İlaç çılgınlığı!!!!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Lonely heart

İlaç çılgınlığı!!!!!

Mesaj gönderen Lonely heart »

Sevgili dostlar,

İlaç kullanımı son derece CİDDİ bir konu.Şakaya gelir bir tarafı yok.Daha önce de yazdım,gerekirse -ki ne yazık ki gerekecek gibi görünüyor- bundan sonra da yazmayı sürdüreceğim.LÜTFEN AMA LÜTFEN ilaçlarınızı doktor gözetiminde kullanın.Ezbere,kafanıza göre,sağdan soldan duyduklarınızdan hareketle ilaç kullanmayın.Bugün bir arkadaşın yazısını okuduğumda hayretler içerisinde kaldım.5-10 adet Dideral kullanmaktan bahsediyordu!!!!! Yani ne söylenebilir bilemiyorum böyle durumlarda.İnsaf mı desem,pes doğrusu mu desem,aman Tanrım mı desem,yoksa ne desem!!!!! Bilinçsiz ilaç kullanımına karşı forumdaki arkadaşlar olarak birşeyler yapmanın zamanının ÇOKTAN gelip geçtiğini düşünüyorum.Neyse ki aramızda çok sayıda bilinçli ve duyarlı arkadaş var ve bu soruyu(Dideral ile ilgili)soran arkadaşımıza yapmayı düşündüğü şeyin kelimenin tam anlamıyla ÇILGINLIK düzeyinde bir davranış olacağını söylemişler ağızlarına sağlık.5-10 Dideral kullanmak mı!!!!!Tanrım buna gerçekten inanamıyorum!!!!!Bu bir şaka olmalı herhalde.
Sevgili dostlar,ilaç kullanma gereksiniminiz varsa -ki buna ANCAK VE ANCAK psikiyatrlar karar verebilir/vermeli- bunu kurallarına uygun olarak yapın ne olur.Hepiniz bir değersiniz.Hepiniz özelsiniz.Sosyal fobi nedeniyle çok büyük sıkıntılar yaşadığınızı 'eski' bir sosyal fobili olarak en az hepiniz kadar biliyorum.Bu sıkıntılardan kurtulmak istediğinizi de aynı şekilde.Ama herşeyin bir yolu,yöntemi var.Ben 98 Ekim'inden bu yana DOKTOR GÖZETİMİNDE düzenli olarak antidepresan kullanan ve yararını gören biri olarak son olarak belki bıktırma pahasına da olsa şunu söylemek istiyorum:SAĞLIĞINIZ İÇİN HER TÜRLÜ İLACI MUTLAKA DOKTOR GÖZETİMİNDE DÜZENLİ OLARAK KULLANIN.Okuduğunuz için teşekkür ederim!...

Emrah
fenerlist

Mesaj gönderen fenerlist »

sevgili emrah kardeşim sana tümüyle katılıyorum bu işlerin tamamiyle doktor gözetiminde olması gerektiğini düşünenlerden biriyim.Bende artık tedaviye başlamak istiyorum hiçbir doktorla henüz görüşmedim sen gittiğin doktordan galiba memnunsun acaba gittiğin doktorun ismini ve nerde olduğunu bizimle paylaşabilirmisin forumdaki diğer arkadşlarda eminimki bundan yararlanacaktır.Şimdiden teşekkür ediyorum .
what should you do?
Kullanıcı avatarı
motivasyon

Mesaj gönderen motivasyon »

Valla mecbur kalmadıkça ilaç kullanmam (doktor bile verse işin aciliyeti geçtiği zaman keserim), mesela seroxat kullanmak yerine içinde yine seratonin bulunan yiyecek maddelerini sık tüketmeyi tercih ediyorum, muz ve çikolata gibi.
Sonunda küçük prens, "İnsanlar nerede?" diye söze başladı.
"Çölde insan çok yalnız hissediyor kendini..."
"İnsanların arasında da yalnızdır insan," dedi yılan.
Lonely heart

