>>>DIDERAL nasıl kullanılmalı? tavsiye eden?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
YALNIZIMDOSTLARIM

Mesaj gönderen YALNIZIMDOSTLARIM »

haftada 5gün okula giderken içsem ölürmüyüm? :?
"Böcek olmayi kabullenenler, ezilince sikayet etmemelidirler"
F. SCHILLER
Kullanıcı avatarı
starmaster

Mesaj gönderen starmaster »

ölürsün :lol:
bu arada bunun şakası bilem hoş deil :evil:
bidaa duytmiim böle şeyler ;)
rezo

Mesaj gönderen rezo »

starmaster yazdı:ölürsün :lol:
bu arada bunun şakası bilem hoş deil :evil:
bidaa duytmiim böle şeyler ;)
DENEMEDİR KUSURA BAKMAKMAYIN
Kullanıcı avatarı
vangogh_

Mesaj gönderen vangogh_ »

diderali kullanarak sunum yaptım. ASlında paylasmaya niyetim yoktu ilacın reklamı gibi olur diye ama olsun sonucu paylasıyım. Öncelikle kontrol altında iyice araştırarak kullandığımı söylemeliyim. Sonucta bilemezsiniz zararlı olur mu size olmaz mı. Normal şartlar altında titremekten hiçbirsey yapamaz duruma gelmem sesimin cıkmaması kısacası herşeyi berbat etmem gerekiyordu , bunu engelledi titreme yoktu. Buna bile çok şükür. Tabi stresten calısmayınca pek konuya hakim degildim bi ara durup bekledim ama olsun. İnsanların gözlerine bakmadım hiç. Neyse. Rahatlatıyor ama mucize degil. Bu tür durumlarda kontrol altında rahalatıcı olarak kullanılır sanırım . Aynı konusmayan adam kalıyor. rahat konusmayan adam:) Sunum sırasında acaba nasıldı falan filan diye herseyi kafasına takan aynı tip.. Bugün sınıfa gitmek gelmiyor icimden ne düsündüler bilmiyorum.
mtay

Mesaj gönderen mtay »

anlatılanlara göre bende yapacağım sunumlardan önce birtane alsam iyi olur herhalde. ımarım bişey olmaz. sunum inşallah ii geçicek ve ben burda hepinize du etcem.
Ayrıca Bir büyük buluşma düzenlesek hiç fena olmayacak.
Sadece tanışmak için. sehir buluşması değil genel bir buluşma. Ortak belirlenen bir şehirde...
Kullanıcı avatarı
askadamı

Mesaj gönderen askadamı »

sevgili soslufobik senden feyz alarak ve yazılanları okuyarak bende dideral almaya karar verdim. yaklaşık bir saat önce içtim. şu anda çok rahatım ama merak ettiğim konu acaba heyacanlandığım ortamlarda nasıl bir etkisi olacak. yani hiç heyacanlanmıcak mıyım? sen içtiğin zaman kendini nasıl hissediyorsun? hani insan alkol aldığın zaman değişir ya. normalde yapamadığı şeyleri alkol aldıktan sonra rahat bir şekilde yapar ya yani bir anlamda kendine güven, gelir ve de hiçbirşeyden çekinmez öyle bir durum mu söz konusu oluyor hapı içince merak ettim. cevabını mmümkünse sabaha kadar verir misin. kendine ii bak hoşçakal...
alen34

doğrumu bunlar!!!!!

Mesaj gönderen alen34 »

arkadaşlar hepinize merhaba gerçekten bu dideral etkilimi yaw ben de bugün aldım kullanamaya başlicam benim tek derdim kızarmaktan korkmak kızarmasam walla da billada showman olurum ama elşimde değil artık beyin kimyası iflas etmiş ben risperdal kullandım 25 gün kadar fakat bi etki olmadı..aslında sorun kendimizi tanımayışlımız olduğu gibi kabul etmeyişimiz ve mükemmeliyetçilik bu da kolay aşılacak bişe diil çünkü babam beni bu zamana kadar adam yerine koymadı değer vermedi bende bişeleri ispatlamaya çalışıyorum galiba herkesi küçük görerek herkesle dalga geçerek...ben kendimi tanımıyorum ama tanımak istiyorum nasıl bi insanım bilmiyorum hep sosoyal maskelerle dolaşıyorum kendim olmak istiyorum.....
prizma

Mesaj gönderen prizma »

mtay yazdı:Ayrıca Bir büyük buluşma düzenlesek hiç fena olmayacak.
Sadece tanışmak için. sehir buluşması değil genel bir buluşma. Ortak belirlenen bir şehirde...
evet bencede....İnönü stadında geniş katılımlı bi konser mesela....
Aklınıza gelen tüm sf li sanatçılarıda çağırırız :lol:
Hep beraber kızarır :oops: hep beraber terlerizz..tezahurat yapmadan ölece otururuz.... :smt045 Tribünlerde ses seda yok yani..Finalde de meksika dalgası yaparız.. :smt028
Çok ciddiyim yazdıklarımda. :smt035
nemesis

Mesaj gönderen nemesis »

bende topluluk önüne çıkacağım zamanlarda kullanıyorum. Belli bir rahatlık sağladığı su götürmez bir gerçek ama tedavi etkisi yok düşünce yapısını değiştirmiyo sımuçta...
Kullanıcı avatarı
tuna
İletişim:

Mesaj gönderen tuna »

