risperdal 2

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
sonsuzluk

Mesaj gönderen sonsuzluk »

bütün cevapları okudum ve hiçbir sfli arkadaşa yaramadığını görüyorum bu ilacın.ben de 6 aydır kullanıyorum.neden kullandığımı ben de bilmiyorum.hiç ama hiç faydası yok yine sf tavan bende.doktora ii gelmiyor değiştirelim diyorum yok diyor kullanmaya ddevam et.6 ay oldu hiçbir grlişme yok.2 gün sonraya randevu aldım özel bi doktora gidecem inşallah vereceği ilaç işe yarar.yaramazsa zaten intiharı ciddi ciddi düşünmeye başlicam...
sonsuzluk

bi de bende de yerinde duramama sürekli hareket etme gibi yan etkiler yaptı.doktora söyledim akineton verdi bi de yan etkiler geçti haberiniz olsn
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Risperdali ben de kullandım. Sosyal fobi için pek verilmez Daha çok şizofrenik veya psikotik özellikli semptomların tedavisinde kullanılır.
Kullanıcı avatarı
isyankar

Mesaj gönderen isyankar »

bana da risperdal yanında akineton verdi dr., rahatsız edecek yan etki falan kalmadı, 3 ayda olumlu etkileri görmeye baslıyacaksın dedi, bu konuda ünlü bir prof.muş ben işe yarayacağına inanıyorum.
sildiğin yerde durmuyorum sen geçerken bakmıyorum hayallerde yoksun şimdi örttüm hepsini
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

rileptid verdi bana da doktor, risperdalın bir üstüymüş yani üsü derken aynısı işte, sonradan çıkmış. bugün daha yeni aldım. prospektüsünü okudum burda yazıldığı gibi yüzde dilde kasılmalar yapıyomuş. vala çok korktum. exefor zaten sfmi tetiklemişti bu rileptid mahf mı edecek ne?
timurs

Mesaj gönderen timurs »

kesinlikle tavsiye etmem psikiatrik acıdan da tartısırım yani. Aslında sizofreni ilacı. Hos ilacı varsa sizofreninin, risperdal abd de kara listededir.

Cogu ilaç, her na kadar, tıp camiası ve milyar dolarlık ilaç sektoru, yeni nesil ilaçların yan etkisi az dese de hala ilkel ilaçlar. Yan etkileri cok fazla ve agır, ustelik o kadar cok sayıdaki ilacın hepsi topu topu 4-5 farklı mekanizmayı kullanıyor.

Erkekler için hele risperdalden uzak durun.
sonsuzluk

risberdal e son verdik başka bi doktora gittim paxil verdi şu an iyiyim:)
Kilitli