aurorix beni perişan etti

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
freezee

aurorix beni perişan etti

Mesaj gönderen freezee »

Herkese selam arkadaşlar,

Uzun süredir yazamıyordum siteye. Umarım hepiniz iyisinizdir.

10 gün önce SF şikayetleriyle ikinci kez doktora gittim. Bana aurorix yazdı. Günde 1 tablet kullan 1 ay sonra tekrar gel dedi. Kullanmaya başladıktan 3-4 gün sonra kendimi çok halsiz hissetmeye başladım. Sürekli ağlama krizleri geliyor, elimden ayağımdan güç gidiyordu. Kendimi acayip derecede çaresiz hissediyordum, sanki çevremdeki insanları bir daha göremeyecekmişim, hemen oracıkta ölecekmişim gibi hisler kapladı bünyemi.

Bendeki bu değişiklikleri ailem bile farketti. Bugün 10. gün ve ilacı almadan nasıl olacak diye deneyeyim dedim. Önceye göre çok çok rahatım. İlaç bende neden böyle bir etki yaptı anlamadım. Aurorix kullanıp buna benzer şeyler yaşayanlar var mı acaba forumda? Yarın doktorumla konuşup ilacı değiştirmesini isteyecem. Umarım bana devam et o ilaca demez.
SF sanal, dünya gerçek!
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Ben de Aurorix kullandım bir süre..Yan etki olarak uykusuzluk yapmıştı bende ama sende depresyona sebep olmuş belli ki..

Canını sıkma sakın,bazı ilaçlar bu tür şeylere sebep olabiliyor,söylersin doktoruna,eminim ki değiştirecektir ilacı..
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

sevgili freze...bende 5 gün önce doktora gittim doktora bana aurorix paxera dideral yazma dedim hem faydası yok hem yan etkisi çokk özellikle aurorix in bende mahşer susuzluğu gibi acayip susuyorum ağzım kuruyor ilacı içtikten yarım saat geçmeden uyuklamaya başlıyorum bazen nerede olduğumu unutuyorum doktora dedim yazma illa yazcaksan dideral yaz yine auroriz yazdı dideral alınca çok iyi oluyor heyecanı kızarmayı önlüyor
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
freezee

Mesaj gönderen freezee »

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Doktordan eğer bi sakıncası yoksa paxil yazmasını isteyecem. Umarım paxil işe yarar.
SF sanal, dünya gerçek!
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Yardımcı olduysak ne mutlu.

Bana kendimi hatırlattın bir an..Ben de geçen senenin başında aurorix bende işe yaramadı diye paxil istemiştim doktorumdan..Yazmıştı da..Kullandım,sayesinde sosyal fobi adına büyük adımlar attım..Ama şu yaz tatili ve sürekli evde oturmak iyi gelmedi bana,sanki eski halime dönmüş gibi hissediyorum bazen..İlaç da kullanmıyorum 2 aydır,ilaca bağımlı olmak düşüncesi çok üzüyordu beni..

Neyse konu dağılmasın,benle ilgisi yok konunun..İnş işe yarar ve sf den kurtulursun.
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

ben 1 yıl önce kullandım sabahlara kadar nöbet beklerdim evde zaten uyku sorunum vardı birde aurorix kullanınca hiç uyuyamazdım nefret ettim o ilaçtan aksine beni daha kötü yaptı.Ama herkeste farklı etki yaratıyor tabi ki kimisi çok memnun kimisi değil
Kumral Ada

Mesaj gönderen Kumral Ada »

Arkadaşlar ben de iki haftadır dideral ve auroix kullanıyorum sabah akşam yarımşar.Yani günde birer tane toplam.İkisinin de hiçbir yan etkisini görmedim.Dozunun düşük olmasından mı yoksa bünyemden dolayı mı bilmiyorum.Artı kızarma,titreme baya bir azaldı sanırım dideralin etkisi bu ama auroix için iyi bir ilaç diye duymuştum sizin yazdıklarınız şaşırttı beni.
Kullanıcı avatarı
tdurden