MERHABA ARKADAŞLAR
BAŞKA FORMLARADA BAKTIM VE ŞUNU GÖRDÜM, DOKTORLAR GENELDE DİDERAL DENEN İLACITAVSİYE EDİYORLAR. İLACI İNTERNETTE İNCELEDİM AMA KALP RAHATSIZLIĞI OLANLARIN KULLANDIĞI BİR İLAÇ. ÇELİŞKİ YOKMU BURDA, BENİM KALP RAHATSIZLIĞIM OLMADIĞI HALDE KALP DAHA DOĞRUSU TANSİYON HAPI KULLANAYIM. BU ARADA DOKTORA GİDEN ARK.LAR BU İLACI İLK SEANSTA MI YAZIYORLAR. SON SORUM İSE İLACIN FİYATI?
TEŞEKKÜRLER
yenebiliriz inşALLAH
wirane

Mesaj gönderen wirane »

admin yazdı:Bir ilactan böyle bonbon reklami yapilir gibi bahsedilmesine karsiyim. Ne kadar iyi olursa olsun her ilacin YAN ETKISI vardir. Lütfen doktorunuza danismadan ilac kullanmayin.
bu hanımefendinin sözlerine kulak vermenizi tavsiye ediyorum
bence bir doktora gözükmek çok zor birşey değil..
wirane

Re: BİRİ BANA GAZ VERSİN...

Mesaj gönderen wirane »

sarmaşık yazdı:doktorumun vermiş olduğu diderali korkudan kullanamıyorum.içmek için bu sayfaya giriyorum.tam gazı alıyorum yerimden kalkıp ,ilacı elime alınca yine cayıyorum.çünkü dedim ya ecza deposuna döndüm.prozac+iki tane daha iç kulakla ilgili rahatsızlığım için ilaç alıyorum.baş dönmesi ve sersemlikten kafamı kaldıramıyorum.deli olucammmm..... [-o<
ilaçların birlikte kullanılması tehlikeli olabilir, ilaç etkileşimleri olabilir.
tek kullanılması da aynı şekilde. kesinlikle onaylamıyorum ben bunu
doktora gidin ilacınızı sonra kullanın bence
wirane

Re: BİRİ BANA GAZ VERSİN...

Mesaj gönderen wirane »

sarmaşık yazdı:doktorumun vermiş olduğu diderali korkudan kullanamıyorum.içmek için bu sayfaya giriyorum.tam gazı alıyorum yerimden kalkıp ,ilacı elime alınca yine cayıyorum.çünkü dedim ya ecza deposuna döndüm.prozac+iki tane daha iç kulakla ilgili rahatsızlığım için ilaç alıyorum.baş dönmesi ve sersemlikten kafamı kaldıramıyorum.deli olucammmm..... [-o<
hmm pardon sana doktorun vermiş söylediğine göre ilacı
umarım başka ilaçlar kullandığını da biliyordur doktorun :roll:
ümityolcusu

Mesaj gönderen ümityolcusu »

dostum diderali son iki aydır kullanıyorum. reçetesiz satılan bir ilaç, 3,75 ytl gibi bir fiyatı var.
genelde yarım yarım alıyorum. endişemin fazla olacağını düşündüğüm zamanda tam alıyorum. düzenli olarak degil sadece cekindigim ortamlara girmeden once kullanıyorum. haftada 1, belki 2 tam, bazende hic kullanmamıs oluyorum.
bir saat onceden alırsan etkisini rahatlıkla gorursun ama acil durumlarda 15-20 dk. bile yeterli diye dusunuyorum. yani psikolojik etkisi bile yeter.

ben sosyal fobiyi son 5 yıldır yoğun olarak yaşıyorum. bu sürede malesef çok sıkıştığım durumlar için 6-7 defa alkol almak durumunda kaldım. bu arada alkolden nefret ettiğimi hatırlatmalıyım. alkol olayı beni çileden çıkarmaya başlamıştı yani senede belki 1-2 defa olan birşeydi ama kendime yediremiyordum. bu ilacı tam zamanında keşfettim. bu da bir anlamda birşeye bağlı olam durumu ama alkolden kat kat iyidir. inşallah bu ilaca ihtiyaç duymayacağımız günleride görürüz.
sahsi kanaatim. bu ilac bana ilac gibi geldi. onumde dag gibi gordugum isleri rahatlıkla yaptım. benim uzerinde kesinlikle etkili oldu. tavsiye ederim.
bu sevimsiz durumu son beş yıldır yoğun bir şekilde yaşıyorum. bundan kurtulacağıma olan inancımı kaybetmiş değilim. ümitliyim. başaracağım.
wirane

Mesaj gönderen wirane »

sarmaşık yazdı:slm wirane.söylediklerinde haklısın ama ben ilaç kullanmaktan korkan biriyim napiimmm :shock: yan etkileri günlük hayatımı etkiliyor .prozac yüzünden rüyamda bir sürü öcü görüyorum. :smt077 mide bulantısından yanımda poşetle geziyorum :toimonster: doktor bişiy olmaz dedi ama :evil: ben çekiyom çilesini.ilaçsız yenilmiyo meret.bir hafta oldu hala dideral kutusu çantamda geziyor.bide onun yan etkilerini yaşarsam yanımda ambulansla gezmek zorunda kalacağım :lol: birde merniere çıktı lanet olsun.oda sosyal fobiyi tetikliyormuş.bir o eksikti.sanırım artık yolcuyum ben :smt059
selam
benim düşüncem çok açık
kafamıza göre ilaç kullanmamalıyız diyorum
merniere ne demek onu anlamadım açıklarsan sevinirim hoşçakal
Kilitli