prozac üzerine

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

prozac üzerine

Mesaj gönderen yok »

Hiç bir ilaç Prozac kadar tartışılmadı. Artık toplumların yaşam biçimine hükmettiği üzerine tezler yapılıyor. İnsanların Prozac ile varolmasının yararları ve zararları üzerinde kafa yoruluyor. Her iki düşüncenin de fanatikleri karşı karşıya. Psikiyatristler tarafından özellikle depresyon tedavisindeki başarısı kabul ediliyor. Amerika başta olmak üzere insanların işyerinde daha etkili olmak için Prozac kullanması, sosyal fobi tedavisini gündeme getirmişti. Prozac, medeni cesareti artırıyordu.

Prozac,yeni jenerasyon anti-depresanlar sınıfında yer alıyor. Reçeteyle satılıyor. Mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekiyor. Yan etkileri ve dozu hakkında kesinlikle doktordan bilgi istenmeli. Ağız kuruluğu, mide bulantısı, görmede bulanıklık gibi yan etkileri ortaya çıkabiliyor. Yüzden fazla ülkede reçeteyle satılıyor. dünyada en çok yazılan anti-depresan ilaç unvanını taşıyor. Etken maddesi, fluoxetine.
lizarazu

Mesaj gönderen lizarazu »

evet ya,prozac gerçekten medeni cesareti artiriyor...
Kullanıcı avatarı
ozkanyar1982
İletişim:

prozac...

Mesaj gönderen ozkanyar1982 »

prozac şu anda reçetesiz satın alınamıyor mu? yani eczaneye girip bana bir prozac diyemez miyim?
gerçekten zamanla ilgili bir sorunum var.onu anlamıyorum.neden durmadan durmuyor?
ZAMAN YÖNETİMİ...SF:8
Die Zäuberflöte

Mesaj gönderen Die Zäuberflöte »

prozac, "fluoksetin" etken maddeli bir ilaçtır......türkiyede "florak","depreks" vs çeşitli muadilleri var.....ve hepsinin de etken maddesi "fluoksetin"......ANCAK!!!!,

fluoksetin, yeni nesil antidepresanlar (selektif serotonin gerialım inhibitörleri)arasında yan etkileri en yüksek olanlardan biri....ayrıca bizlerin birincil soru olan "SF" için de etkisi -olmayan bir ilaçtır- ve genelde psikiyatristler tarafından SF'de önerilmeyen ve majör depresyonda endike olan bir antidepresandır........bu noktaya dikkat edelim.......eczaneyi bakkal mantığıyla görüp bana bir prozac demek çözüm değil...........bununla beraber psikiyatrist gözetiminde olmak her zaman için birinci tercih olmalı......unutmayın bu ilaçlar direkt olarak BEYİN üzerinde etkili olan ilaçlar.....ve bilinçsizce kullanmak son derece zararlı ve geri dönüşleri olamayan yeni ve büyük sorunlar çıkarma potansiyelleri de her zaman mevcut.......

sevgiler..

die zäuberflöte - sihirli flüt
grikurt

Mesaj gönderen grikurt »

PROZAC Reçetesiz satılıyor arkadaşlar ilaçları eczaneden almak yada sormak için çekinmeyin kimsenin sizi tutuklayacağı yok
ama önce kesinlikle bi doktora gidin muayne ücreti Bakırköy Ruh ve Sinir
h. 14 milyon kızılay 20 miyon bu yüzden bahane uydurmayın gidin bir an önce tedaviniz başlasın
ben yaklaşık 2 hafta önce başladım ve ilaçlar son derece iyi geldi
örneğin kalp çarpıntım düzene girdi kafamdaki yargılamalar gitti ellerim terlemiyo soğumuyor
sormak istediklerinizi lütfen yazın ve hayatla barışın
içinde bulunduğum durumun ne olduğunu yeni farkına varmış biri olarak çok sevinçliyim en azından neyim olduğunu biliyorum. benimle aynı acıları çekmiş ve çekmeye devam eden insanlarla paylaşıcak çok şeyim olduğundan eminim.
dilek22

Mesaj gönderen dilek22 »

acaba ne gibi muanelerden geciliyor bunun aciklamasini yaparsan sevinirim
darth vader

Mesaj gönderen darth vader »

ben de prozac almak istiyorum doktora gidecek zamanım yok.nasıl bir ilaç reçetesiz satılıyor demiş bir arkadaş ama ben eczaneye gidip sordum bana reçeteteyle satıldığını söyledi.reçetesizse ne kadar.sfye iyi geliyor mu.yan etkileri neler.ayrıca 1ay önce doktora gittiğimde bana paxil vermişti ama bıraktım çok yan etkisi olduğundan
Kullanıcı avatarı
starmaster

