PAXIL'in GÜCÜ!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
everest74

Mesaj gönderen everest74 »

belki tuhaf bir cevap olur ama bana da merak olmuştu.bu cr ilavesi ne diye..ama sanırım mg farkından başka değil.çünkü hiç bir yerde farklı bir bilgi sıunulmuyor.paxil ile ilgili her bilgi hemen hemen her çeşit için aynı yazılmış...
ayrıca aklıma gelmişken, bu paxil ilaçla beraber, kullandığımız diğer psikiyatrik olmayan ilaçların kullanımı ters tepki yaratırmı,şimdi benim normalde kullandığım benexolun b vitamin leri var.bir sorun teşkil edermi.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Everest paxil e başladın mı? Ben paxil in yan etkilerinden korkuyorum. Forumda paxil e çeyrek ile başlayan,bir hafta sonra yarım alan birisi vardı.Sen hangi dozda başlayacaksın? Sakın 20 mg ile başlama :?
Deneyimlerini bizlerle paşlaşmayı unutma!!!
Kullanıcı avatarı
everest74

nazlı2005 arkadaşım.bende paxille ile olan kötü maceramı bu başlıktaki mesajlarda anlatmıştım.buna rağmen yalanda olsa gerçekte olsa paxille inançım olduğundan dolayı.bir şekilde başlamak istiyorum..paxilli aldığım halde en az bir hafta boyunca kullanmadım.tabii ki korkudan dolayı..ama geçen günlerde yarımla başladım.iyiki bu dozaşta başlamışım.çünkü yan etki manasında şahsım adına ciddi bir yan etki hissetmedim.bugun 4.gün.yarından itibaren de sanırım bir yarım ile çeyrek(15mg)e geçmek istiyorum.ama kendimi hazır hissetmiyorum.
ilk dört gün yaşadığım yan etkileri merak edecek olursan;1.ve 2 .gün ilerleyen saatlerde kısa süreli halsizlik.(sanırım tansiyon düşüklüğü)dengelemek için bende domates yiyordum. :) 3.ve bugun ise ara ara sadece hafif de olsa karıncalanma veya kaşıntı gibi.bu arada öneri gibi olmasın ,bugun paxille beraber atarax hapıda aldım.(açıkçası korkuyordum acaba ters tepki yaparmı diye.ancak şu ana kadar yapmadı ama bugun beni bayağı uyuttu. :) bunlar ilk dört günlük paxil maceram.birde bu yan etkiler 10 gün dolayında sürüyormuş deniliyor.acaba bu 10 günlük zaman diliminde çeyrek veya yarım aldığımız dönemlerde dahil mi buna....
Kullanıcı avatarı
everest74

bu arada 5.ve 6.günde bir yarım+çeyrek (15mg)kullandım.7.günde de tam tablete geçtim..şu ana kadar yan etki manasında değişik bir farklılık yok...umarım yan etki dönemini atlatmışımdır :? .çünkü artık olumlu etkilerini bekleme safhasına geçmek istiyorum.birde paxille beraber beynimde sanki geriye düşmemem için setler kuruluor hissini yaşıyorum.bir nevi emniyet kemeri gibi.
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

acaba paxil den midir nedir daha 7.haftada bende bir hayata dönüş,olaylara olumlu bakış,geçmişe fazla dönmeyiş yoksa gerçekten psikolojik olarak mı??Sanırım emin olmak için daha uzun bir yol var
morlavanta

Re: PAXIL'in GÜCÜ!!

Mesaj gönderen morlavanta »

Son ÖSYM sınavına sırf ilacı test etmek için girdim sınıfta etrafım kızlarla doluydu ve böyle olması benim için daha iyiydi ortam ne kadar sert olursa o kadar iyi bir deney ortamına sahip olacaktım hoca tuvaletiniz gelse veya çıkmak isteseniz vs vsbile dışarı çıkamazsınız diyip olayı iyiden iyiye ölümcül boyutlara çekti eğer paxil olmasa ben orda tarihimde görmediğim zorluğu çekecektim ancak tek gram bişi hissetmedim ve bunu orda bir mucize olarak nitelendirdim hatta kendimi tutamadım kahkahalar atip gülmeye başladım tüm dikkatleri üstüme çektim sonra olayı abartıp sıranın ustune koydum bi bacağımı ama evdeki yatağımda olduğumdan bile rahattım

düşünce yapını bu ilaç bayağı geliştirmiş!!!!!!insnalar öss'ye kaderlerini çizmek için girerler, deney yapmak için değil...

Paxil in gücü başlığını da garipsedim, insan beynini hiçe sayıyor, alt tarafı minicik bir ilaç paxil...