Sevgili Fenerlist ve diğer arkadaşların gereksinebileceği düşüncesiyle halen gittiğim Psikiyatrımla ilgili bilgi vermek istiyorum.Prof.Dr.Neşe Kocabaşoğlu.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde hastalarını kabul ediyor.Seanslar 1 saat kadar sürüyor.Randevulu çalışıyor.En son 2006 Mayıs'ında gittiğimde ücreti 150 YTL idi.Sabah 09:00-10:00 dolaylarında ararsanız ulaşma şansınız daha yüksek.Telefon:02124143000-21523(dahili no'su).Neşe Hanım konusunda ülkemizin seçkin doktorlarından,eğer giderseniz yararlanacağınıza inanıyorum.
Ayrıca ilk doktorum olan Muharrem Yaman'ı da rahatlıkla önerebilirim.O da Gümüşsuyu'ndaki muayenehanesi'nde hasta kabul ediyor.Ücretini ne yazık ki bilmiyorum.Seanslar 1 saat kadar sürüyor.Randevulu çalışıyor.Gümüşsuyu'nda Beşiktaş dolmuşlarının kalktığı yerin yanındaki parka bakıyor muayenehanesi.Telefonu:2515414.Dr.Yaman da tıpkı Neşe Hanım gibi harika bir psikiyatr.
Sosyal fobisiz günler diliyorum hepinize.Unutmayın kurtulmak sizin elinizde.Yeter ki gerekli adımları atın ve mutlaka bir uzmanla işbirliği yapın.İnanın,çabalayın,sabredin ve MUTLAKA DOKTOR GÖZETİMİNDE İLAÇLARINIZI KULLANIN,GEREKİRSE YİNE DOKTOR GÖZETİMİNDE İLAÇLARINIZI KADEMELİ OLARAK AZALTARAK BIRAKIN.Ve olabildiğince bu ilaçları kullanırken alkol almayın.
Yolunuz açık,şansınız bol olsun!!!....

Emrah
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

ben doktor gözetimi olmadan kullanıyorumda heryerde neden doktor gözetimi olmadan kullanmayın diyorlar anlamıyorum bana anlatabilirmi bunu. internette araştırmayı bırak prospektüsünde bile yazıyor şu hastalık için şu dozda başlayın şöyle arttırın , ilaç etkileşimleride şunlardır diye. bende ilk ilaç kullanmaya doktor gözetiminde başlamıştım gerçi yani acemiler ve çılgınlar doktor kontrolünde kullansın diğerleri takılsın diyebilir miyiz?
Lonely heart

Antidepresanlar aspirin değil ki doktora sorulmadan kullanılsın.Beyin kimyasını etkileyen ilaçlar.Doktora sorulmadan kullanımının son derece sakıncalı sonuçlar doğuracağını düşünüyorum.Aklın yolu bir.Ben 8 yıldır doktor kontrolünde kullanıyorum ve bundan dolayı da son derece mutlu ve huzurluyum.Psikiyatrlar bu işin eğitimini alıyorlar ve bu konuda yetkinleşiyorlar.İlaç kullanma konusunda onlara güvenmeyip de kime güveneceğiz ki başka?

Emrah
amphetamin

Mesaj gönderen amphetamin »

Emrah a katılıyorum İlaçları doktor gözetiminde almak lazım

Che Guavera dikkatli ol arkadaşım bir gün beklenmedik yan etkiler yüzünden soluğu hastanede alırsan muhattap olacak bi doktor bulamazsın kendine İnsanlara yanlış örnek oluyorsun
fenerlist

