cipralex

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
catastrophic

cipralex

Mesaj gönderen catastrophic »

cipralex hakkında aydınlatılmak istiyorum. doktorum bu ilacı kullanmamı söyledi. gittim aldım. prospektüsü okudum ve hakkında araştırma yaptım. kullanmadan önce bilmem gereken noktalar var. forumda da pek detaylı yazılmamış o yüzden sorayım dedim.

öncelikle yan etkileri tam olarak nelerdir? uykusuzluk ve dikkat eksikliği (unutkanlık) denmiş. ayrıca hissizliğe de yol açtığı belirtilmiş. bunlar ne boyutta ortaya çıkar ve günlük hayatımı etkiler mi? başka önemli yan etkileri var mı?

başlangıç dozu ne olmalıdır? ilk bir kaç hafta birtakım sorunlar yaşanabilir mi? etkisini başladıktan sonra genel olarak ne kadar süre içerisinde göstermeye başlar? bağımlılık yapar mı? bıraktıktan sonra tekrar eski hale dönüş mü gözlenir?

kullanan ve bilgi sahibi olan arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim. teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

Mesaj gönderen WillBeGood »

prospektüsünde nasıl kullanılacağı ve yan etkileri hakkında bilgi olması gerekir

eğer bu ilaç diğer basit antidepresan ilaç grubundansa yan etkiler ilk bir hafta çok hissediyor ama sonradan pek fazla hissetmezsin. unutkanlık çok fazla yapmaz ama kişi bu ilacı aldığında çok rahat olduğu için bazı şeyleri kafasına artık takmamaya başlar bu nedenle unutkanlıktan ziyade hafızaya alma zorluğu denebilir. dikkat ve konsantroasyon eksikliği de yine rahat ve salaş olmaktan kaynaklanıyor
insanlar kelimelerden çok
kelimeleri ifade şekilleri ve
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
catastrophic

evet prospektüste yazıyor ama ben bir de kullananların görüşlerini almak istedim. teşekkürler...
Poephila

Mesaj gönderen Poephila »

bu ilaci doktor anneme depresyonda oldugu icin vermisti,bende prospektusu okudum depresyon ve sf ye etken oldugu yaziyordu ancak annem birkac kez icti cok fena oldu heralde bunyesi saglam degildi,ilac sahipsiz kaldi :D ben ilaci icebilirdim ama yanasmadim bile.
dostum hersey kafanda bitiyor,ilaclar bir yere kadar gecmis olsun.
Neden herkes gülüp eğlenirken, ben acılar çekiyorum??..
Kullanıcı avatarı
catastrophic

valla az önce içtim. hakkınızı helal edin... :D
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

maksimum doz olan 60 mg da 1 ay kullandım bende hiçbir yan etkisi veya iyi etkisi olmadı bırakırkende direk bıraktım ve hiçbir şey olmadı.
FİRST

Mesaj gönderen FİRST »

kullandığım en kötü ilaçtı ..yan etkisinden dolayı 10 gün sonra bırakmıştım
Hayat bir tiyatro dediler..
banada bir rol verdiler...
meğer en zoru benimkiymiş..
önce SEV sonra UNUT dediler...
temenujka

Mesaj gönderen temenujka »

ben şuan cipralex kullanıyorum ve çok ağır bir antidepresan olmadığı için bunu doktorum vermişti. Fakat bende yan etkisi bayağı fazla görüldü. Hatta 1 ay boyunca midem bulanda, uyku yaptı falan. Fakat zamanla vücüt alışıyor, şuan herhangi bir yan etkisi kalmadı. Mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekir.Ben 3 aydır kullanıyorum, sosyal ortamlarda sanki daha rahatım, bilmiyorum ilacın etkisi varmıdır, psikolojik de olabilir çünkü.
Kullanıcı avatarı
catastrophic

demeyin yaa... :?

neyse sonuçta faydası olacaksa katkanıcaz artık napalım... :|
flutistmustafa

Mesaj gönderen flutistmustafa »

Ben de Cipralex kullanıyorum. İlaçtan memnunum ve hiç bir yan etki hissetmiyorum.
severim her güzeli senden eserdir diyerek
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

bak iyi gelenlerde var belki sana da iyi gelir catascım üzülme sakın.
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
Kullanıcı avatarı
catastrophic

inşallah unuttum...
ruya

Mesaj gönderen ruya »

Bu ilac gecen sene benim hayatimi kurtarmisti. Gecen sene cok zor gunler gecirdim (nedenini soyleyemicem) ve tam diyordum ki artik kesin sinavi kazanamam, bu ilaci icmeye basladim ve hayatim kurtuldu. Sinavi bu ilac sayesinde kazandim diyebilirim. Ustelik fazla yan etkisi yok. Birtek ilk gunlerde cok esniyordum onu hatirliyorum, oda birkac gun sonra gecti zaten. Seneye uni ye baslayinca bu ilaci kesinlikle alicam yoksa o strese dayanamam. Bence muthis bir ilac.
flutistmustafa

Mesaj gönderen flutistmustafa »

herkes için müthiş ilaç farklı olabilir. eğer tek bir müthiş ilaç olsaydı bu kadar çeşitli ilaç piyasaya çıkarmıydı.
severim her güzeli senden eserdir diyerek
ruya

Mesaj gönderen ruya »

flutistmustafa yazdı:herkes için müthiş ilaç farklı olabilir. eğer tek bir müthiş ilaç olsaydı bu kadar çeşitli ilaç piyasaya çıkarmıydı.
Zaten BENCE muthis bir ilac demisti...
Kilitli