prozac üzerine

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
mariaorsic

Re: prozac üzerine

Mesaj gönderen mariaorsic »

merhaba arkadaşlar. yaklaşık 1 yıldır prozac kullanıyordum obsesif kompulsif tedavisi için. bundan önce de selectra kullanmıştım. prozac'ın dozu zamanla arttırıldı, 3'e çıktı en son ve önceleri bana yararı olan bu ilaç artık etki etmez oldu. yanına bir de rexapin eklendi-günde 1 adet 2,5 mg-. ancak ben daha da kötüye gittim artık, en başa dönmüş gibi hissediyorum kendimi ve en kötüsü ilaç çöplüğüne döndüğümü düşünüyorum. artık çok sıkıldım ve sonuncu prozac paketim de 8 nisan perşembe günü bitti. bir daha da almadım ve direkt kestim. doktora gitmek de istemiyorum çünkü beni sürekli korkutuyor ve ilaç yazmaya devam ediyor. ben bu kadar ilaç kullanmanın doğru bir şey olduğunu düşünmüyorum üstelik size yararı yokken... sormak istediğim şu ki, ilacın birden kesilmesi zararlı mı? sadece gözlerimi çevirince biraz baş dönmesi hissediyorum, ancak yine de yarın gidip prozac alıcam ve azaltarak kesicem. soruma cvp verirseniz sevinirim, teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

5 senelik bir konu. Zaman içerisinde forum politikasıda az çok değişklikler gösteriyor. yönetim olarak ilaç isimlerinin gelişi güzel verilmemesi, dahada önemlisi, tavsiye edilmemesini uygun görüyoruz.. Bu konudaki hassasiyetimizi belirtmek istedim.. sevgiler saygılar...

Kendi yorumuma gelice;

Evet prozac(fluoksetin) milenyum öncesi baya popüler bi ilaçtı, bu zamanlar out olmasada popülerliğini paxile (paroxetin) türevi ilaçlara bırakmış durumda...
..............Resim.................~~Resim
pisikolik

Mesaj gönderen pisikolik »

selamlar..dört beş yıl önce kullanmıştım obssesif kompulsif bozukluk üzerine..o konuda iyileşmeme yardımcı oldu ama sf me bi etkisi olmadı..ve yine kullanıyorum depresyon için.yine iyileşmeme yardımcı oldu ama yine sf me çok fazla faydası olmadı..kiloma da bi etkisi olmadı bende :)
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

sf ye hiç bi etkisi yok adı var sadece bbaşka bi *oka faydası yok *** bi ilaç !
Kilitli