Mesaj gönderen tdurden »

aurorix sf de oldukça başarılı bir ilaçtır. ama biraz sabır ister. 600 mg günlük dozda en az 12 hafta kullanılmalıdır eğer hasta tedaviye cevap verirse devam edilmelidir. sanırım senin kullandığın doz başlangıç dozu. doktorun bu dozu arttıracaktır. çünkü ilk haftalarda 600 mg dan başlanması önerilmiyor. doz yükseltildikten sonra da 1-2 ay geçince hemen ümidini kaybetmemelisin 4-5 ay sabırla beklemeni tavsiye ederim. tabi doktorundan aksi bir yanıt çıkmadığı sürece.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

tdurden yazdı:aurorix sf de oldukça başarılı bir ilaçtır. ama biraz sabır ister. 600 mg günlük dozda en az 12 hafta kullanılmalıdır eğer hasta tedaviye cevap verirse devam edilmelidir. sanırım senin kullandığın doz başlangıç dozu. doktorun bu dozu arttıracaktır. çünkü ilk haftalarda 600 mg dan başlanması önerilmiyor. doz yükseltildikten sonra da 1-2 ay geçince hemen ümidini kaybetmemelisin 4-5 ay sabırla beklemeni tavsiye ederim. tabi doktorundan aksi bir yanıt çıkmadığı sürece.
doktor mu söyledi sana bunu? yani 600 mg de en az 12 hafta kullanılması gerektiğini..
Kullanıcı avatarı
tdurden

Mesaj gönderen tdurden »

hayır prospektüsünü okuman yeterli.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

aurorix in prospektüsünü adım gibi ezbere biliyorum, senin hatırlatmanla gidip tekrar baktım evet aynen yazdığın gibi..fakat senin arkadaşa bir doktor edasında "600 mg 12 hafta kullan" demen,dikkatimi çekti biraz,çünkü ilaçların dozunu doktorlar ayarlıyor,kafana göre doz artırıp-azaltırsan tedavinin hiç bir manası kalmıyor..
Kullanıcı avatarı
tdurden

Mesaj gönderen tdurden »

bunlar yeşil reçeteli bağımlılık yapma riski olan veya kırmızı reçete satatüsünde narkotik ajanlar değil. herşeyi aman doktor birşey demeden yapmayın demenin manası yok. bu ilaç reçetesiz satılabilen bir ilaç ve biraz ilaçlar konusunda bilgiliysen doz ayarlamasını kendin yapabilirsin. ha bu konuda hiçbir bilgin yoksa tabiki doktora danışmalısın.

ayrıca ben ilacın tedavi sürecinden bahsettim. 600 mg günlük dozda 12 hafta kullan demedim kullanılmalıdır dedim. hatta bazı doktorlar bu uyarıyı yapmayı unuttuğu için sabırla 4-5 ay kullanmaya çalış dedim. ama sonunada doktorun aksi birşey söylemediği taktirde diye ekledim.
Kullanıcı avatarı
morfeus888

Mesaj gönderen morfeus888 »

Bazı antidepresan ilaçlar, ilk iki hafta anksiyeteyi artırabiliyor. Genelde iki hafta sonunda anksiyete ve depresyon azalmaya başlar. Bir antidepresanı işe yarayıp yaramadığını değerlendirebilmek için bir ay beklemek gerekebilir.
berkCAN

Mesaj gönderen berkCAN »

bence biraz sabretmen gerekli.bi ilaci kullanmaya baslayali bi hafta olduysa tabiiki bi suru yan etkisleri olacaktir.

sunu dusunmen lazim bu ilaclar beyin kimyasallarini degistiren ilaclar cogunun etkileri ayni yani seratonin le ilgili .
bu ilac iyi gelmesse otekini kullanirsin oda ayni ise yariyor sadece icindeki madde farkli.

ilac konusunda bayagi alternatifler var bu cok iyi bisey aslinda ama sunu bilmelisinki baska ilaca gectigindede ilk haftalarda yada belk i1 ay cok kotu seyler yasayabilirsin.sadece biraz sabir.aurorix sf de etkinligi kanitlanmis bir ilac.bence devam .1 ay sonra hala yan etkileri yasiyorsan degistirebilirsin.
Kullanıcı avatarı
traje

Mesaj gönderen traje »

bende auroix kullanıyorum başlayalı daha 1 ay oldu eskisine göre az da olsa ilerleme var araştırdım iyi diyenlerde varda kötü diyenlerde tabi kişiden kişiye değişir inş. bana ii gelir...ve dün tekrar psikiyatriye gittm beni denemek için bana kızdı o halim aklım çıkmıyor o kadar çok kızardım ki dışarıya çıkmaya çekindim bana kızdı sonradan güldü bende anladım tabi beni denediğini sabırsızlıkla bundan kurtlulmayı bekliyorum inş. o günleri görmek nasip olur :cry:
Resim
Kilitli