PAXIL'in GÜCÜ!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Verdiğin bilgiler ve önerilerin için çok teşekkürler Rainbow. Uzun zamandır ilaç kullanmıyorum ama sanırım bu dönem tekrar kullanmam gerekiyor. Daha vurdumduymaz olmak hayatın akışını kolaylaştıracak gibi. ;)
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

rica ederim.inşallah doğru bir seçim olur verdiğin karar..
asa

Mesaj gönderen asa »

şu anda ---sarı kantaron+oğulotu+maydanoz+biberiye-------- bu dördünden birer tutam atıp kaynatıp içiyorum bende çok iyi etkisi oldu herkesin gözünün içine bakarak konuşabiliyorum vede hayattan zevk almaya başladım hatta 2 kilo verdim yni olumlu düşünmemi sağladı bu dörtlü aslında ilk başta sarı kantaron bitkisini kullanıyordum diğerlerini sonradan ekledim hepsini bir arada kullanmanın zararı varmı bilmiyorum ama sonuçta ot hepsi

sarı kantaron = depresyon,sosyal fobi ... ayrıca vücutta iltihap varsa atıyor
oğulotu = doğal sakinleştirici
maydanoz = strese iyi geliyor yine iltihabı atıyor
biberiye = depresyon

bunların hepsi süper etki yapıyor ben şu anda dördünü karıştırıp içiyorum konyak içmiş gibi içimi yakıyor ayrıca süper etkisi var yanlız sarı kantaronun yazın kullanılmaması gerekiyor güneş ışınları vücutta yara yapabiliyormuş oda kansere çeviriyor onun için yazın denize girecekseniz kantaronun yerine kedi otu kullanabilirsiniz kediotuyla kantaronun etkileri hemen hemen aynı arkadaşlar hepinize acil şifalar diliyorum ben şu aralar süper oldum yaw bunu 2 haftadır kullanıyorum gerçekten süper
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

şunuda söylim 1 haftadır dördünü karıştırıp içiyorum şu ana kadar bir yan etki olmadı aksine hayat süper gidiyor tabi ortamlarada girerseniz iyileşmeniz için süper bir adım olur ayrıca ilaçların kötü etkiside yok yüzde yüz doğal hepinize öneririm yanlız şunuda söylim ben bunu 2 haftadır kullanıyorum yanlız sf yi tamamen bitirmiyor bu bir 2. ise hoşlandığınız birini gördüğünüzde veya onunla konuşmak istediğinizde kalp çarpıntınızı fazla götürmüyor ben onun için heyacanlı bir durumla karşılaşacağımı sezinlediğim durumda dideral kullanmayı düşünüyorum mesela ben bir kızla çıkacam birinin aracılığıyla oldu çıkacağım gün çeyrek miktarda dideral kullanmayı düşünüyorum onun dışında şu anda herşey normal hayattan zevk alıyorum sadece ufak tefek aksilikler oluyor ama yinede kafayı takmıyorum çünkü bu otlar kafayı takmaktanda kurtarıyor insanı mutlaka kullanın ötekileri kullanmasanız bile sarı kantaronu kullanın öteki karışım benim uydurmam ve sonucuna ben katlanacam artık ama sizde ot bişey olmaz diyorsanız kullanabilirsiniz günde üç defa kaynatarak içiyorsunuz bir tatlı kaşığı sarı kantaronu kaynamış suya atıp 10 dk bekleyin ve için yanlız fazla kaynatınca otlar zehirlenme yapabilirmiş yani sadece kantarona ait bişey değil ban bir yerden duydum yani en etkili olabilmesi için kaynar suyun içine atın en küçük bölmede altını kısarak 5 dk kaynatın tabi cezvenin üstü kapalı olacak 10 dk öyle beklesin ve için hadi hepinize şifalar ha bu arada hatırlatim 1 hafta alışma süresi var panik atak yaşıyorum diye bırakmayın 2. hafta süper oluyor saygılarla..
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

