Kişisel gelişim kitapları neden okunmamalıdır?

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

bir de arkadaşlar isimleri çok iddialı, hafıza için doğru olabilir; ben bir tv kanalında izlemiştim;; 10 günde değil 10 dakikada hafızamı geliştirecek mükemmel bir teknik öğrendim.

Ama diğerleri için katılmıyorum, NLP nedir hala da anlayabilmiş değilim...
Kullanıcı avatarı
ice_tea

Mesaj gönderen ice_tea »

bana sorarsanız bir suru teknik bir suru zırva o kitaplardan içimizde 20 30 tane deviren soruyorum onlara ne oldu sadece bilgi edinmekten başka hangi sıkıntınızı çözdu sadece gaz vermekten başka

şimdi diyorum ki zaman maina sı olsa geçmişe gidip mazımı değiştirsem oyle duzle bilirim diyorum çünkü derinlerde beni bu hale getiren çok vakaa eğer onlar değişirse bende değişirim yoksa bi kitap banim bu hastalığımı çözmez kiii
sevim

Mesaj gönderen sevim »

kitaplar şahsi konuşmam gerekirse benin kendimi yargılamamı sağlıyor ben tuhafmıyın diyorum.insan dışarda yaşadığı çpok olumsuz şeylerden de ders alıp kenini düzeltebiliyorki benimki öyle oluyor özgüvenli insanları takip ediyorum uygulayamasamda.Ama gözlem kitaptan daha önemli kitap gerçekten gaz veriyor okadar bir zaman sonra ondanda bıkıyorsun.
Kullanıcı avatarı
ice_tea

Mesaj gönderen ice_tea »

sevim yazdı:kitaplar şahsi konuşmam gerekirse benin kendimi yargılamamı sağlıyor ben tuhafmıyın diyorum.insan dışarda yaşadığı çpok olumsuz şeylerden de ders alıp kenini düzeltebiliyorki benimki öyle oluyor özgüvenli insanları takip ediyorum uygulayamasamda.Ama gözlem kitaptan daha önemli kitap gerçekten gaz veriyor okadar bir zaman sonra ondanda bıkıyorsun.
evet sana katılıyorum gözlem kitapdan daha faydalı bence
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

bu kadar saçma bişey olmaz nedemek kişisel gelişim kitapları okunmamalı
benim hayatım okumalarım hep kişisel gelişimim için

aklıma bi yazı geldi çocuk gazetenin yırtılmış dünya resmini yapıştırıp düzeltmek istedi babası dediki oğlum önce sayfann arkasındaki insanı düzelt dünya o zaman düzelir ;)
:idea: aklımda kalan buydu hikayeden daha etkileyici anlatabilken beni düzeltsin
sevim

Mesaj gönderen sevim »

okunmalı tabikide ama bağlanılmamalı etrafına bakınca şunu görüyorsun birsürü insan kitap okumadığı halde rahat kimse dur kişiliğimi geliştireyim diye kitab okumuyor.hERHANGİ BİR KİTABI
bile okumuyor .herkes edrafımızda rahat rahat gezip konuşurken coşarken biz niye uygulamak yerine okuyoruz.zaman içinde zaten yanlışınıda anlıyorsun ve ona göre davranıyorsun bu arada bende bir eğitimciyim ve okumaya asla kARşı değilim sadece hastalığı değerlendiriyorum.
kimse birbirinin hayatına çok saygılı değilki kimse birbirini takmıyorki
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

sevim kardeşim toptan fikriyatını tutmuyorum
ßilqe88

Re: Kişisel gelişim kitapları neden okunmamalıdır?

Mesaj gönderen ßilqe88 »

morlavanta yazdı:1.Kişisel gelişim kitabı sosyal fobiyiçözmüyor...Sadece geçicibir rahatlama sağlar.
2.Tek başına yapılan bir aktivitedir.
3.Kitabı yazanlar bile kitaptakileri her zaman uygulayamamktan şikayetçidirler.
4.Bu kitabı okuduğunuz için bilinçaltına "ben sorunluyum" mesajını gönderirsiniz.
5.Toplum içinde başkalarına "ben sorunluyum" mesajı gider.
kesinlikle katılıyorum ;) ayrıca önerdikleri şeyler birazcık mantığını kullanan insanlara hitap etmiyor. duygusal hareket eden insanların bu özelliklerinden bir zaaf olarak yararlanmayı amaç edinmiş ticari amaçlı yayınlar olduğunu düşünüyorum bu tür kitapların.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

morlavanta yazdı:bir de arkadaşlar isimleri çok iddialı, hafıza için doğru olabilir; ben bir tv kanalında izlemiştim;; 10 günde değil 10 dakikada hafızamı geliştirecek mükemmel bir teknik öğrendim.

Ama diğerleri için katılmıyorum, NLP nedir hala da anlayabilmiş değilim...
kendi hayatınıza kendiniz yön verin, söz hakkınızı kullanın vb önerilerde bulunan, ama nasıl yapıcağımızı asla açıklamayan saçma bir yöntem ya da yöntemler topluluğu. bilimsel yönü yok.
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

ne güzel hiçbirşeye ihtiyacımız yoksa, kitaba, priskoterapiye biz niye böyleyiz? Kitap okumak gerekli mi, psikoterapi gerekli mi diye sorular anlamsız. Kitap da okuyacaksın, psikoterapiye de gideceksin, tabi ki sonunda hepsini uygulamaya çalışacakın. Çözüm yolları neyse hepsini değerlenrimeye çalışmalıyız.
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

sessizfırtına yazdı:ne güzel hiçbirşeye ihtiyacımız yoksa, kitaba, priskoterapiye biz niye böyleyiz? Kitap okumak gerekli mi, psikoterapi gerekli mi diye sorular anlamsız. Kitap da okuyacaksın, psikoterapiye de gideceksin, tabi ki sonunda hepsini uygulamaya çalışacakın. Çözüm yolları neyse hepsini değerlenrimeye çalışmalıyız.
okuyalım ancak piyasadaki çoğu -sözüm ona- kişisel gelişim kitabı içerik yönünden kuvvetli değil.bir kısmı tamamen ticari kaygılarla yazılmış,öyle iddialı söylemleri varki...bence kitabı kimin yazdığına iyi bakmak lazım hatta hayatını araştırıp irdelemek lazım, acaba bu adam/bayan kendisi ne kadar dolu ve başarılı bir hayat yaşıyor diye didiklemek lazım.inan bu forumdaki çoğu arkadaş kişisel gelişim kitabı yazacak kadar bilgi sahibi,ama bilmek yetmiyor.dolgun ve gerçekçi kitaplar yazmak gerekiyor.
ben yinede çoğu kişisel gelişim kitaplarının anlık "gaza getirmek" için faydalı olduğuna inanıyorum.önemli bir sunumumuz ya da sınavımız varsa,yani atlatmamız gereken anlık bir durumumuz varsa okuyup bu işlere girişebiliriz.ben öss ve kpssye girerken okumuştum çok faydasını gördüm.(isteyen arkadaşlara kitap isimlerini verebilrim) ama hayat felsefesi sunma ve kendimize kalıcı çözümler sunma açısından malesef çoğu sınıfta kalır.bu bir gerçek...
the_strangest

Mesaj gönderen the_strangest »

ne ekmek yenildi şu kişisel gelişimden be arkadaş. özer uçuran çiller bile yazmış bitane, geçen gördüm. ileride bigün yolsuz kalırsam ben de kişisel gelişim kitabı yazacam...
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

the_strangest yazdı:ne ekmek yenildi şu kişisel gelişimden be arkadaş. özer uçuran çiller bile yazmış bitane, geçen gördüm. ileride bigün yolsuz kalırsam ben de kişisel gelişim kitabı yazacam...
aslında forumca birleşip sfyle ilgili bir kitap yazsak ne satar ama... sadece biz alsak bir-iki baskı yaptırırız.bu arada fena fikir değil...
morlavanta

Re: Kişisel gelişim kitapları neden okunmamalıdır?

ßilqe88 yazdı:
morlavanta yazdı:1.Kişisel gelişim kitabı sosyal fobiyiçözmüyor...Sadece geçicibir rahatlama sağlar.
2.Tek başına yapılan bir aktivitedir.
3.Kitabı yazanlar bile kitaptakileri her zaman uygulayamamktan şikayetçidirler.
4.Bu kitabı okuduğunuz için bilinçaltına "ben sorunluyum" mesajını gönderirsiniz.
5.Toplum içinde başkalarına "ben sorunluyum" mesajı gider.
kesinlikle katılıyorum ;) ayrıca önerdikleri şeyler birazcık mantığını kullanan insanlara hitap etmiyor. duygusal hareket eden insanların bu özelliklerinden bir zaaf olarak yararlanmayı amaç edinmiş ticari amaçlı yayınlar olduğunu düşünüyorum bu tür kitapların.
teşekkürler...
morlavanta

sevim yazdı:okunmalı tabikide ama bağlanılmamalı etrafına bakınca şunu görüyorsun birsürü insan kitap okumadığı halde rahat kimse dur kişiliğimi geliştireyim diye kitab okumuyor.hERHANGİ BİR KİTABI
bile okumuyor .herkes edrafımızda rahat rahat gezip konuşurken coşarken biz niye uygulamak yerine okuyoruz.zaman içinde zaten yanlışınıda anlıyorsun ve ona göre davranıyorsun bu arada bende bir eğitimciyim ve okumaya asla kARşı değilim sadece hastalığı değerlendiriyorum.
kimse birbirinin hayatına çok saygılı değilki kimse birbirini takmıyorki
sf'yi iyileştirmekiçin kitap okunmamalı...