PAXIL'in GÜCÜ!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
domates

Re: PAXIL'in GÜCÜ!!

Mesaj gönderen domates »

bu mesajı yazmazdım ama sırf üstteki yorumları okuyup da ilacı kullanmayı bırakabilecek olanlar vardır diye yazıyorum.
paxil'in faydasını çok gördüm. İlaçların etkisi kişiden kişiye değişiyor demekki. Ben hala kullanıyorum, doz ayarlaması yapıyoruz doktorla falan filan... Prospektüsünde bir sürü yan etkisi var gözüküyor. İnsanın gözünü korkutuyor doğrusu, korkmayın ama. Sadece iktidarsızlık ve hafif sersemlik yaptı bende. Bir de iştahım açıldı, benim için yan etki sayılmaz istediğim birşeydi zaten.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
silent-era

Mesaj gönderen silent-era »

KATILIYORUM!!! PAXIL ÇOK ETKİLİ OLDU BENDE VE YANETKİSİNİDE GÖRMEDİM.KISA BİR SÜRE ÖNCE BIRAKTIK AMA DOKTORUMLA KONUŞUP TEKRAR BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM.SADECE OKB İÇİN DEĞİL SOSYALFOBİ ÜZERİNDE DE ÇOK ETKİLİ
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

bugün tekrar paxil'e başladım. gerçekten farkı farkedebiliyorum.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
hece

Mesaj gönderen hece »

bir ara paxera kullanmıştım ama bir faydasını görmedim. paxil nedir? aynısı mı yoksa daha mı iyi?
düşünüyorum, o halde yokum
resimde yok
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

paxil'in 30mg lığı yok. o yüzden doz artırırken bu ilacı kullandım ben, yani paxil ile eşdeğer bir ilaçtır.
çamur

Re:

Mesaj gönderen çamur »

yok yazdı:
zone yazdı: bu konuda biraz daha hassasiyet bekliyorum yönetimden.
Daha önce defalarca doktor tavsiyesi olmadan ilac kullanilmasi hakkinda tepkimi belirttim.
Bunlardan iki tanesi:

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... sc&start=0

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... c&start=15

ilaclar konusunu tamemen kaldirsak dahi forumun bir yerlerinde yine bahsedilecektir mutlaka. Cünkü sosyal fobililerin cogu terapi yerine ilac tedavisini tercih ediyor. Buna ragmen konusulmasin yasaklayalim diyorsaniz oylamaya acalim cogunlugun istedgi olsun.
bende fikrimi söyliyim... ilaçlar konusunun kaldırılmasını özellikle doktorlar ister. çünkü tek fonksiyonları olan ilaç yazma rantlarına zarar verebilir bu durum.. çünkü yazdıkları ilaç başına komisyon alıyorlar... bi yandan da ilaç yazıp hasta için 10dk ayırmak varken, hiçbi psikiyatrist saatlece asli görevi olan bilişsel terapi ve diyalog yolunu seçmiyor... sözüm ona uzman olarak ilaç veren doktorlar bile ilaç seçerken hasta üzerinde deneme yanılma yaparak ve prospektüsünü okuyuncada hemen hemen bütün psikiyatrik durumlarda kullanılan ilaçları veriyorlar... çünkü hiçbir ruhsal hastalığın belli bir ilacı yok... zaten ruhsal hastalıkları ilaçla iyileştiren bir doktorda tanımıyorum...

herneyse zone adlı arkadaşım açıkcası seninde doktor olma ihtimalini de düşünmedim değil hani... herneyse...
sadece arabalar...
çamur

Mesaj gönderen çamur »

ARKADAŞLAR PAXİL DENİLEN İLAÇ AŞIRI BAĞIMLILIK YAPAN BİR İLAÇTIR... O NEDENLE KULLANMAMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM...
sadece arabalar...
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

ben yaklaşık 5 aydır paxera (paxil muadili) kullanıyorum doktor kontrolünde. çok değiştim ve çok faydasını gördüm. foruma fazla uğrayamıyorum bu yüzden. sabırlı olun ilacı uzun süre kullanın.
Kullanıcı avatarı
Kılçık

Mesaj gönderen Kılçık »

domates yazdı:ben yaklaşık 5 aydır paxera (paxil muadili) kullanıyorum doktor kontrolünde. çok değiştim ve çok faydasını gördüm. foruma fazla uğrayamıyorum bu yüzden. sabırlı olun ilacı uzun süre kullanın.
banada paxera yazmıştı ama ben kullanmadım bitkisel tedaviye başladım tamamen kendi kararımla.
onunda faydasını göremiyorum :( gerçi daha bir şişe bitmedi ama faydası olmayacak gibi.
heralde banada paxera yolu göründü yine :(
sevim

Mesaj gönderen sevim »

çok saçma ilaçlara burda çoğu kişinin yabancı olduğunu sanmıyorum ben zaten bu ilaçların hepsi aynı amaçla kullanılıyor.yani arkadaşın dediği gibi hiç bir ruhsal hastalığın ayrı ilacı yok tek problem yan etkilerinin derecesi.ayrıca depresyon ilaçlarını bu sitede bilgilenenler illaki doktor kontrollü alınması gerektiğini anlamıştır çünkü yan etkilerinin çok ağır olduğunu illaki bilmişlerddir diye düşünüyorum
AAa-deli-mi-ne

Mesaj gönderen AAa-deli-mi-ne »

Bende paxil'e başladım doktor kontrolünde ve yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Gerçekten kısa bi süre olmasına rağmen etkisini gösterdi. Bence çok başarılı bi ilaç. Yalnız bi sorum var paxil kullanan arkadaşlara. Günde bi tane kullanıyorum ama saati saatini tutmuyor. Mesela bigün öğlen 2de alıyorsam ertesi gün sabah 10 da ya da 12de alıyorum. Bu da öğrenci olmamdan kaynaklanıyor. Yani kaçta evden çıkacağım belli olmuyor ve öyle denk geliyor fln filan. :D

Bunun bi sakıncası var mı? Yani saati saatine almazsam etkisini göstermeme gibi bi olasılık?

He bi de yarın yılbaşı malumunuz.. İçsem ölür müyüm? [smilie=beach.gif]

[smilie=crazy.gif]
AAa-deli-mi-ne

Mesaj gönderen AAa-deli-mi-ne »

Ayol cevap versenize psikolojik deliler [smilie=cray.gif]
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

paxil'i saatinde almak antibiyotikler gibi mutlak bi zorunluluk değil ama mümkün olduğunca aynı saatte -sabah kahvaltıdan sonra- almaya çalışmak lazım..
He bi de yarın yılbaşı malumunuz.. İçsem ölür müyüm? [smilie=beach.gif]
ne içeceğine bağlı :)
de te fabula narratur
osmanuzen

Mesaj gönderen osmanuzen »

mrh en iyisi dogal ürün kullanmak eskiden kimyasal hapmı vardı sarı kantaron çayı veya hapı çok iyi geliyor sosyal fobiye bide o kadar takıntılı olmamak lazım mesala kızın biri bana kro dedi bende dedimki kronun hasıyım önde gideniyim dedim sustu kaldı üstüne gitmek herzaman etkilidir zincirlerimizden pırangalarımızdan kurtulalım özgür olalım cesur olalım
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

paxilin gücümü? o nasıl bi şey:)

[smilie=superman.gif] [smilie=neo.gif] [smilie=moil.gif] [smilie=training1.gif] [smilie=triniti.gif] [smilie=girl_werewolf.gif]
..............Resim.................~~Resim
Kilitli