PAXIL'in GÜCÜ!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

0x43 yazdı:Ve samimi olarak tekrar sölüyorumki ben artık bir SF değilim ve kimsenin olmasını istemiyorum.

Teşekkür ederim. Forum'daki görevimi tamamladım kalın sağlıcakla.
SF li degilim demissiniz ; hala ilac kullaniyor musunuz ?
yılmaz1

Mesaj gönderen yılmaz1 »

sn. 0x43
paxili nasıl bulabiliriz detay lütfen
yılmaz1

Mesaj gönderen yılmaz1 »

teşekkürler cevap vermediğin için? sonunda buldum ve başladım
yılmaz1

Mesaj gönderen yılmaz1 »

sabah ilk kez paxil 20 mg + dideral aldım. sonuç; düne göre çok iyi ama zamanla ne olur bekleyip görelim derim...
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Bunlari doktor tavsiyesi sonucu mu kullanmaya basladin?
Kullanıcı avatarı
YALNIZIMDOSTLARIM

Mesaj gönderen YALNIZIMDOSTLARIM »

sevgili Yılmaz, umarım "Türke bişey olmaz" diyerek almıyorsundur bu ilaçları..
"Böcek olmayi kabullenenler, ezilince sikayet etmemelidirler"
F. SCHILLER
0x43

Mesaj gönderen 0x43 »

Arkadaşım cevap vermedim çünki misyonumu tamamladım yazmıştım son mail'imde ancak bu tavrından ötürü cevap verme yükü altında kaldım.

Paxil'i özellikle söylüyorum güvendiğin bir doktor kontrolu altında alman tavsiye edilir.

Ancak buna rağmen illada ben bir erişkinim herşeyi kabul ediyorum kendi iradem ile kullanıcam diyorsan bunu dideral mideral gibi diğer güçlü depresan türleri ile kullanmanı önermem. SF o denli abartı bir hastalık değil etkili olarak sadece 1 antidepresan yeterli olabilir. Ve bunu kullanıcaksan lütfen doz uygulamalarına dikkat et bir anda 20mg ile başlamak çok hayra alamet bir durum değil..

Saygılarımla
n/a

Mesaj gönderen n/a »

gorevimi tamamladim falan diyince senin tibbi mumessil oldugunu dusunmeye basladim.
bence doktor tavsiyesi olmadan ilac kullanmak cok sakincali, lutfen dikkatli olalim.
Kullanıcı avatarı
elifmavi1985

Mesaj gönderen elifmavi1985 »

0x43 yazdı:Sizinle son bişi daha paylaşmak istiyorum özellikle zone kardeş beni daha iyi anlayacaktır Ben doktora gitmeyin direk paxil için demiyorum demedim böle dediğimide idda etmediniz biliyorum ancak ben istiyorumki gittiğiniz doktor sizi iyi dinlesin sizinle ilgilensin iki soru ile reçeteyi elinize verip yollamaasın yani bir SF olarak ben bu ilgisizlik karşısında verdiğim paralara emeklere üzülüyorum şuan. Neden Doktora gidildiğinde bir çok doktor eğrisine doğrusuna oturup bizimle ilgilenmiyor onlar psikiyatrist bevliye uzmanı olsa herhalde bunu istemezdim örnek Kemal Sayar var Star Tv de Ruhun labirentleri diye bir program sunuyor. O adam konuştukca ben gevşiyorum ve kendisini samimi buluyorum tabiki böle doktorlarımız çok mesela benim son dialogta oldugum doktor böyle biri diyebiliriz ama onu bulana kadar çok yanlış kayaya çarptım başkaları çarpsın istemiyorum kendisi ile ilaçlari terapileri hatta hipnoz vs bir çok şeyi konuştuk ve dilediğin saate durumda bişi oldumu hiç kimseyi değil hic bir yakınını değil beni cep telefonumdan ara demişti.

