PAXIL'in GÜCÜ!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
alen34

Mesaj gönderen alen34 »

ox43 kardeşim ben senin dediklerine katılıyorum sonuçta bu bir deneyim meselesi ben hiç ilaç kullanmadım ama başladım 2 gün önce kullanmaya senle msnde konuşalım kardeşim sana soracağım sorular var acilen konuşmaya ihtiyacım var bi önceki mesajımda verdim msn adresimi kardeşim görüşelim....ox43 kardeş sana bu tepkilerin verilmesi normal çünkü sfli birisi umutsuzdur ve kurtulacağını pek ummaz benim gibi hep ön yargılı ve şüphecidir ama mucizelerede inanır ilginç bir paradoks bu ama öyle ilk bşlarda ben dünyada benden başka sfli olmadığını zannediyordum mesela ama hastalığın ne olduğunu öğrenince yalnız olmadığımı anladım arkadaşlara sesleniyorum önyargılı olmayalım hepimizin farklı tecrübeleri var ama doktora gitmeyi ihmal etmemeliyiz ox43 kardeşimde zaten ilacı kafanıza göre kullanın dememiş sadece kendisi kurtuldıum diyo ve yardım etmek istiyo eğer ben iyileşirsemki iyi leşeceğim bende onun gibi tecrübelerimi yazar yardımcı olurdum ox43 ün avukatı değilm ilaç mümessili de değilim sadece sfden kurtulmak isteyen ve başka insanlara yardımcı olmak isteyen birisiyim aynı ox43 kardeşim gibi inşallah hepimiz iyi leşiriz .....''ALLAH İNSANA TAŞIYAMAYACAĞI YÜKÜ YÜKLEMEZ''
Kullanıcı avatarı
yeniceri

Mesaj gönderen yeniceri »

0x43 yazdı:Akabinde yeniceri kullanıcı isimli arkadaşımız benim beyin kimyası ve manyetiği üzerine söylediğim şeyı uydurma olarak nitelendirmiş dilediği gibi araştırıp bunun bilimsel bir tanım olduğunu bulması mümkündür. Özellikle profesorlere mail atarak bunu saptamak mümkün.
0x43 yazımı nasıl okudun hayret ettim. Tam tersine senin yazdıklarını doğrulayan bir yazı yazdım. Uydurma diye kendi söylediğim beyin elektrodinamiği lafıdır. hatta dikkat edersen tamamen tarafımdan uydurulmuş ifadedir yazıyor orada.. Allah Allah nasıl okudun kardeşim yazımı.. SF'den kurtulmanın bir yan etkisi olsa gerek...
yazıyı duyun, sesi okuyun
yılmaz1

Mesaj gönderen yılmaz1 »

öncelikle yeterli olduğunu düşündüğümden keza ilaç bulmakta zorluk çektiğimden paxili 4 ncü ayda yani bir hafta önce bıraktım. ancak bu süre zarfında neden olduğunu tam olarak anlayamadığım, her 1-2 dakika da gelen tuhaf dalgalanmalar ve ani hareketlerde baş dönmesi hissediyorum. şimdilik zamana bırakıyorum.
paxilin faydasına gelince; bende bir mucize olmadığını sanıyorum, yine de yararlı olduğunu düşünüyorum, herkesin görüşüne de saygı duyuyorum, polemiğe girmek istemiyorum, zira sf li oalarak zaten iç dünyamda bunları yeterince yaşıyorum...
Kullanıcı avatarı
Kutan

Mesaj gönderen Kutan »

bizlerle bu önemli bilgileri paylaştığın için çoooooooook teşekkürler, ben de buna benzer etkiyi effexor xr da gördüm ama bunun dozu paxile göre çok yüksek (başlangıc 75 mg. normal 150 mg., ağır 225mg.) ve bende böbrek problemleri var ve sıkıntı yaratıyor. yani kim ne derse desin ilaçsız imkansız. bende aşırı SF li bir ev kuşuydum :D ama effexor xr 3 aylık tedavi sonrası yaklaşık canlı bir TV programında program sunabilecek kadar değişmiştim. ama şimdi o etkiyi pek göremiyorum bilmiyorum niye dozu mu arttırmalı ?? herkese (SF lilere) sevgiler...........
tekp_58

Mesaj gönderen tekp_58 »

ben de bugün doktora gittim
paxil yazdı
umarım iyi bi sonuc alırım
izlenimlerimi paylaşacağım
yaşadıkça

Mesaj gönderen yaşadıkça »

ben de 6 aydır paxil 20 mg we dideral kullanıyorum...ilk 6 gün 1/4 sabahları spnra 6 gün yarım we 2 ay tam 2 aydan sonra yani şu an sabah 1 akşam 1 kullanıyorum..diderali de sabah 1 akşam 1 werdi ama dideralin iyileştirmeye yard. bi ilaç old. nu düşünmüyorum yani sabah 1 akşam 1 düzenli almaya gerek yok ewden çıkmadan 1 saat önce içiyorum ya da gerektiğinde...3 yıl önce gittiğim doktor norodol de wermişti 3 yıl kullandım robot gibi geziyordum hiç konuşmadan we son zamanlarda inanılmaz bi halsizlik yapmaya başlamıştı tansiyonum falan düşüyodu ben de bıraktım zaten şimdiki doktorum gerek görmedi norodole...sanırım dozlar yawaş yawaş düşürülmeye başlanacak bi süre sonra şu an iyi hissediyorum..bi ara ilacım bitmişti 3 4 gün kullanamadım berbat hissetmiştim birden bırakınca sanki her an bayılacakmış gibi oluyodum bi daha o duruma düşmek istemem çok kötü bi histi..bi ömür de bu ilaçlarla yaşamak istemiyorum sonuçta kalp hastası dğilim ama kalp ilacı içiyorum... :( bi şey daha bugün hiç bişey içmedim daha doğrusu unuttum ilaç içmeyi aceleyle çıktım ewden şimdi geldi aklıma :) birden kalbim çarpmaya başladı nedense :D bu iyi bişi sanırım :)
Kullanıcı avatarı
genki

