ama kalbim hızlı çarpmadığı için herşey kontrolüm altındaydı..heyecan içimde 3-5 sn. durdu sonra gecti gitti..karşıda konustuğum kişi daha bi heyecanlıydı, benim özgüvenimden olsa gerek 8)

gün boyunca kalbimin atışı hep sabit kaldı..o kadar stabil bir ruh hali içindeydim ki anlatamam..

içimdeki gelgitleri bir düzene soktu, ama tabe duyduğum mutsuzluk duygusunu gecirmedi haliyle anti-depresan olmadığı için..

diyeceğim o ki iyi ki de böyle bir ilaç var iyi ki de modern tıp var!!! imkanlarından korkmadan faydalanalım!!!

AMA SAKIN ama SAKIN bilicsizce doktor kontrolü olmadan ilac kullanmayalım..

şu an saat 20.30 ve hala stabil bir ruh hali içindeyim..yarın da benim için önemli bir gün..yine günün başlangıcında içicem.. bu sefer yüzyüze görüşmelerim var düşünebileceğiniz en kasıcı ortamlarda..bakalım noolcak?!

sizlere anlatıcam..hafta sonu da içmicem, gerek yok..eğlence ve gevseme zamanı...

kalın sağlıcakla!!
Kullanıcı avatarı
gizli

Mesaj gönderen gizli »

YUPPPPPPPPIIIIIIIIIII..... öyle sevindimki arkadasim.. sanki kendim yasadim o basarili telefon görüsmesini... inan bana en gergin ortamlarda bile perfect... Hele ben öyle astim ki.. isimle ilgili bazi toplantilar var, eskiden bahaneler uydurarak gitmedigim toplantilar.. Simdilerde ne oluyor biliyormusun.. o kalabalik ortamda ortaya laf atmadan içim rahat etmiyor :) Neden etmiyor sence ? Geçmisin intikamini alma hirsi dolu içimde.. içiyorum ilaçlarimi sonra tutmasin kimse beni.. Ve en güzeli ne biliyormusun ? Dün Allah kabul ederse niyetliydim ve ilaç felan almadim. Düsün ilaçsiz ve aç bir halde.. disari çikmam gerekiyordu, kaç kisiyle karsilastim ve öyle harikaydim ki.. sonra bugünde ilaç almayim bakalim ne olacak dedim. Gün boyu telefon görüsmeleri, arkadas ziyaretleri vs ile geçti.. ve ben bugünde basardim.. Aslinda doktor kademeli olarak birakacaksin ilaçlari demisti.. Dideral için degil tabi diger kullandigim ilaç için.. Bilmiyorum iki gündür hiç almadim ve bazi seyleri bayaa bi astigimi gördüm. Tabi tedavime devam edecegim. Bunu denedim çünkü bu sonucu bekliyordum ve artik daha da umutluyum.. Merak etme.. Hepimizi basar1caz Allah in izniyle...

Sevgiyle..
Die Zäuberflöte

Mesaj gönderen Die Zäuberflöte »

gizli.........sakın kesilnikle bırakma ya da ara verme....kesilnikle.........herşey yolunda gitmesi inan bana çok sevindirdi beni de......ancak bunun bir maraton koşusu olarak düşünmeliyiz......kısa mesafe sprint ya da orta mesafe bir yürüme yarışı değil :)..........aksi takdirde balşadığımız noktanın çok gerisine dönmek de ihtimaller dahilinde.......bence herhangi bir güne antidepresanını almadan başlama derim......doktorunun yönlendirmesinden çıkmamanı öneririm........emin ol böylesi daha güvenli :)....

sevgiler..

dir zäuberflöte - sihirli flüt
Kullanıcı avatarı
gizli

Mesaj gönderen gizli »

Çok tesekkür ediyorum arkadasim.. Ben sana kisaca Die diyebilirmiyim gerisini birak yazmayi okuyamiyom bile :D Çok dogru söylüyosun. Benzetme de harikaydi.. Ne bileyim yaa biraz sabirsizliktan galiba.. ilaçlarima devam edeceim.. ama bu arada doktorun verdigi tahmini süre olan 2 yil daha aza iner diye düsünüyorum. En sagliklisi bu demisti 2 yil ilaçlara devam konusunda.. Neyse hayirlisi olsun.. Ben ilaçlardan da memnunul . Beni olumsuz etkileyen herhangi bir yan etkisi yok çünkü..

görüsürüz..
Kullanıcı avatarı
soslufobik

yarın yine çoook baba bir görüşmem var ve de dideral kullanıcam sanırsam yine..ciddi bir tedaviye başlayana kadar bu boşlukları şimdilik dideralle dolduruyorum...

3 otorite kişüyle ingilizce bir mülakat!!! Aman Allahım..

sevgiler&saygılar!
"..You are not a unique and individual snowflake. We are the all-singing, all-dancing crap of the world. You are not your bank account, you are not the clothes you wear. You are not the contents of your wallet. Self-improvement is masturbation.."
Die Zäuberflöte

Mesaj gönderen Die Zäuberflöte »

bu durumda "good luck" demek gerekiyor......"good luck for interview !!".....

die zäuberflöte - sihirli flüt
Kullanıcı avatarı
soslufobik

"..You are not a unique and individual snowflake. We are the all-singing, all-dancing crap of the world. You are not your bank account, you are not the clothes you wear. You are not the contents of your wallet. Self-improvement is masturbation.."
darth vader

Mesaj gönderen darth vader »

dideral kilo aldıran bir ilaç mı?bu arada soslufobik görüşmenin iyi geçmesine çok sevindim.kendimi senin yerine koydum ve o anki ruh halinin müthiş birşey olduğunu fark ettim.doktorun mu bu ilacı kullanmanı söyledi.yanında herhengi bir ilaç da kullanmak gerekir mi.birşeyi daha merak ediyorum.doktora gittiğinizde ilaç isimlerini doktora söylüyormusunuz?
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Dideral çok iyi ama yeterli değil!!!!

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Dideral sadece kalp atışlarını düzenleyerek ellerin titremesini önlüyor.İyileştirici etkisi yok.
Kullanıcı avatarı
damned

Mesaj gönderen damned »

ben diderali seroxatla birlikte sabah yarım akşam yarım şeklinde alıodum hey gidi hey ne güsel günnerdi o günner
lanetlenmiş
Kilitli