Bu yaklaşımların yaratıcağı güven hissini tahmin edebiliyorsunuzdur. Yani ben bir sinemaya gittiğimde bile paxil içmiyor olsam dahi arkamda bir Doç. olduğunu hatırlayip sakinleştiğim bile oluyor.

İlaç konularının yasaklanma fikrine sıcak bakmiyorum ben şahsen ki önüne geçilmez bir başka başlık altında bu konu yine açılıcaktır her ne kadar yan etkilerinden korkulsada bu ilaçlar teknoloji harikası ürünler
bir düşünün ya 1750 lerde 1800 lerde yaşiyo olsaydık adım gibi eminim
bu ilaçlara muhtaç olurduk. Her yazımdada belirttiğim gibi ben sürekli sölüyorum herkez erişkin karar verebilen insanlar hür iradelerine kalmış ben buraya hadi gidip ölelim desem herkez gelirmi hiç sanmiyorum bu bağlamda kişinin kendi öz iradesine kalmış bu kısmı bizi ilgilendirmiyor işin. Sürekli uyarı yazıları ben ekliyorum ama forum'a üye olunurken bu tarz uyarılar büyük puntolu yazılar ile kullanıcıya okutulur ve 13 yaş altı kullanıcılar ilaç vb başlıklara giremez ise sorun çözülmüş olur bi nevi.

Ve son olarak biraz özel bir soru olabilir ama Zone senin ilaçlara olan bu temkinliliğin ailemde veya çevremde bir çok kişide gördüğüm bir durum
evet onlar zehir ama o zehir bizi hayata döndürüyor. Ve unutulmaması gereken bişi "Her getiririnin bir götürüsü vardır" yani bizi hayata döndürürken illaki bizden aldıkları aliyodur. Bu günlerde yediğimiz içtiğimiz yiyecekler bile bize enerji sağlarken aslında bir çok probleme sebebiyet veriyolarki özellikle son yıllarda sağliksiz gıdalarda arttı bu zararda aynı doğrultuda artiyor.

Düştüğümüz bu görüş ayrılığında doktorlar bile tartışabiliyor bazenki genelde doktorlar değilde psikolog ile psikiyatristler arasında tartışmalar olabiliyor psikolog lar senin gibi savunuyorlar cunki ilaç yazamiyorlar :D
psikiyatristlerin tamamı demiyorum ama coğunluğu ilaçların vaz geçilmezliğinden haberdar. Tabiki senin bahsetmek istediğin buda değil
sen daha çok ilaç konusunda bilinçli olunmasını bilinçli kullanılmasını düşünüyorsun. Evet bu doğru gibi bir yaklaşım ama ben erişkin biri olarak kendi adıma bunu kabul etmiyorum. İsmini vermiyim ama 2-3 doktorun klinik gözetimi altında vermeye korktukları ilaçlari ben keyfi olarak içebiliyorum ;) "Aferin iyi yapiyorsun" diyebilirsin bu genel standartlarda yanlış olabilir ama 156 kez sölediğim gibi bünye benim mantık benim okuma yazmam araştırma kabiliyetimde var risk almaya kendi adima yetkimde var öyleyse son karar benim.

Tabiki toplumu yanıltıcı bilgi vermenin bir anlamı yok. Ama bunuda 156 kez söyledim başlığı açmış olduğum ilk yazıda kimseyi yanıltmak gibi bir niyetim yoktuki bir çok uyari mesaji verdim. Ve samimi olarak tekrar sölüyorumki ben artık bir SF değilim ve kimsenin olmasını istemiyorum.
Net anlamı ile eskiden SF olan biri olarak burdayım ve sadece çorbada tuzum olsun diye girdim. Amacım corbayı içenleri zehirlemek değil
Ben kurtuldukdan sonra forum'u buldm mademki kurtulan biriyim demekki bi takim birikmiş birikimlere sahibim o halde bunu derdini net anladığıma inandığım kişilerle paylaşmayı deniyim onlarda kurtulsun ;)