Mesaj gönderen fenerlist »

emrah paylaşım için teşekkürler
what should you do?
Lonely heart

Rica ederim.Elimden geleni yapmak beni mutlu ediyor.
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

bildiiniz üzere en hayati organlarımızdan biridir beyin. en ufak bir kanamayı bile kaldırmaz. küçücük bir kanamada, ölmesen bile sakat kalırsın. bu bakımdan bazı şeyleri hafife almayın. evet şu an için o ilaçları kullansan belki bir zararı dokunmaz. ama sürekli kullanımda, doz aşımlarında vs.. sakıncalar doğurabilir.belki sen anlayabilirsin o prespektüste ne yazıldıını ama herkes yazılanları tam olarak kavrayamıyor.çünkü içinde geçen pek çok kelime halkımızın anlayabildii dilden deil, tıp literatüründe kullanılan kelimeler geçiyor.dr.lar bu işin okulunu okuduu için onların kontrolünde ilaç kullanmayı doğru buluyorum.biz onlar kadar bilemeyiz bazı şeyleri. asprini bile yanlış buluyorum. nedenmi "eğer başınız ağrıyosa ve o anda Allah korusun bir beyin kanaması geçiriyorsanız, asprin fazla acı çekmeden ruhunuzu teslim etmeye yarar. çünkü bilindii üzere asprin kanı sulandırır ve buda beyin kanamasının hızlanmasına ve beynin daha çok tahrip olmasına sebep olur.
Aryık yalnız değilim :)
Kullanıcı avatarı
return_to_life

Mesaj gönderen return_to_life »

sonuna kadar haklısın arkadaşım. tabi ki kullanmayacam. hem de hiç. neden çünkü ben doktora gitmiyorum ve ilaç ta kullanmıyorum. arkadaşım emin ol ki sen bu rahatsızlıktan ilaçlar sayesinde kurtulmadın. diyorsun ki bu doktorlar (!) bu işin eğitimini görmüş falan filan. bunların profları falan vardır fakültede, ben hasta olarak gideyim şu doktorlara (!) ders veren profların yanına beni iyileştirebilecekler mi ki bunlara verdikleri derslerlerle bunlar bana fayda verecekler. ya ne demek şu ilacı 6 ay 1 yıl kullan gel geçmediyse devam ya da başka ilaç??? ben kobay mıyım? bu hastalıktan ne yapacağımı şaşırmışım adam bana ilaçlar % 25 etki eder diyor. hani nerde??? ilaç %10 etki etsin ben %90 ını düzeltmessem namerdim. hiç bir fayda yok. bünyem mi farklı??? 3 ilaç denedim. hiç birimi uymadı bana. askerde pratisyen doktora gittim derdimi anlatıyorum benimle dalga geçer gibi ben psikiyatrist değilim diyor. sanki diğer dallarda uzmanmışta. neyse usta birlikte zar zor deli muamelesi görerek askeri hastaneye psikiyatriste (hani şu bahsettiğin doktor (!) var ya) gitmeyi başardım. tamam dedim bu benim halimden anlar. sf liyim diyorum adam ona ben karar veririm diyor. kardeş ben hayatımdan bezmişim adamın bana dediği lafa bak. sonra şu ilacı kullan 1 ay sonra gel. ya ben nasıl güvenirim bunlara. bunların kendilerine inançları yok. cevaplarınızı bekliyorum. mümkünse bu meslek mensupları cevap versin de ben de cevap vereyim. tek taraflı olmaz, değil mi. saygılar
Kaderin amansız oluşu değildir sorun; çünkü insan birşeyi inatla isterse onu elde eder. Korkunç olan istediğimiz şeyi elde ettikten sonra ondan bıkmamızdır. O zaman sucu kaderde değil, kendi isteğimizde bulmalıyız.
amphetamin

return_to_life yazdı: mümkünse bu meslek mensupları cevap versin de ben de cevap vereyim.
forumda bu meslek mensubu pek kimse yok Varsa bile doğru düzgün birşey yazdıkları yok
Kullanıcı avatarı
return_to_life

yazamazlar ki, ne yazacaklar amphetamin. ama bu bir gerçek ki sf li biri olarak monitörün arkasından konuşmak kolay oluyor :-) beni tutacak kimse yok. bu akşam burdayım. ya ben bu siteye girince bi rahatlıyorum ki sormayın.
Kaderin amansız oluşu değildir sorun; çünkü insan birşeyi inatla isterse onu elde eder. Korkunç olan istediğimiz şeyi elde ettikten sonra ondan bıkmamızdır. O zaman sucu kaderde değil, kendi isteğimizde bulmalıyız.
amphetamin

return_to_life ilaç kullanmayacam diyorsun ama anladığım kadarıya şimdiki durumun pek te iyi değil Hani en azından kendini SF li biri olarak görüyorsun normal biri gibi değil

