Dr.David Burns iyi hissetmek

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kardelisi

Re: Dr.David Burns iyi hissetmek

Mesaj gönderen Kardelisi »

Facedeki yabancı bir sf grubunda sordum ben bu kitap nasıldır diye birisi depresyonuna çok iyi geldiğini söylerek övdü kitabı. Almayı düşünüyorum.
osmangazi

Mesaj gönderen osmangazi »

Psikiyatristin tavsiyesiyle aldığım 2. kitaptı bu. Başlarda iyi giderken bir bölümde hatırladığım kadarıyla kadını kocası aldatıyor, sonra kadın çok etkileniyor. Tekniklerde bir tavsiye vardı sanırım kadının eşinin kendisini de diğer kadını da sevdiğini düşünmesi vardı. Duygusal olarak davranmış, bizim kültürümüze uygun değil diye düşünmüş yarıda bırakmıştım kitabı. Yarım bırakma da hoşuma gitmiyor belki baştan tekrar okur bitiririm.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

Bugün okumaya başlayacağım bakalım faydası olacak mı
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]
osmangazi

Gardnerin çoklu zeka kuramı var. Biri de kişiler arası zeka; bunun ben de çok düşük olduğunu düşünüyorum. bu da sosyalleşmemi engellediğinden sosyal fobimi arttırıyor. Gerçi bu zeka türü mantıksal zeka gibi doğuştan gelmediği öğrenme yolu ile geliştirilebildiği yazıyordu. Kaç ay oldu doğru düzgün kimseyle iletişime geçemedim bu forumda. Herkes birbiriyle konuşmuş zamanında. İstiyor muyum bilmiyorum. Bir de burda ki yazıları okudukça kayda değer kısmının sosyal fobi değil depresyonla alakası olduğunu düşünüyorum, nacizane fikrim.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

osmangazi yazdı: 14 May 2021, 22:58 Gardnerin çoklu zeka kuramı var. Biri de kişiler arası zeka; bunun ben de çok düşük olduğunu düşünüyorum. bu da sosyalleşmemi engellediğinden sosyal fobimi arttırıyor. Gerçi bu zeka türü mantıksal zeka gibi doğuştan gelmediği öğrenme yolu ile geliştirilebildiği yazıyordu. Kaç ay oldu doğru düzgün kimseyle iletişime geçemedim bu forumda. Herkes birbiriyle konuşmuş zamanında. İstiyor muyum bilmiyorum. Bir de burda ki yazıları okudukça kayda değer kısmının sosyal fobi değil depresyonla alakası olduğunu düşünüyorum, nacizane fikrim.
Henüz yeni başladım giriş kısmında baya övmüş kitabı, bakalım ne olacak. Ayrıca depresyom konusunda çok haklısın foruma yazanların bir çoğu depresifler.
osmangazi

ahyalandünya yazdı: 14 May 2021, 23:22
osmangazi yazdı: 14 May 2021, 22:58 Gardnerin çoklu zeka kuramı var. Biri de kişiler arası zeka; bunun ben de çok düşük olduğunu düşünüyorum. bu da sosyalleşmemi engellediğinden sosyal fobimi arttırıyor. Gerçi bu zeka türü mantıksal zeka gibi doğuştan gelmediği öğrenme yolu ile geliştirilebildiği yazıyordu. Kaç ay oldu doğru düzgün kimseyle iletişime geçemedim bu forumda. Herkes birbiriyle konuşmuş zamanında. İstiyor muyum bilmiyorum. Bir de burda ki yazıları okudukça kayda değer kısmının sosyal fobi değil depresyonla alakası olduğunu düşünüyorum, nacizane fikrim.
Henüz yeni başladım giriş kısmında baya övmüş kitabı, bakalım ne olacak. Ayrıca depresyom konusunda çok haklısın foruma yazanların bir çoğu depresifler.
Şu mantık doğru mu sizce? Sosyal fobililer öfkelerini bir çok ortamda dışa vuramıyor. Kendine yöneltme ego savunmasıyla öfkesini kendine yöneltiyor ve depresyona sebep oluyor. O halde sosyal fobililerin büyük çoğunun depresif olması çok normal?
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

osmangazi yazdı: 15 May 2021, 09:54
ahyalandünya yazdı: 14 May 2021, 23:22
Şu mantık doğru mu sizce? Sosyal fobililer öfkelerini bir çok ortamda dışa vuramıyor. Kendine yöneltme ego savunmasıyla öfkesini kendine yöneltiyor ve depresyona sebep oluyor. O halde sosyal fobililerin büyük çoğunun depresif olması çok normal?
Kesinlikle öyle. Bence depresif olmaması asıl anormal olan.