Teşekkür ederim. Forum'daki görevimi tamamladım kalın sağlıcakla.
ya benim sana bi sorum olucak ben geçen sene doktora gittim doktor bana cipram ilacını verdi ve o ilacı 6 ay kullammam gerektiğini söledi düşündümde 6 ay kullansam acaba geçermi diye düşünüyorum.
yılmaz1

Mesaj gönderen yılmaz1 »

8 nci gündeyim... ruhsal durumda bir bozukluk yok... SF'de olumlu bir gelişme yok...
Kullanıcı avatarı
naz

Mesaj gönderen naz »

Ben doktor tavsiyesi ile Panik Atak teşhisi sonucu yaklaşık 1 aydır Paxil ve Norodol-damla kullanıyorum.Paxil bende uyku yaptığından ve çalışmamı (bol bol esnememden dolayı) engellediğinden dozunu sabah çeyrek ö.sonra çeyrek ve akşam yarım olarak kendim ayarladım.Uyku dışında ağız kuruluğu yapıyor fakat bu gibi etkilerin dışında gayet rahatım ve pürneşeyim :) Ve daha az asabi.

Pazartesi günüde terapi'ye başlayacağım.
Hiçbirşey zehir değildir ve herşey zehirdir...Doz meselesi...
Kullanıcı avatarı
yeniceri

Re: PAXIL'in GÜCÜ!!

Mesaj gönderen yeniceri »

0x43 yazdı:sosyal fobinin en temelinde b*ktan bir beyin kimyası ve elektriksel yapı mevcuttur. Psikologlar bu kimyevi durumu duzeltmek için buna sebebiyet veren duygular veya anti duygular yada direk ilaçlara yönelirler. 0x43
0x43'ün yukarıda yazdığı SF'nin sadece beyin kimyasından veya elektrodinamiğinden (tarafımdan uydurulmuş bir ifadedir ;) ) kaynaklandığı fikrini ben birkaç ay önce şahsen keşfetmiştim. Gözlemim şöyle gerçekleşti: Bir arkadaşlar arası yemekten önce aç karnına 300 mg Aurorix aldım. Akabinde yemekte 3 bardak votka-red bull içtim.. Bilincim son derece açık olduğu halde inanılmaz bir şekilde en ufak heyecan, çekinme hissetmedim. Ne yapmak istiyorsam onu yaptım, ne söylemek istiyorsam onu söyledim. Çıktım dans ettim, konuştu, güldüm vs.. Hatta kendi kendime şimdi heyecan, çarpıntı, titreme gelecek yavaş ol falan dediysem de hiç birşey olmuyordu.. O an inanın büyük bir mutluluk yaşadığımı biliyorum (hatta hayat ne kadar güzelmiş bile dedim).. Ve şunu anladımki bu SF denen şey kesinlikle psikolojik değil, tamamen beynimizin çalışma şeklindeki bir arıza. Bu da ancak olağanüstü metodlarla tedavi edilebilir gibi geliyor bana..
yazıyı duyun, sesi okuyun
0x43

Mesaj gönderen 0x43 »

Merhabalar madem öle görevimi tamamlamiyorum tamam geri dönüyorum beni mumessile benzeten arkadaşa gülüyorum :) gerçek mesleğimi her türlü ispat edebilirim. Mümesillik içinde bu yolun denenebiliceği ihtimali bana hayli bir komik geldi..

Akabinde yeniceri kullanıcı isimli arkadaşımız benim beyin kimyası ve manyetiği üzerine söylediğim şeyı uydurma olarak nitelendirmiş dilediği gibi araştırıp bunun bilimsel bir tanım olduğunu bulması mümkündür. Özellikle profesorlere mail atarak bunu saptamak mümkün.