yaw yazmayı unuttum bide bu sarı kantaron 45 günmü ney kullanılması gerekiyormuş netten araştırın ok uzun kullanımda ters etki yapabiliyormuş yanişunu diyecem sarı kantaronu kullanma süresi bittiğinde kediotuna geçiş yapın yanlız kediotu heryerde bulunmuyor artı googlede aratın ekstraları bulacaksınız araştırın öyle kullanın içiniz daha rahat olur
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Aktar olmuşsun maşallah :lol:
Bu sf öyle bir bela ki adama herşeyi denettirir. Ben sarı kantaronun poşet çayını almıştım tadı ve kokusu berbattı. Yarım fincanı zor içebildim. Kalanları da çöpe gitti.
asa

Mesaj gönderen asa »

yazık etmişsin aktarda olmadım ama sende araştır göreceksin yok efendim kokusu kötüydü felan diyerek bir yere varamazsın o zaman ilaçları kullanmaya devam edersin sana tavsiyem git bir aktara kantaronu al iç 2 hafta sonra mefta olacaksın ayrıca benim içtiğim kantaronun kokusu falan yok şunuda söyleyin 2 hafta mıı oldu ne yaptı içiyorum şu anda hem hayattan zevk alıyorum hemde sf denen şey kalmadı sayılır çok rahatım aklıma kötü bir düşünce geldiğinde hafiften heyecan yapıyorum ama kontrolü kolay sağlıyorum ve kendimi toparlayabiliyorum tabi sen bilirsin yine alıp çöpe atacaksan hiç alma
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

bide anlamıyorum yahu bu bitkisel tedavi hemde sf nin tam ilacı diyebilirim tabi bu arada sosyal ortamlara girmekte çok önemli , tabiki yaramayanda çıkabilir ama en azından 1-2 hafta deneyin ne olacak yani gidipte zararlı bişey içmiyorsunuz inşallah problemlerini aşarsın ne derece bilmiyorum ama ben sana kantaronu içmeden önceki problemlerimi kısaca yazim

sokağa çıktığım zaman gergin çıkardım düzeldi
bir araba geçerken veya otobüs içindekiler bana bakacak diye kendimi kasardım
kimsenin gözünün içine bakarak konuşamazdım annemin bile şimdi rahatça konuşuyorum
oturma odasında oturmazdım 3-4 gündür misafirde gelse oturuyorum
hayattan zevk almazdım şimdi zevk almaya başladım
bir kızla tanışma konusunda ilk defa adım attım

artık arka oda bana göre bir yer değil.
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Asa kızma hemen tavsiyelerin için teşekkürler .Bitkisel tedavi iyi güzel de 45 gün sonra ne yapacağız? Kedi otuna geçersiniz demişsin . Benim bildiğim kediotu uyku ilacı. Bitkisel tedavi pek güvenilir değil gibi.
Ben paxile başlamayı düşünüyorum ama kararsızım. Paxil CR yi merak ediyorum. Sf için paxil cr daha etkili diye bir şey okumuştum. Bununla ilgili bilgi bekliyorum arkadaşlardan. Forumun başka bir konusunda 15 Kasım tarihli sende paxil almayı düşündüğünü yazmışsın. (Bitki çayları sanırım bir yere kadar) Daha önce paxil kullandın mı memnun muydun?
asa

Mesaj gönderen asa »

yok kızmadım nazlıcım hemen alınma

ewet biraz kızmışım yazımı okuyunca gördüm :lol:

yaw aslında bu otlar kalıcı olursa paxili hiç kullanmam ama etkisi geçerse paxile başlayacam çünkü artık tamamen geçmesini istiyorum bu otları 6 ay falan kullanıp bırakacam düzelecemmi bunu zaman gösterecek ama kısa da olsa mutlu olmak güzel

ayrıca daha önce paxil hiç kullanmadım kullanırsamda düşük dozda kullanmayı düşünüyorum
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

arkadaşlar paxil cr kullanan varsa bizi aydınlatabilirmi
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
Kullanıcı avatarı
everest74

