Bu Sıralar Ne Okudum Ne Okuyorum...

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..

düzenli kitap okurmusunuz

evet
136
47%
hayır
151
53%

Toplam oy: 287

Kullanıcı avatarı
POLICE

Mesaj gönderen POLICE »

mürüvvet murat - eft , rhonda byrne - the secret
I'm a Cop!! I'm a Police
Kullanıcı avatarı
PEARL

Mesaj gönderen PEARL »

paulo coelho - simyacı
Kullanıcı avatarı
usengec

Mesaj gönderen usengec »

ben okumayı beceremiyorum pek. yani bos vaktim ne kadar cok da olsa kitap okurken uykum geliyor uyuyakalıyorum, veya cogu zaman zaten interneti tv yi kitaba tercih ediyorum. ama akıcılık yonunden ve durumumla alakalı oldugundan belki irvin yalom kitapları en rahat okuyabildigim kitaplar (nietzsche ağladığında, divan, schopenhauer tedavisi vs). şu anda da aşkın celladı kitabını okumaya calısıyorum aynı yazarın. yalnız karamsar bi ruh haliyle okunmaması lazım bence, yoksa bahsedilen butun hastalıkları belirtileri kendinde buluyor insan :(. en sevdigim tarzsa biyografiler, mektuplar cunku gercekler gercekten birileri anlatılıyor. theo'ya mektuplar misal mutlaka okunmalı bence.
---
Büyümeye özenme çocuk
İnsanlar büyüdükçe küçülürler
Üstleri temizlendikçe içleri kirlenir
Büyümeye özenme çocuk
Bir büyürsen küçülemezsin
Büyüme çocuk..
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

TAVUK SUYUNA ÇORBA Türkiye'den Yüreğinizi Isıtacak Öyküler

mutlaka okunması gereken okunmaya değer bir kitap.....içinde vatanımızdan ünlü isimlerden yaşanmış hüzünlü kesitler var....ders verici unutulmayacak türde...gerçektende yüreğinizi ısıtacak inanın... :cry:
Kullanıcı avatarı
empty

Mesaj gönderen empty »

güven- vedat türkalı'nın 5 kitap (iki cilt)
onlara göre ben, bana göre onlar deli...
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Muhammed Bozdağ'ın yeni kitaplarından SEVGİ ZEKASI.

Bu kitabı alalı iki ay kadar oldu ama yeni okumaya başladım.Çok değerli üstad Muhammed Bozdağ'ın değerli eserlerinden biri daha dedim okumaya başlayınca.Akıcı uslubuyla insanı alıp götürüyor.Ama bu bir eğlence kitabı değil.Okurken insan aynı zamanda kendisine çok şey kattığını farkediyor.Bazı bölümlerinde duygulandığım bazı bölümlerinden de ders aldığım bir kitap.Tam bir başucu kitabı.Hala okumaya devam ediyorum ve okumanızı tavsiye ediyorum.
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Ömer hayyam'ın tüm şiirleri (kelime şiirleri değildi, unuttum)'ni okudum,
Sunay akın'ın Makiler adlı şiir kitabını okudum, bir de yine Sunay Akın'ın denemelerinden "Bir zürafa'nın anıları"nı okudum.
Davinçi Şifresine başlamış okumamıştım, dün 225 sayfasını okudum... Bugün bitirmeye çalışacağım.

Bu sıralar iyi okuyorum maşallah :)
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Da Vinci sifresi cok guzelmis, tavsiye olunur, cok kolay okunan, akici bir kitap.

Orhan Pamuk`un Kar kitabini okuyorum, 270`teyim, 1-2 gune biter... Cok guzel gidiyor, tavsiye ederim. Ilk Orhan Pamuk`um, basta okumasi zor gelmisti ama sonra alistim, gayet rahat gidiyor... Eminim kendinizden cok fazla sey bulacaksiniz siz de okurken :)...

Kitabin kahramani Ka, guvensiz, duygusal, sabirsiz, paranoyak, romantik, duygusal inis cikislari fazla, kafasi karisik, hayalperest, acemi bir asik :)...

Einstein`le ilgili 2 kitap ismarladim internetten, bu bitsin onlari okuyacam sanirim ya da bir adet Orhan Pamuk daha okuyabilirm.
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

arada Ugur Mumcu`nun "Sozum meclisten iceri"sini okumustum, soylemeyi unutmusum... Meclis tarihinden gunumuze degisen kufuerle ve tavirlar uzerine eglenceli, kisa bir kitap.
Kullanıcı avatarı
naribeyza

lord@ yazdı:Da Vinci sifresi cok guzelmis, tavsiye olunur, cok kolay okunan, akici bir kitap.

