PAXIL'in GÜCÜ!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
css_suat

Mesaj gönderen css_suat »

bence ilaç olmadan iyileşmek mümkün değil ama olay ilaçta bitmiyor paxilden başka ilaç da tanımam paxil sayesinde yaşadığımı anladım ilk başlarda çok zor oldu yan etkileri ağırdı hem de çok ama yıkılmadım devam ettim bi ara bıraktım acayip rüyalar görmeye kalbim hızlı çarpmaya başım da dönmeye başladı öğrendim ki bi anda bırakmak böyle yan etkilerle sonuçlanıyormuş geçtiğimiz ramazan ayında başladım ve çok etkisini gördüm 9 ayı tamamladıktan sonra yavaşça bırakmayı düşünüyorum yani paxil eniyisi
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

ben paxil'i 4 ay önce kullanmıştım. kutu bitince de bıraktım. bırakma konusunda hiç zorluk yaşamadım. zaten her gün kullanmadım. kendimi çok kötü hissettiğim durumlarda alıyordum. (haftada 4-5 güne tekabül ediyor) rutin olarak kullandığımda alışacağımı ve etkisini göremeyeceğimi düşünüyordum.

bana en büyük faydası plasebo etkisiyle oldu. farklı bi cesaret verdi. en azından dibe batmışlık psikolojisinden kurtuldum.
de te fabula narratur
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

ben antidepresanların çoğunluğunun sadece plesebo etkisine sahip olduğuna inanmıyorum...Plesebo etkisini zaten düşüyorlar deneylerde...Ve antidepresanlar gerçek etkiyi gösteriyor...Ve yan etkilerini de tabi ki de..

Ha şu olur, o ilaç o kişiye uygun diildir, etki etmez, plesebo etkisi de zaten 1 ay sürmez, sonuç şudur o ilaç o kişiye etki etmemiştir.
Kullanıcı avatarı
everest74

Mesaj gönderen everest74 »

plasebomu yoksa başka etkiden bilinmez başlarda bende mutlu bir heyacan yarattı.3.kutuyu bitirmek üzereyim.lakin bana başlarda verdiği cesareti bulamıyorum artıık. :cry: .bazende diyorum ki acaba bende ki sf çokmu ki, olumlu adımlarını göstermiyor. :) hayırlısı diyelim.en azından bu ilaçıda kullandım.yoksa içimde kalırdı.
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

everest74 yazdı:plasebomu yoksa başka etkiden bilinmez başlarda bende mutlu bir heyacan yarattı.3.kutuyu bitirmek üzereyim.lakin bana başlarda verdiği cesareti bulamıyorum artıık. :cry: .bazende diyorum ki acaba bende ki sf çokmu ki, olumlu adımlarını göstermiyor. :) hayırlısı diyelim.en azından bu ilaçıda kullandım.yoksa içimde kalırdı.
aynı etkiyi görememen normal, herkes bunu yaşıyor,antidepresanların etkisini en fazla ilk 10 günde görürsün...Daha sonra bünye alışıyor, aslında alışkanlık yapıyor, çünkü bıraktığında çeşitli olumsuzluklar yaşanıyor.
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

etkisi geçiyor evet, geçtiğinde başka bi ilaç mı kullansak acaba? onun da etkisi geçince başkasına :)

rivotril damla kullanmıştım bir ay. o da hergün değil.. süper bişeydi, hiç ama hiç titreme yoktu. yalnız yeşil reçeteli, bağımlılık yapan bi ilaç olduğundan sakıncalı. fazla kullanmamak gerekiyor. keşke bağımlılık yapmasa da kullansakkk...
Kullanıcı avatarı
everest74