Paxil kullanan ve uyku yaptığını belirten arkadaşımıza gelince kendisinin kullandığı paxil benim sözünü ettiğim paxil değildir. sözünü etmiş olduğu paxil'i biliyorum kullanmadım ama kullanan kişiler var tanıdıgım ve uyku yapması çok normal. Panik atak veya benzeri tedavilerde kullanılan paxil yeşil reçete ile satılmakta ve ciddi anlamda ağır bir ilaç uyku yapmasıda çok doğal. SF ile hiç bir ilgisi yok bu kısmın.

elifmavi1985 kullanıcı isimli arkadaşa da cevaben söyleyebiliceklerim
6 ay kullanman seni tedavi etmez. Ve çok yüksek bi ihtimal kullandıgın ilacı sana bir psikiyatrist değil bir psikolog verdi :) cipram'ın uyku yaptığı yönünde negatif şeyler duymuştum. Genelde tedavi 6 olmazsa 6+6 şeklinde 12 ay süresince yani 1 yıl şeklinde verilir. Bu seni tedavi etmez şöyle örnekleyebiliriz. Burda temel mantık şudur sen bisiklet sürmeyi bilmeyen birisi olarak profesyonel yardım istersin bir başkası gelir senin bisikletini 6 ay boyunca tutar düşmemen için :) 6 ay sonra bisikletini bırakır ve sen yanlız başına sürmek zorunda kalırsın eğer öğrenebilmişsen devam edersin öğrenemezsen bisikletten düşersin. Özetce buda bunun gibi bişi.

ilk mesaj yazan arkadaşda merak ettim demiş SF den kurtuldum demişim ben ve halen ilaç kullanıp kullanmadığımı sormuş cevabı ise evet kafama eserse kullaniyorum esmezse kullanmiyorum ilaçla geçmişte yaşadığım tecrübeler beni boşluğa düşmekten kurtariyor yani şöyleki SF nin meydana geleceği bi ortam yada durumda bulunacaksam ilaçlıda olsam ilaçsızda olsam hiç bir şey olmuyor. Ki son 3 aydır evde 1 milyar ETL lik paxil stogum olmasına rağmen kullanmiyordum ve herhangi bir aksilik yaşamadım ve son derece sosyal geçirdiğim bir 3 aydı. Çok basit bir bilinç altı mantığı oluştu farkında olmadan SF nin oluşabiliceği ihtimali düşüncesi daha doğrusu oluştuğunda aklıma ilk gelen şey güzel bir silahımın olduğu ve bu silahın son derece etkili olduğu bu düşünce diğerine cevap oluyor ve aktif hale geçmesi engelleniyor. Tabi bu benim mantığımda böyle başakalarında nasıl olur bilemiyorum.

Geceleyin ormanda yürümekten korkabilirsiniz cebinizde bir silahınız var ise korkmazsınız ama silahıda kullanmanız gerekmez :) buda bunun gibi bişi bir silahın varlığı bilinç altımda herhangi bir dert oluşmasını engelliyor kullanmasam bile..

Teşekkürler
yılmaz1

Mesaj gönderen yılmaz1 »

paxil 3 ncü ay, olumlu gelişme hissediyorum, yan etki görmedim, diderali özel durumlarda nadir kullanıyorum (4 oldu)
alen34

ox 43e

Mesaj gönderen alen34 »

slm kardeşim yazılarını ilgiyle okudum ve dikkatimi çekti bende geçen gün çapaya doktora gittim seroxat ve risperdal yazdı sen paxilden önce bu ilaçları kullandınmı.yada hangi ialçları kullandın?..şuan gerçekten sf den kurtuldum tamamiyle diye bilyomusun ben daha önce hiç ilaç kullanmadım doktor bir ay sonra bi daha gel dedi..konuşmaya ihtiyacım var bizi ancak bizim gibiler anlıyo ne annem ne babam hiç biri anlattığım halde ilgilenmediler sen büyütüyosun geçer dediler kardeşim okuduğum kadarıyla aklı başında bi arkadaşsın mail adresin varmı yada msnin varmı benim msn alensaryan@hotmail.com eğer yardımcı olursan sevinirim kardeşim görüşmek üzere
Kilitli