Orhan Pamuk`un Kar kitabini okuyorum, 270`teyim, 1-2 gune biter... Cok guzel gidiyor, tavsiye ederim. Ilk Orhan Pamuk`um, basta okumasi zor gelmisti ama sonra alistim, gayet rahat gidiyor... Eminim kendinizden cok fazla sey bulacaksiniz siz de okurken :)...

Kitabin kahramani Ka, guvensiz, duygusal, sabirsiz, paranoyak, romantik, duygusal inis cikislari fazla, kafasi karisik, hayalperest, acemi bir asik :)...
Ben bir ara aşırı reklamlarından dolayı bu kitabı merak etmeye başlamıştım.Tam okumaya karar verdiğimde Kenan Işık'a sordular.O da hayatımda bu kadar sıkıcı bir kitap okumamıştım.Bir türlü ilerlemek bilmedi okurken.Ben bu kitapla vakit kaybetmek yerine Mevlana'nın Mesnevisi'ni okumayı tercih ederim demişti.O kitabın ilk basımları zamanıydı.Ben de Kenan Işık'ın entellektüel birkimini takip ettiğim ve iyi bildiğim için vazgeçmiştim okumakdan...
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

Da Vinci Şifresini okudum ama çok saçma ve sıkıcıydı doğrusu...tam bir uydurma,tam bir atmasyon..yani bu kadar olur... :| orhan pamuk ise zaten söylemeye bile gerek yok :) sıkıcının sıkıcısı saçmalamanın tam alası....
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Da Vinci Sifresi bir roman... Bilimkurgu filmlerine gidip cok sacma diye cikan insanlar da var :). Kitaptaki kurgu disindaki bilgiler, tapinak sovalyeleri, onlar bunlar, vatikan vs ile ilgili bilgiler ve belgeler zaten gercek. Kurgu kismi da gayet eglenceli ve surukleyiciydi bana gore. Ben 3 gunde bitirdim 500 kusur sayfa kitabi. Zevk meselesi belki...

Orhan Pamuk derken, bu kitap benim de ilk Orhan Pamuk kitabim, annem digerleri cok SIKICI ama bu guzel dedigi icin okudum (2/3u bitti henuz). Okumadiysaniz yorumlarinizi ciddiye alamayacagim malesef.

Kitap Kars`a bir arastirma icin gelen Ka isimli bir sair`in Kars`ta aska ve allaha yaklasmasi etrafinda gelisen olaylari anlatiyor... Oldukca yogun psikolojik analizler var...

Nasil bir adam KA: duygusal, romantik, dengesiz, biraz kaybeden (looser), hayalperest, aska susamis, celiskilerle dolu, kafasi karisik, yaratici, biraz cocuksu, biraz bikkin, biraz umutsuz, biraz paranoyak...

Bana cok tanidik geldi dogrusu :)...
Bana sorarsaniz kitap, anlattigi onca seye ragmen bir ask romani. Ve bizim gibi, ic dunyasinda yasamaya alisik insanlara cok yakin bir ask romani.
Kullanıcı avatarı
naribeyza

[quote="lord@"] Zevk meselesi belki...[quote]

Belki de...Zevkler ve renkler tartışılmaz diye bunun için diyorlar sanırım.Çoğunluğa sıkıcı bile gelse bir kişi ben beğendim diyosa onun zevkine saygı duymak lazım.Zevk meselesi...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
naribeyza

.:AND_MAİYESİ:. yazdı:Da Vinci Şifresini okudum ama çok saçma ve sıkıcıydı doğrusu...tam bir uydurma,tam bir atmasyon..yani bu kadar olur... :| orhan pamuk ise zaten söylemeye bile gerek yok :) sıkıcının sıkıcısı saçmalamanın tam alası....
Orhan Pamuk'u bir programa katıldığında izlemiştim.O konuşurken bana daral gelmişti. [-( İki lafı biraraya getirip de bir türlü konuyu toparlayamadı.Derdi neyse artık bir türlü onu anlatmaya muvafık olamadı adamcağız.Geveledi durdu lafı. :| Annemle izliyorduk.Bu adamın konuşması böyleyse yazdıkları nasıl sıkıcıdır kim bilir demiştim :P
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
haotsum
İletişim:

Mesaj gönderen haotsum »

Geçenlerde Mürvvet Murat'ın Duygusal Özgürlük Tekniği(EFT) yi bitirmiştim
Şimdi başka bir EFT kitabını okuyorum. Kitabın ismi Gizli Potansiyelinize Dokunun/Duygusal Özgürlük Tekbnkleriyle . Bu daha derin anlatıyor, bakalım uygulayınca görecez sonuçları!