Sosyal Fobi

Sosyal Fobi (SF) Yardımlaşma Forumu
Zaman: 31 Eki 2014, 10:57

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Eslorex ve Sülpir
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2008, 11:02 

Arkadaşlar bu ilaçları kullanan varmı aranızda?? Bana eslorexi hergün içmem, sülpiri de iş görüşmesinden yarım saat önce almam gerektiğini söyledi doktor. Bu ilaçlar hakkında bilgisi olan varsa lütfen işe yarayıp yaramadıklarını anlatsınlar.

Hepinize SF siz günler...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2008, 11:31 

niye kimse cevap yazmamış ki anlamadım :x

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2008, 11:36 
eslorex'i duymamıstım etken maddesi essitoloprammıs.. sosyal bunaltı bozukluğu’na endike olan bir anti-depresan diye yazıyor.. cipramla yada esalopram ile esdeger bir ilac sanırım.

sulpir ise daha cok psikosomatik rahatsızlıklarda verilen bir ilac etken maddesi sulprid.. meresa ve dogmatille aynı etken maddeye sahip bir ilac....

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2008, 14:20 

Anlayabileceğim bir dille anlatabilirmisiniz hocam. Özellikle sülpiri ne işe yarar yani bana iş görüşmelerinden yarım saat önce almam söylendi, beni rahatlatırmı gerçekten...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2008, 14:53 
Ben doktor değilim ama doktor rahatlıcaksın dediyse rahatlarsın....

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2008, 16:11 

bu sülpir ya da meresa yeşil reçeteli mi benzo grubundan mı

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2008, 23:40 

Valla yeşil reçeteli falan değil sanırım. Ben psikoloğa gittim iş görüşmelerinde yüzüm çok terliyor kızarıp bozarıyorum :oops: zümüleydeki gibi dedim ve bana bu ilaçları verdi. Eslorexi içtikten sonra midem çok bulanıyor ve de zaten zayıfım bide iştahsızlık yapıyor ki sormayın. Sülpiri daha denemedim çünkü iş imkanı çıkmadı ilacı aldıktan sonra. Ama işe yaramasını ümid ediyorum çünkü ramazandan sonra tekrar iş görüşmelerim olacak ve ben nerdeyse iş görüşmeleri yüzünden alkolik olacaktım :cry: Ben sürekli girip bakıyorum bu siteye ilacı kullanan arkadaşlar varsa lütfen hakkında bilgi versinler.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Eslorex ve Sülpir
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2010, 19:08 

arkadaslar doktoruma ayagımda kasılma yuzunden gıttım ve dedıkı bana sınırsel bısey fızyolojık degıl dedı onra sülpir isimli hapı verdı ararstırdım kı piskolojık sorunlarla ılgılı bır hap onu kullanmaya basladıktan sonra rahatlık hıssı verıryor ve aklındakılıerın gereksız olanların 100 de 50 sini sılıp atıyor cok rahatlatıcı bır hap tavsıye edıyorsa doktor kullanmak lazım

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: