"GENÇ BEYİN" DERGİSİ

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
beyaban85

"GENÇ BEYİN" DERGİSİ

Mesaj gönderen beyaban85 »

Genç beyin dergisiyle birkaç sayı önce tanıştım (biraz geç kalmışım ama neyse...).bu ay 80. sayısı yayınlanan dergi,ülkenin en çok satan kişisel gelişim dergisi.her birbirinden farklı konuların ve kişilerin irdelendiği dergide insanı ataletten kurtaran,tabiri caizse gaza getiren ve bazı çözümler sunan bir dergi.değişim yaşayan insanlar,kendini keşfeden ve problemlerinden kurtulan insanların tecrübelerini de paylaşıyor.okumanız "şiddetle" tavsiye edilir...
dergi yönetimi arkadaşlarıza ve dergiyi tanıması gerektiğini düşündüğünüz kişiler için size ücretsiz gönderip,onlarında dergiyle tanışmasını sağlıyor.

derginin resmi sitesi;

http://www.gencbeyin.org/

Dergiyi takip edenlerde fikirlerini paylaşırsa iyi olur...
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

ya benim bildiğim bu dergi cemaatin dergisi.

tabi yanlış bir bilgiyede sahip olabilirim.

şimdi diyeceksiniz "cemaatin dergisi olunca noluyoki" hiçç söylemek istedim sadece. :D
Kullanıcı avatarı
beyaban85

beyazbulut yazdı:ya benim bildiğim bu dergi cemaatin dergisi.

şimdi diyeceksiniz "cemaatin dergisi olunca noluyoki" hiçç söylemek istedim sadece. :D
:roll:
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

uzun zamandır takip ettiğim bir dergi. Cemaatle bir bağlantısı yok gibi, olsa propagandasını yapardı. Zaten olsa da önemli değil benim için!

Dergide herkese göre yazılar var. Genelde kişisel gelişim yazıları var. Ve kişisel gelişim alanında da yeni olan hiçbirşey yok.

Sosyal fobi, çekingenlik ...vs gibi konulardaki yazılar da yayınlamıştılar dergide. Onları canım sıkıldıkça okurum.

geçen ayki sayısındaydı galiba, sosyalfobiyi yenen bir elemanın sfyi yenme serüveni vardı. Okudum. Hâlâ sfliyim. Okumayın faydası yok. :lol:
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
beyaban85

domates yazdı:uzun zamandır takip ettiğim bir dergi. Cemaatle bir bağlantısı yok gibi, olsa propagandasını yapardı. Zaten olsa da önemli değil benim için!

Dergide herkese göre yazılar var. Genelde kişisel gelişim yazıları var. Ve kişisel gelişim alanında da yeni olan hiçbirşey yok.

Sosyal fobi, çekingenlik ...vs gibi konulardaki yazılar da yayınlamıştılar dergide. Onları canım sıkıldıkça okurum.

geçen ayki sayısındaydı galiba, sosyalfobiyi yenen bir elemanın sfyi yenme serüveni vardı. Okudum. Hâlâ sfliyim. Okumayın faydası yok. :lol:
noktayı güzel koymuşsun :)
independent

Mesaj gönderen independent »

ben de bundan üç beş sene önce bu derginin sıkı takipçisiydim. gerçekten konuları çok ilgi çekici ama kendilerinden birşey katamıyorlar dergiye yazılan araştırılan konuların tamamına yakınının internet kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Kabullen ve kurtul
Kullanıcı avatarı
blackpine

Mesaj gönderen blackpine »

Birkaç sayısını okudum.Güzel bir dergi bence
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Doğru.
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

ben de böyle biliyorum :D

bir sayısını falan almıştım kaç yıl önce -sanırım bu dergiydi ya, tam hatırlamıyorum ama- içinde kendiyle çelişen söylemler vardı; "başarı, onu aramaya vakti olmayanları bulur" vb. ben beğenmemiştim, dini söylem kokusu almıştım sanki, bir de gereksiz gelmişti, verdiği NLP kitaplarını da okumadım zaten :D
Kullanıcı avatarı
beyaban85

"başarı, onu aramaya vakti olmayanları bulur"
bence doğru bi söz,nasıl yorumladığına bağlı...
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

hangi cemaatin bilmiyorum ama tam bir hacı hoca dergisi. Geçen sene otobüste okumak için bilimsel bir dergi olduğunu sanıp almıştım. Onunla beraber verdiğim parayı da çöpe atmış oldum. Beyin yıkamak, misyonerlik yapmak adına bilimi kullanan çirkin bir dergi. Ama beğenenleri de varmış demek. :?
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

yoksa bu dediğim dergi genç gelişim dergisi miydi ya? :?

iki üç yıl önce aldım ikisinden birini, beğenmedim ama hangisi çözemedim
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Türkiyedeki birçok insanın teveccühünü kazanmışki en çok satan kişsel gelişim dergisi olmuş,ben yaklaşık 1 yıldır düzenli alıyorum ve istifade ettiğim çok bilgi oldu.özellikle ticaretle uğraşan ya da iş kurmak isteyenlere birebir diyebilirim.bir sayısında sf yle ilgili yazı yayınlamıştı...değişik yazı dizileri yayınlanıyor.
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

genç gelişim, genç beyin ,genç öğrenci, alıyorum .Yanında kişisel gelişim kitabıda oluyor .
Kullanıcı avatarı
beyaban85

ırmak yazdı:genç gelişim, genç beyin ,genç öğrenci, alıyorum .Yanında kişisel gelişim kitabıda oluyor .
genç beyinin yanında veriyorlar mı? ben hiç almadım,yoksa gazetecinin üçkağıdına mı geldim?