İlaç kullandım ve sf'den tamamen kurtuldum diyenler

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Alper Küskün

İlaç kullandım ve sf'den tamamen kurtuldum diyenler

Mesaj gönderen Alper Küskün »

Umarım daha evvel böyle bir başlık açılmamıştır,açıldıysa da kusura bakmayın.İlaç kullanıp da sf den tamamen kurtuldum diyenler var mı? İlaçla mı ilaçsız mı inanılmaz kararsız kaldım.İlaçların yan etkilerini okuyunca ben bunları ilaçsız yeneceğim diyorum,ama böyle de hayat binbir zorlukla geçiyor.İlaç kullanıp da tamamen sf den kurtuldum,ilacı da bıraktım diyenler lütfen bir şeyler yazsınlar...
Kullanıcı avatarı
tabut

Mesaj gönderen tabut »

ben kurtuldum düzenli olarak 2 ay paxil kullandım ama sonra bıraktım 1-2 ay içinde eskisi kadar kötü olmasada geri dönüş yaşadım bu da ilacı 2 ay kadar kısa bir süre kullanıp bıraktığım için sanırım
Kullanıcı avatarı
nanotime

Mesaj gönderen nanotime »

ben tam anlamıyla yenemedim ama eskisiden çok çok çok daha iyim ilaçlar faydasını gösteriyor
xact

Re: İlaç kullandım ve sf'den tamamen kurtuldum diyenler

Mesaj gönderen xact »

Anksiyete kaynaklı kasılmalarımdan neredeyse tamamen, sosyal fobimden de yarı-yarıyadan daha fazla kurtuldum ilaçlar sayesinde.
gurbett

Mesaj gönderen gurbett »

valla doktor bana ağır ilaçlar yazıyor ancak onları kullanmaya ihtiyaç duymuyorum çünkü paxil sayesinde bu gücü kendimde görüyorum ben bununla mücadele edebilirim paxil benim ihtiyacım olan herşeyi verdi intiharı düşünüyordum, dellendiğimi cinlendiğimi nazar olduğunu tuhaf şeyler olduğunu düşünüyordum ancak ilaç aldıktan sonra kendime geldim çok geç kaldım ilaç almak için 27 yılım boşuna gitti keşke daha önce alsaydım şimdi yeniden doğdum yatıp kalkıp Allahıma şükrediyorum daha önce deli olduğumu ve ne yaparsam yapayım caiz olduğunu ve deli olduğumu düşünüyordum bu yüzden de kusurlarıma kızmıyordum kendime acıyordum ama şimdi çok ama çok iyiyim Allah bu ilacı yapanlardan razı olsun ilacı aldığım gün benim doğum oldu arkadaşlar, çok şey kaybettim arkadaşlarımı kaybettim saygınlığımı kaybettim azdaha eşimi ailemi annemi kaybedecektim, kendime neden daha önce ilaç kullanmadım diye kızıyorum şimdi yeni yerimde saygınım değerliyim içimde patlamıyor fırlama olmaya çalışmıyorum sadece kendimi ifade edebiliyorum oda bana yetiyor arkadaşlar önemli olan da buydu kitlenip kalmıyorum artık
gurbett

Mesaj gönderen gurbett »

bir de eleştirenler oluyor ya siz ilaç alıyorsunuz aslında kendinizi avutuyorsunuz diyorlar ilaç olmasa yine aynı olacaksınız diyorlar tamam da kardeşim sosyal fobi olanları yaşadıkları şeyler normal mi, ne acılar ne sıkıntılar çekiyorlar, sosyal fobi olmayan kişilerin hayatları şanslı ama sosyal fobi olan birisi hayatın darbesini yaşamıştır o yüzden sosyal fobidir.
gurbett

Mesaj gönderen gurbett »

arkadaşlar anneme de paksil verdim ve annem çok değişti benim annem 70 yaşında ve kendisi bile buna şaşırdı tansiyon ilaçlarını bıraktı bambaşka biri oldu hayattan tat alıyor ve böyle bir şeyi çok geç bulduğu için üzülüyor ama 70 yaşındaki annem yeniden doğru paksil sayesinde
muratsalim

Mesaj gönderen muratsalim »

ben tamamen kurtuldum.
depresyon ve sf birlikte seyrediyordu.
antidepresan ile depresyon ortadan kalkınca ve hatta manik olunca sf de yok oldu.
şimdi sosyal ortamlarda sf'nin tam tersi showman tarzı sergiliyorum ama ilaçları bırakınca depresyon ile beraber sf geri dönüyor.
sosyalfobiyehayır

Mesaj gönderen sosyalfobiyehayır »

idare ediyorum.eskisinden iyiyim .düşük doz ilaç kullanıyorum.sf liyim ama majör depresyonumda var.takıntıda var..paranoyada biraz var...şizofreni de biraz sıyırıyor..ilacı bırakınca majörüm depreşiyor.paranoyam dikleşiyor.şizo yok.tuhaf değilmi.
!!!TARIK!!!

Mesaj gönderen !!!TARIK!!! »

Varsa eğer şu ilaçları kullanıyorum, kullandım ve şimdi gayet iiyim diyen ,lütfen bi zahmet bana ilaç isimlerini özel mesaj atsın bende doktora sorayım bu ilaçları... Benim kullandığım pek işe yaramıyor maalesef