Mesaj gönderen starmaster »

arkadaşlar doktora gitmeden ilaç kullanmayın
dıktora gidecek durumunuz yoksa bile kullanmayın kesinlikle
hem bütün bu ilaçlar depresyon ilaçları sadece
sf nini ilacı yyyyyyyyyyyyyyyyyyoooooooooooooooooooookkkkkk :evil:
Kullanıcı avatarı
Samorna

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Prozac

Mesaj gönderen Samorna »

Ben D.E.H.B. hastasıyım ve alttan da sosyal fobiyle durumum gerçekten zorlaşmış durumda:) Yarın Prozac kullanmaya başlıyorum ama tedaviye Prozac'la başlamayı tercih ettiler. Normalde D.E.H.B. rahatsızlığı için Ritaline tedavisi yapılıyor fakat kendi doktorum yerine başka bir doktorla görüşme yapmam gerekti ve doktor bey sosyal fobimin olduğunu bilmeden Prozacla başlayıp iki hafta sonra durumun ne olduğunu görmek istedi :shock: Neyse ilginç bir macera olacak herhalde. Prozac kullanan varsa bana etkilerinden bahsedebilir mi?
Piraye

Mesaj gönderen Piraye »

Ben yaklaşık 2 haftadır prozac kullanıyorum. Ağız kuruluğu, görme bulanıklığı gibi yan etkileri var ama çok yoğun değil. Ancak beni en çok rahatsız eden kısmı uyku bozukluğuna yol açması ve ürkütücü rüyalar görmeme neden olması. Prospektüsde yan etkilerden biri olarak anormal rüyalar görülebileceği belirtilmemiş olsa iyice delirdiğimi sanabilirdim. Çünkü bu rüyalardan sonra uykum kaçıyor ve sabah oldukça huzursuz uyanıyorum.
Kullanıcı avatarı
Samorna

Teşekkürler:)

Mesaj gönderen Samorna »

Doğrusunu söylemek gerekirse bende yan etki sıfır, ne ağız kuruluğu ne titremeler ne de görüş bozukluğu falan. Santral sinir sisttemimi pek etkilediğini söyleyemeyeceğim. Cevap verdiğin için teşekkürler Piraye:)
darth vader

Mesaj gönderen darth vader »

prozac sf tedavisinde kullanılıyor mu.pzt doktora gidicem belki bir yardımı dokunur.isize yararlı gelen ilaçlar varsa isimlerini söyleyebilir misiniz.hangisi daha etkili ve hangisinden memnunsunz.doktora bir ilaç iismi söylersem daha çok yardımcı olabilir.
Piraye

Mesaj gönderen Piraye »

Darth vader, prozac daha çok depresyon tedavisinde kullanılıyor sanırım. Yan etkileri kullanımını engelleyecek boyutta değil ama ben henüz işe yarayıp yaramadığını anlamadım. Kısa zaman oldu kullanmaya başlayalı 5-6 ay kullanmam gerekecek. Bence doktora ilaç ismi önerme, sana uygun tedaviyi bulmak onun işi. İyi bir doktor bulman yeterli bana kalırsa. İlaçlarda mucize yaratmıyor sonuçta... Bu arada Samorna, yan etkiler bir süre sonra ortaya çıkmaya başlıyor ama dediğim gibi ilacın kullanılmasını engelleyecek boyutta değil , hiç ortaya çıkmazsa da bu senin için daha iyi gündelik hayatın etkilenmemiş olur.
Rebellion

Mesaj gönderen Rebellion »

Ben yaklasık 6 ay boyunca prozac kulladım fakat bi süre sonra hiç bir yararını goremedim ... :cry: Sosyal Fobi'de fazla etki gostermedigi konusuna katılıyorum , doktoru ve ilacı 'da bıraktım . Simdi Istanbul'a gelip su meshur doktora gidecegim .. ;)
Kullanıcı avatarı
KAYIP

Re: prozac...

Mesaj gönderen KAYIP »

ozkanyar1982 yazdı:prozac şu anda reçetesiz satın alınamıyor mu? yani eczaneye girip bana bir prozac diyemez miyim?
Prozac reçetesiz satılıyor. Gidip bana bir kutu prozac ver diyebilirsin. Ama pahalı bir ilaç. Bunun yerine eşdeğeri (bana göre aynısı) olan "FULSAC" veya "ZEDPREX" isimli ilacı iste. sebep: prozactan daha ucuz. 4,5 YTL ye alabilirsin. Ama doktora gitmeden bu veya benzeri bir ilaç alırsan çok kötü yan etkilerini görebilirsin. Acizane tavsiyem öncelikle doktora git. Sonradan çok pişman olabilirsin
Kilitli