Mesaj gönderen everest74 »

arkadaşlar bende bir ara paxil kullanmaya başlamıştım.daha ilk günde beynime oksijen girmiş sevinmiştim.ilk günden 20 mg ile başlamıştım.(vücüdümda elektriklenmeler ve sıcaklıklar başlamıştı.korkuyordum ayrıca.)sonraki ilk günlerde bilmeden 2 tablet daha aldığımdan dayanamyacağım hissine kapılıp .hastaneye ve ordan da psikiyatri bölümüne gitmiştim.bana prozac ve uyku için bir hap vermişti.ilk üç ay düzenli kullandım lakin sonrasında bıraktım.şimdi geçnlerde eczaneye gidip kendime paxil aldım.bu ilaçı kullanmak istiyorum.ama nedense bir yandan da kullanmaktan korkuyorum.yanlışlıkla doz aşımı yapabilirim veya yan etkilerine dayanmayabilirim gibi :cry: .şimdi sormak istediğim bu yan etkilerinden kurtulmak için ve bu korkulardan korunmak için öneriniz varmı...
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

Ben de paxilin yan etkilerinden çok çekmiştim zamanında.Sürekli tansiyonum düşüyordu,bu yüzden sık sık tuzlu ayran içiyordum baş dönmemi geçirsin diye.
Ayrıca doktora gitmeden ilaca başlaman çok yanlış.Mutlaka doktora görün.
Kullanıcı avatarı
everest74

Mesaj gönderen everest74 »

OverTheRainbow cevabın için sağol.işin aslına gelirsek beni psikiyatriye götüren neden de paxil ilaçı olmuştu. :) yukarda verdiğim hatalardan dolayı.aslında doktora gittiğimde tek şikayetim beni bu ilaçtan kurtarmasını istemem di.biraz garip ama öyle.çünkü ilaçtan dolayı yaşadığım şikayetler bilinç altıma ömür boyu sürecekmiş hissini yarattmıştı.doktorda kıssadan depresyon teşhisi niyetiyle bazı ilaçları vermişti..daha önce aldığım paxili de bir başkasına lazım olur niyetiyle ona vermiştim.verdiği ilaçları aldım.3 ay boyunca düzenli kullandım.sonrasında ilaçlarımın bittiği sürede yazdırmak niyetiyle gittiğimde,kendisi ya izinli oluyordu.yada bayram tatili gibi unsurlar araya giriyordu..doğal olarak bu sefer verdiği ilaçları son iki ay,kendisine görünmeden ilaçları eczaneden alıp tedaviye devam ettim...sonrası malum.tedaviden soğuma.. :oops: şu an da bilinçaltımda da tekrardan yanına gitsem ,neden son üç ayı beklemedin yada paxilden kaçtın tekrarmı dönüyorsun gibi sorularla karşılaşmak istemediğimden dolayı doktora gitmekten çekiniyorum..bulunduğum ilçenin devlet hastnesinde bir psikiyatrist var o da ayrı bir sorun.içmden bir ses 10 mg dan başla sonrasında arttırım düşüncesi hakim.bir yandan da ilaça dokunma diye bir duygu hakim. :?
yine de büyük ihtimal ,bayram tatilinden sonra mecburen doktora bir şekilde gideceğiz..
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Re: PAXIL'in GÜCÜ!!

yeterbe yazdı:
0x43 yazdı: Paxil tek bir ilaç değildir kullandığınız paxil uyku yapabilir. Ancak sosyal fobi için kullanilan populer paxil kesinlikle uyku yapmaz. (yaklaşik 2 senedir kullaniyorum hiç yapmadı. Araştırmalarımda bu yönde sonuçlandı.)

0x43
0x43 de bu şekilde yazmış yanı popular paxil denen birşey var sanırsam

Popüler Paxil ne acaba? Paxil'in başka bir çeşidi mi? Popüler Paxil, Paxil CR olabilir mi? Uykuda yapmıyormuş. Popüler Paxil kullananlar yada ne olduğunu bilenler bilgi verebilirler mi?
Kilitli