Sizce nasıl?

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
selamsız

Sizce nasıl?

Mesaj gönderen selamsız »

Bir haftadır dışarı çıkıp alamadım. Artık kendimden de ümidi kestim ve internetten almaya karar verdim. Aşağıdaki kitapları beğendim:
Resim

1. Sizce bunlar nasıl? Hiç birisini okudunuz mu?
2. Bunları http://www.ideefixe.com/ sitesinden almaya karar verdim. Zaten liste de onun. Ama almadan önce yine soruşturmak istedim. Bu site ile alış veriş girişimde bulunup, sıkıntı yaşayan var mı? Yahut bu sitede alışveriş yapmış birisi olarak ne düşünüyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

kitapyurdu sitesi var orada ucuza satıyor ..oradkilerle fiyat karşılaştırması yapabilirsin..bu kitaplar hakkında bir fikir edinmek istiyorsan , biçoğunun full ekitap şekli internette var..indirip gözgezdirir kararını verirsin.. bayağı kişisel gelişim kitabı indirmiştim
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

ben de ideefixe'den sipariş verecektim. Benim de bir kiap listem var. Sorun çıkacağını zannettem, bilinen bir site.

Bence kitapyurdu ya da pandora'dan alışveriş yap. Bu siteler gerçekten güvenilirdir.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

bende kitapyurdundan alıyorum.ancak tüm kitaplarda avantajlı değil.ben birkaç siteyi gez derim.eğer bulunduğun şehirde kitapçı çoksa daha ucuza temin edebilrsin.bu arada kitapların hiçbirini okumadım...
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

Pek avantajında değilim aslında. Yani psi.ye yatıracağım parayı şunlara yatırayım, yeter ki iyi olayım. Dün idefix'den almaya karalıydım. Almadan önce buraya sorayım en azından kitaplar hakkında gerçek okuyucularının yorumlarını alayım dedim. Bir yandan da hala internet alışverişine güvenmediğim için tereddüteydim.

Dün, bugün dışarıya çıkıp almak niyetiyle siparişi iptal ettim. Şikayetvar sitesinde idefix için pek güzel şeyler de söylenmemiş. Onların da karar değiştirmemde etkisi büyük oldu. Bugün vakit kaybetmeden almak için, erken kalktım. Sallanmadan kahvaltımı yaptım. Ama kahvaltıdan sonra çok ağır bir uyku bastırdı. Gözlerim dayanamıyor bu ağırlığa. Bugün de çıkamayacağım dışarıya sanırım.

Zaten hep böyle hay huy derken günü bitiriyorum. ](*,)
Çay koydum. O da ayıltmazsa bugün de bitmiş olur benim için.

Şu ayrıntılı anlatma takıntıma da sinir oluyorum. Bir teşekkür için üç paragraf yazmışım yine. Cumhur başkanıyım mübarek.:evil: Teşekkür ederim arkadaşlar. Yine de bu kitaplardan birisini okumuş olan varsa, ondan kitap hakkında bilgi almak isterim.
Kullanıcı avatarı
yasminn

Mesaj gönderen yasminn »

kevın hogan bı ıse yaramaz kıtaplarının ısmıyle hemen ılgı cekıyor 3 sanıydede karsınızdakı ınsanı nasıl etkılersınız ıstedıgınız kısye 8 dk kada nasıl evt dedırtırsınz gıbı... ama aıp okudum ısmınden etkılenıp benım bıldıgım basıt seylerı bana anlatıyor kıtabın ısmınde aradıgım seyı bulamadım .SOZLU DOVUS u bende okumak ıstıyorum ...
ßilqe88

Re: Sizce nasıl?

Mesaj gönderen ßilqe88 »

selamsız yazdı:Bir haftadır dışarı çıkıp alamadım. Artık kendimden de ümidi kestim ve internetten almaya karar verdim. Aşağıdaki kitapları beğendim:
Resim

1. Sizce bunlar nasıl? Hiç birisini okudunuz mu?
2. Bunları http://www.ideefixe.com/ sitesinden almaya karar verdim. Zaten liste de onun. Ama almadan önce yine soruşturmak istedim. Bu site ile alış veriş girişimde bulunup, sıkıntı yaşayan var mı? Yahut bu sitede alışveriş yapmış birisi olarak ne düşünüyorsunuz?
Ticari kaygıyla yazılmış kitaplar topluluğu. Alıp okumana değer mi bilmem ama benim önceden böyle bir yargım var :roll:
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

kendi yaşam koçunuz olun u incelemiştim...Öğüt veren bir kitap değil...Kişinin hayatını 7-8 bölüme ayırıyor ve hayatını sorguluyorsun.

Diyelim

Aşk hayatın nasıl
Ailenle ilişkin nasıl
İş hayatın nasıl
vs...

Hoş bir kitap gibi...Ama yapı olarak kişisel gelişim kitaplarına karşıyım.

Eğer öğrenciysen hafızaylailgili kitabı okyuabilirsin...ve bütün hayatında uygulayabilrisin...Ama okumuyorsan, ona gerek yok...Zaten hafıza teknikleri çok basit, netten de öğrenebilirsin.
morlavanta

yalnız bişi söylicem, sosyal fobiyi bu kitapları okuyarak iyileştiremezsin...Sadece biraz hayatı sorgularsın...Bir psikiyatriste gitmekle kitap okumak kıyaslanamaz bile.İşin kolayına kaçma ve iyi bir uzmana git.

Kitapları da almana gerek yok.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

Ama yapı olarak kişisel gelişim kitaplarına karşıyım.
içinizdeki öküze oha deyin diyorsun yani :)))))))))
morlavanta

kaşif yazdı:
içinizdeki öküze oha deyin diyorsun yani :)))))))))
onu siz diyorsunuz, ben öyle kaba söz söyleyemem, istesem de...Kelimelerimi daha seçerek ve topluma hitap ettiğimin bilincinde olarak kullanıyorum, çünkü bunu öğrendim ve isteyen herkes de bunu öğrenebilir...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Re: Sizce nasıl?

Mesaj gönderen kaşif »

morlavanta, " içinizdeki öküze oha deyin " isimli bir kitap var ve konu olarakta kişisel gelişim kitaplarına çok karşıdır..sen
deyince o kitabın ismini kullanarak senin de bu kitapla aynı görüşte olduğunu espiriyle anlatmak istedim..yanlış anladıysan kusura bakma tabiki böye bir şey söyledin söyleyebilirsin demedim ve bende zaten kitap ismi olmasaydı o ifadeyi kullanmazdım