Mesaj gönderen genki »

ne kadar çok bilmediğim ilaç varmış ya ben burda yazılanları okudukça kafam karışşmaya başladı sürekli ilaç issimleri geçiyo aklımdan
artık bakkaldan ekmek yerine yanlışlıkla paxil istiycem '' şurdan iki tane kepekli paxil ver bakkal bey amca''
tanıdıklarımakendi adları yerine ilaçların adlarıyla seslencem nerdeyse '' geçen gün seroxat geldi sinemaya gidelim dedi yolda efexorla karşılaştık yanında kardeşi efexor xr vardı bize dediki kuzenim paxil almanyadan yeni geldi onu görmeye gidioz''

böle böle
böle
geçen gün otobüs bileti alcam biletçiye yanlışlıkla '' abicim öğrenci seroxatı kaç para'' dedim adam ne dion sen der gibi yüzüme baktı .....
saygılar dedim aldım bileti uzadımmm

bide smile :D
olgunluğun gercek olcutu kişinin yası değil, sehrin gobeğinde iç çamasırlarıyla uyandığında nasıl davrandığıdır / vudi elın
user

Mesaj gönderen user »

ben ilacla cözülecegine inanmiyorum acikcasi, bir kac ay önce anafranil kullanmaya baslamistim ama bayagi bir yan etkisi vardi, buna ragmen hergün dozunu artiriyordum ilk zaman korkularim azalmaya baslamisti ama giderek te bünyem alisiyordu yani etkisi de azaliyordu sonra biraktim, size cay önerebilirim, adi fit & aktiv, cok faydali kesinlikle yan etkisi yok tamamen bitkisel cay, vücud dengesini sagliyor, ve kullandigimdan beri kendimi cok daha rahat hissediyorum, insallah tr de satiliyordur
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

kullandıkça etkisi azalmayan ilaçlarda var eğer o yüzden bıraktıysan ilaçları.
Kullanıcı avatarı
ceysun

Mesaj gönderen ceysun »

SLM çok güzel yazmıssın bir çırpıda okudum valla ve çok mantıklı bi başlıkla konuyu özetleyip toparlamıssın çok beyendim herşeyin mantıklı teşekkür ederiz bizimle paylaştıgın için msn varsa konuşmak isrerim seninle :P
Düzelirsem sözz herkeze formülü vericem.
CeYbİ
sEnİ
çOoOk
SeViYoRuM.
HeRŞeYiM...
Kullanıcı avatarı
serkan33

Mesaj gönderen serkan33 »

paxille seroxat aynı ilçalar.....ben seroxat-prozac-efexor-kullandım..bana en iyi gelen efexordu..yani laçlar kişden kişiye değişiyor.risperdal-zyprexa-dogmotil..hemen hemen aynı ilaçlar ama bana sadece dogmotil iyi geldi..bir de ilaçlar kombine olmadan işe yaramıyorlar..tuzsuz yemeğe benziyo..bence doktorun yazdığı ilaçlar ilk bir hafta iyi gelmiyorsa ondan sonra da aynı şekilde devam ediyor..yani değiştirmekte fayda var..kesinlikte kişiden kişiye değişiyor..telkinli mp3 lerinde faydasını görüyorum..
THATS ALL...
leonid

Mesaj gönderen leonid »

bir şey soracağım.ilaçları kullandıktan sonra bana yaradı deniliyor.peki nasıl yarıyor.daha doğrusu yarayan arkadaşlarda nasıl etki gösteriyor.ve bu etkiyi iyileşmede mi kullanılıyor yoksa kendini iyi hissediyorum tamam iyileştim mi deniliyor?
Kullanıcı avatarı
serkan33

Mesaj gönderen serkan33 »

biraz daha iyi hissettiğim zaman iyi geldiğini düşünüyorum ben..
THATS ALL...
empati52

Mesaj gönderen empati52 »

paxil kullandığın belli arkadaşım.enejik ve sosyal olduğun gayet açık(paxil in katkılarıyla olsa gerek)sana katılıyorum ve arkadaşlara da psikiyatrist muayenesi sonucuna göre paxil kullanmalarını tavsiye ederim.perfect yani.
Health

PAxill

Mesaj gönderen Health »

peki arkadaşlar anti depresan lar bilindigi gibi cinselliğe büyük etki yapıor.
paxil yan etkileri yok deniyor uzun süre kullanabilrmişiz ..O zaman paxil denen bu ilaç cinseliik gibi büyük fonksiyon bozuklukları yapmıyor..?

bilgilendirirmisiniz? saygılar..
;)
Kilitli