Mesaj gönderen everest74 »

nihayetinde benim de paxil maceram son bir hafta itibariyle rafa kalktı.bırakmamın sebebi olarak ,1-öncelikle sosyal güvencemin olmadığından dolayı maddi külfet taşıması,
2-Morlavanta arkadaşın dediği gibi bünye alışkanlık yaptığı için o mutlu enerjiyi yakalayamıyorum.
3- vucud tam anlamıyla bağımlı olmasın diye ,yol yakınken bırakma düşüncesi.
4-mazoşist bir yaklaşım olacak belki, paxilin alışma ve bırakma safhalarını da daha önce de yaşadığımdan dolayı ,bu ilacı ne olursa olsun kullanmam gerektiği inancı bende hakim olmuştu.bir nevi sırat köprüsü olarak görüyordum. :) kısa veya uzun bir zamanda kullanmakla da bu güdümü tatmin ettiğimden dolayı bırakmak istedim....

paxil ilacı fayda sağlıyormu sorusuna pek tabii ki ,kimine az kimine çok da olsa fayda sağlar.en azından insan da bir dinginlik yaratır.ayrıca bir özgüven yaratma yönünde de fayda sağlıyor veya sağlayabilir.
birde aklıma gelmişken paxile devam eden arkadaşlar umarım tedavileri sonunda şayetki paxili bırakmaya yeltendiklerinde ellerinden gelince tableti kırmadan zamana yaymaya çalışsınlar.günde bir tablet alınıyorsa bunu yarım yarım bırakmaktansa iki günde bir tam tablet almaya gayret göstersinler.çünkü kırılmayan tablet üzerinde,kana hemen karışmıyan koruyucu bir etiket var.kendimi bırakmaya zorladığımda tableti kırıp yarım yarım bir süre de gittim.lakin beni en çok zorlayan tableti 4 parçaya ayırdığımda oldu.yani 5mg da çünkü her tarafında açık kapı bırakmıştım.bu da kana hemen karışmasına davetiye çıkarıyordu. :roll:
paint it black

Re: PAXIL'in GÜCÜ!!

Mesaj gönderen paint it black »

evet biraz daha iyiyim kendime geldim sanki.Daha hırçın daha açık sözlü oldum ama hafızam çok iyiydi artık dünle bugünü karıştırır oldum ama genel olarak memnunum.Tabi herkese göre farklıdır
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Ben de yeni başladım paxil'e. Paxil kullanmayalı da baya olmuştu, tadını unutmuşum :) Sanki bende de etki gösterdi gibi ama yeni başladım.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Domates nerelerdeydin ya özlettin kendini.. paxile başlamasan gelmezdin herhalde :p
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
tabut

Mesaj gönderen tabut »

paxil kullanmaya başladıktan ortalama 1bçuk ay sonra mutlu olmaya başlarsınız kullandığınız sürece bu böyle gider taa ki bıraktıktan 1buçuk ay sonraya kadar...
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

sağol @devrim. Ben de özledim. Paxile başlamasam gerçekten de dönmezdim :)
sosyalfobi : geçici çekingen zar
morpheus44

Mesaj gönderen morpheus44 »

paxil i doktora danışmadan kendim alıp kullandım. ilk bir ay sabah bir daha sonra bir sabah bir akşam şeklinde. beş buçuk ay oldu hiçbir işe yaramadığı gibi birde cinselliği öldürdü. bırakmaya karar verdim. birer hafta arayla doz azaltarak bıraktım. bugün son kez aldım bakalım bi yan etki yapacak mı? tekrar söylüyorum özellikle erkeklere tavsiye etmem. illa ilaç kullanıcam diyosanız yanetkisi çok daha az olan LUSTRAL ı kullanın.
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

paxil sanki işe yaramıştı ama sanki başladığım yerdeyim.Dozunu doktora danışmadan kendim ayarlıyorum heralde yükseltmem gerek.Ya da ilaç değişimi gerek.İlacı değiştirincede boşuna o kadar zaman gitti diye içim içimi yiyor.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bu ilacın yararı var elbet. lakin zararı yararından fazla, yan etkilerine bakın. bütün antidepresanlar böyle. artık kullanmıyorum. tavsiye etmiyorumda...
..............Resim.................~~Resim
Kilitli