Abilify hakkında

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
isyankar

Abilify hakkında

Mesaj gönderen isyankar »

Öncelikle herkese selam ederim.

Ben cipram ve sonra seroxat'ı 8'er ay kullandım.
Fazla işe yaramadı.
Şimdide doktor, prospektüsünde,
ŞİZOFRENİ ve BİPOLAR BOZUKLUK endikasyonları olan
ABİLİFY adlı ilacı verdi ve bende sadece sosyal fobi var.
Kullanan varsa etkisini
ne işe yaradığını yazabilirmi lütfen?
sildiğin yerde durmuyorum sen geçerken bakmıyorum hayallerde yoksun şimdi örttüm hepsini
Kullanıcı avatarı
gülşen

Mesaj gönderen gülşen »

a.s.:) ben kullanıyorum,yaklaşık 1 yıldır..benim net tanım bipolar..gündüz 1 kez alıyorum..gece ilaçlarımsa farklı; seroquel ve karbalex..etkisine gelince; abilify beni zinde tutuyo..günlük işlerimi kolaylıkla yapmamı sağlıyo..zira kullanmadan önce, eskiden kolayca yaptıım bi pilavı bile yapamazken,şimdi yapabiliyorum..insanlarla iletişimimi güçlendiriyo..eskisi gibi insanlardan kaçmıyorum..ben bunları bipolar tanısı açısından söylüyorum..bunu göz önünde bulundurmanı hatırlatır,geçmiş olsun dileklerimi sunarım..Allah şifa versin sana da bizlere de..
ben bir gün giderim ki neyim kalır;
eksik bıraktığım herşeyim kalır...
Kullanıcı avatarı
isyankar

bana söylenmedi ama sanırım bende de
bipolar bozukluk var.
sonuç olarak insanlardan kaçıyorum ya :oops:
15 gündür kullanıyorum sabahları
biraz değişiklik var....
sildiğin yerde durmuyorum sen geçerken bakmıyorum hayallerde yoksun şimdi örttüm hepsini
Kullanıcı avatarı
Ricardus

Mesaj gönderen Ricardus »

bipolar olsa sende doktor sana söylerdi herhalde . abilify gibi antipsikotikler sf dede kullanılıyor pek başarılı değiller ama teoride insanı daha dışadönük yapıp anksiyeteyi azaltıyorlar.
kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum...
Kullanıcı avatarı
gülşen

Mesaj gönderen gülşen »

ben depresifken insanlardan kaçıyorum,isyankar..ama manikken tutmayın beniii... :lol:
ben bir gün giderim ki neyim kalır;
eksik bıraktığım herşeyim kalır...
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

psıkoz ılaclardır bunlar abilify i ilk defa duyuyorum ıse yaradıgını veya yan etkılerını bızımle paylasırsan sevınırım dostum
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
isyankar

Abilify, Japonyadan gelen yeni nesil bir ilaç.
Fiyatı da çok pahalı.
Mayısta endikasyonlarına yeni maddeler eklenmiş.
Ben yaklaşık 15 gündür kullanıyorum.
Toplum içinde henüz yine fazla konuşamıyorum.
Fakat terleyip,kızarıp,afakan basması geçti.
Yani rezillik olayı yarıya indi :)
Tabi bir yere gitmeden,
dideral de alıyorum,
onunda etkisi olabilir...
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

ben de yarın sabah başlayacağım. bakalım %20si bir paxil eden bu ilacın bir faydasını görecekmiyim.
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

evet dün sabah bir doz aldım. abilify'nin aslında 200 liralık bir uyku hapı olduğunu farkettim. prospektüsünde 3-5 saat içinde etkisini gösterir. 9-10 civarında almıştım 15-16 gibi uyuklamaya başladım. etki süresi konusunda doğru bilgi verilmiş ama etkisi yanlış:evil:
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

ben seroquel gibi bi ilaç olduğunu düşündüm bunun. kullandığın seroquel de bipolar tedavisinde etkilidir. kullanmaya başladıktan 15 gün sonra, aldığın andan itibaren hareket edemez hale getirir seroquel, ağır ve etkili bir uyku ilacıdır aynı zamanda. Abilify'i sabahları alman gündüz seni sersemletmiyor mu?
bu arada bipolar da olabilirsin, sf ile görülebilen bi hastalık çünkü. duygudurumunda dalgalanmalara neden olan, tedavisinde lityumdan yararlanılan ve gerçekten çok yıpratıcı bir hastalıktır.
Şimdide doktor, prospektüsünde,
ŞİZOFRENİ ve BİPOLAR BOZUKLUK endikasyonları olan
ABİLİFY adlı ilacı verdi ve bende sadece sosyal fobi var.
bir de şöyle bir şey demişsin, doktor sana ne teşhisi koyduğunu söyledi mi? ve sf teşhisini kendine sen mi koydun doktor mu?
olunutkazan

Mesaj gönderen olunutkazan »

şu bipoların açıklaması nedir?

bi anda çok neşeli girişken atılgan ve umutlu olup 2 saat sonra dibe gömülmek midir?
eğer öyleyse bende sanırım bipolarım...
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

evet olunutkazan aynen öyle.
xact

Re: Abilify hakkında

Mesaj gönderen xact »

Abilify serotonin reseptör antagonisti ve dopamin reseptör partial agonisti. Yani dopamini azsa çok, çoksa az seviyeye çekiyor ve dengeliyor. Sf'de etkili olduğu düşünülen bazı serotonin reseptörleri de aşırı hassas olduğu için o serotonin reseptörlerindeki hassaslığı azaltıyor. Genelde ssri tek başına işe yaramazsa eklenebilir bu tür ilaçlar.
SaNKiSaKiN

Mesaj gönderen SaNKiSaKiN »

çok *** bi ilaç..ben doktora anksiyetem var onu yavaşlatacak bi şey diyorum o bana anksiyeteyi azdıracak bu mal ilacı veriyor..bi de uyarıyor aşırı yürüme hareket etme isteği olabilir diye..baktım olmuyo saçma sapan şeyler oluyo hemen bıraktım hemen
xact

Mesaj gönderen xact »

Ama her insana yanetki yapacak diye bir kural yok. Benim babaannem kullanıyor takıntıları için ve 70 yaşının üzerinde kendisi, yanetki yapmadığını söylüyor abilify'ın. Ben çok az kullandım, diğer antipsikotiklerin içinde hafif bir ilaç gibi geldi. Özellikle risperdal gibi ilaçlarla kıyaslandığında, bana göre.