Eğer ilaçsız ve terapisiz bu işin altından kalkabilirsen bravo helal olsun derim ama bu illeti tek başına iradeyle yenebilmek gerçekten zor iş Sen inş. başarırsın da çoğumuza örnek olursun

Doktorlar hakkında yazdıklarına katılıyorum ama bazıları hariç Mesela Prof.lar için birşeyler yazmşsın ya bak o konuda yanılıyorsun Çünkü o insanlar gerçekten işinde uzman kişiler Hiç gittin mi bilmiyorum ama denemediyse mutlaka yap faydasını göreceksin O insanların karşısına senin benim gibi binlerce insan çıkıyor merak etme Nelerini görmüş yaşamışlardır

Evet hepimiz büyük sıkıntılar çekiyoruz ve hiçbirimiz aylarca kobay gibi ilaç kullanıp ta hastane köşelerinde sürünmek istemeyiz elbette Fakat bu işler malesef he diyince olmuyor Senelerce süren bir değişimin ardından beyin kimyamızda bozulma başlıyor Bu sorunun düzelmesi de aynı şekilde uzun zaman alabiliyor

Ben mesela 8 seneye yakın zamandır tedavi görüyorum İlk teşhisim Şizofreniydi binlerce hap yuttum Hastane koridorlarında ayak sürüdüm Bunları marifet diye söylemiyorum lanet ediyorum tedaviyle geçen her günüme ama işte karşımdaki gerçek te malesef ciddi Bu yüzden başka çarem olmadığı için katlandım bunca sıkıntıya

Eninde sonunda ölüp gideceğiz O yüzden kitaplara sığmaz dediğimiz hatıraların olayların pek te bir anlamı kalmıyor aslında Yani demek istediğim şey geçmişin buhranlarına takılmaktansa geride kalan zamanları huzurlu geçirmenin yollarını aramayı daha makul buluyorum kendimce Geçmiş nasıl olsa değişmeyecek

:) Bütün bu yazdıklarım özeti kafana göre takıl
Kullanıcı avatarı
return_to_life

evet ben sf liyim hem de çok ciddi. bunları neden söylüyorum sanıyorsun, bir fayda görmediğim için söylüyorum tabi ki. ilacı bir defa kenara bırak, hiç bir işe yaramadıklarını kendi üzerimde denedim başkasına gerek yok. terapiye birşey demiyorum, diyemem de. çünkü sorunumuz psikolojik :-) bu terapi senin için prof olur diğeri için uzman dr başkası için psikolog bir başkası için üfürükçü hoca bir diğeri için arkadaşı vs.. lütfen söyle bana beyin kimyanda bir değişim olup olmadığını anlamak için sana bir tahlil tetkik yapıldı mı? ben de bir kere panik atak tedavisi için doktora gittiğimde biriyle tanıştım. adamın bakışlarını görecektin. 15 yıldır tedavi görüyormuş ve ben bile hala kurtulamadığını anladım. yani şunu demek istiyorum 15 yıl boyunca tedavi edilememiş bi hasta için kimse işin uzmanından bahsetmesin. ben bu hastalıktan kurtulmanın çaresinin yine kendimiz olduğunu biliyorum. biliyorum da hiç birşey yapamıyorum. ve yaşanacaksa yaşarım diyorum. ta ki gerçek bir ilaç çıkar da hepimiz kurtuluruz. saygılarımla