Ve kendini denek olarak kullanman çok ürkütücü, sebep ne olursa olsun, Türkiye de birsürü psikiyatr var...Devlet hastanelerimizde hizmet veriyorlar...

Bence sen kendine hiç değer vermiyorsun, ilaçla beraber düşüncelerin de farklılaşmış.
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

Ben bu ilacı 10 gündür kullanıyorum.Bende cinsel olarak kötü bir etkisi oldu sadece,o da bu ara geçti.Olumlu etkileri oldumu olmadı mı bilemiyorum şuan.
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

cipralexde beni kötü etkiledi :oops: paxile dönsemmi diyorum tamam sf yok ama yinede ...okb belirtisi şeyler var göz takıntıları ara ara...
öfff 35 yaşına gelicem sf kaşarı oldum iimi :x
toplum içinde illa bişeyler yapma zorunluluğu hissetme gibi...
kpss mi gerdi beni bu ara yoksa :roll:
paxil için önerileriniz varmı :?:
bide cipralex dirhem uyutmuyor yaw :!:
morlavanta

ırmak yazdı:cipralexde beni kötü etkiledi :oops: paxile dönsemmi diyorum tamam sf yok ama yinede ...okb belirtisi şeyler var göz takıntıları ara ara...
öfff 35 yaşına gelicem sf kaşarı oldum iimi :x
toplum içinde illa bişeyler yapma zorunluluğu hissetme gibi...
kpss mi gerdi beni bu ara yoksa :roll:
paxil için önerileriniz varmı :?:
bide cipralex dirhem uyutmuyor yaw :!:
psikiyatra gitmiyor musun?İlaçları kendi başınamı alıyorsun?

Mesela antidepresanlar dişlere çok zarar veriyor, ve karaciğere ve böbreklere, hormonlara...

Bunlar çok korkunç!Yan etkileri düşünüldüğünde...
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

artık bu konuda onlardan daha deneyimliyim; onlar bu mesleği bakkal gibi yaptıkları müddetçe.....
senelerce efexor verdiler bi adım iiileşme olmamıştı cipralex ii de ben daha iiyi istiyorum :roll: her ortamda herzaman konuşma potansiyeli ile.....ilaç dışı teknikler de uyguluyorum bu arada ...
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

ırmak yazdı:artık bu konuda onlardan daha deneyimliyim; onlar bu mesleği bakkal gibi yaptıkları müddetçe.....
senelerce efexor verdiler bi adım iiileşme olmamıştı cipralex ii de ben daha iiyi istiyorum :roll: her ortamda herzaman konuşma potansiyeli ile.....ilaç dışı teknikler de uyguluyorum bu arada ...
efexor dediğin gibi öle pek bi şey yapmıyo, sadece hafif bi mutluluk ve umursamazlık veriyor. ilişkilerine olumlu yansısa da titriyorsun ve kaçınıryorsun.
paxili kullanmak istesem de hızlı kilo aldırıyomuş, bu ilaçların kilo aldırmasına sinir oluyorum. zaten senelerce hayatım ilaç kullandıktan sonra kilo vermekle geçti...
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

bu arada seninkisi takıntı ve sen ilaçla yzde 35 yenebilirsin kendi kafanda aşmalısın deyo :shock: :x :(
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

Sanırım artık ilaçlardan medet ummaktan vazgeçmeli... Bugün hocamız konuşurken, birden aklıma psikologların sf tedavisinde daha başarılı olabileceği geldi. Psikiyatrlar ve ilaçlar daha nörolojik ve fizyolojik etkenli ruhsal rahatsızlıkların tedavisinde etkili diye düşündüm... Halbuki ben hastalığımın ne olduğunu bilmeden psikiyatra gittim. Hala da tam olarak bilmiyorum ne olduğunu.
Bir de doktorların hastaya uygun ilaç yazma özürlü olduğu düşünülürse, ilaçların yan etkileri düşünülürse... Bir de bişey yapacağını sanıp kullandıktan sonra -ne kadar uzun zaman geçerse geçsin- aynı kaldığını görünce yaşanan hayal kırıklığını düşününce... Birden soğudum ilaçlardan.
morlavanta

Tek çözüm EFT, mesela ertelem alışlkanlığım vardı ve hayatımı felç ediyordu, şu anda da var ama daha önce %100 ise şimdi%70-%80, 4 gün gibi bir sürede bu yolu aldım EFT sayesinde.
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

morlavanta yazdı:Tek çözüm EFT, mesela ertelem alışlkanlığım vardı ve hayatımı felç ediyordu, şu anda da var ama daha önce %100 ise şimdi%70-%80, 4 gün gibi bir sürede bu yolu aldım EFT sayesinde.
eft ne o kadar güzelse bizde yapalım
Kilitli